Analog.tv X LCD Tv

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

Analog.tv X LCD Tv

#1 Příspěvek od vinca »

ahoj, mam takovy problem, segra ma analogovou televizi a do kuchyne si koupila LCD tv, je to napojeno na spolecnou analogovou antenu, signal na analogove televizi je vynikajici,krasny obraz, ale co se tyce te LCD televize, tak signal je spatny, obraz se ztraci. Nevite nekdo cim to muze byt? nebo jak to odstranit? proc jedna televize ma signal dobry a ta druha spatny, kdyz jsou na spolecne antene?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Protože je to levná placka...

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#3 Příspěvek od dalik »

LCD (plasma) ma na analogovem signalu vzdycky horsi obraz, resenim je pouze dvb-t nebo dvb-s.
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od vinca »

aha,takze musim kupit dvb-t antenu a na LCD musi byt vstup pro dvb-t?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

vinca píše:aha,takze musim kupit dvb-t antenu a na LCD musi byt vstup pro dvb-t?
Jak ten signál DVB-T máš? - nevíme, odkud jsi. A, že ta placka musí mít "digi-tuner", je samozřejmě podmínka :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Jestli ale v místě nemáš dostupný příjem digitálního signálu, bude ti i DVB-T tuner v placce (nebo set top box) k ničemu. A to i s anténou.
Ale neuvádíš typy televizí, neuvádíš lokalitu, kde bydlíš, nevíme, jak je máš rozbočené, jestli je v rozvodu STA k dispozici aspoň jeden multiplex, tak věštíme.
Co je ale hotová věc, už napsali Jezevec, Dalik i Kokun: v analogovém signálu stačí i nepatrně šumu či rušení, aby si s tím převodník do digitální podoby, kterou potřebuje displej, nevěděl rady.
Proto na LCD nebo plazmě bude obraz z analogového příjmu horší, než na levné analogové televizi s klasickou vákuovou obrazovkou (ty zpravidla digitální zpracování obrazu nepoužívají), i když na vstup obou kanálových voličů přivedeš naprosto stejný signál.
A nemusí to být nutně levná placka, aby na ní byl obraz přímo eklhaft.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od vinca »

u jsem to trosku nastudoval, takze jsem z uherskeho hradiste, digitalni vysilani tu bude az za cca 2roky. takze tu vali analog. jinak jsem byl pred mesicem v chomutove, kamarad privezl set-box a napojil ho na analog. tv (prevodnik digi/analog), dokonce jsem ho mel doma, ale signal tu neni, ani kdyz otocim antenu na mikulov, kde je digital. ale to je fuk, me se spis jedna o to, jak vylepsit signal na to LCD, je to znacka daewoo 20" LCD. pomohlo by treba, kdybych tam napojil nejaky VF zesilovac? nevim, jak je to s kanalama, ale jedna se me jen o ct1,2, nova a prima. jinak dik za odpovedi

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

A jaký tam máš rozbočovač?

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#9 Příspěvek od dalik »

vinca mimo jiné píše:u jsem to trosku nastudoval, takze ... ..... jak je to s kanalama, ale jedna se me jen o ct1,2, nova a prima. jinak dik za odpovedi
Pak jedině dvb-s se skylink nebo gital kartou. Nebo se smřit se špatným obrazem. VF zesilovač ti neomůže, zesílí jen ty sračky co tam už jsou...
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Ano, tak to je. To znehodnocení je závislé na poměru užitečného signálu k hladině rušení. Zesilovačem zesílíš oboje a poměr zůstane stejný.
Naopak, když se to se zesílením přežene, je to pak ještě horší.

Když jsem se ptal na rozbočovač, mělo to dobrý důvod: při použití kvalitního hybridního rozbočovače by neměl vznikat problém ani kdyby jedna z televizí vyzařovala zpět do antény. Jestli tam máš nějaký levný rozbočovač obsahující jen odpory (takové se prodávaly do rozvodů STA, u CRT televizí to zhoršení kvality nebylo tak znát), vyhoď ho.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

ještě bych pro jistotu tu placku vyzkoušel přímo u té analogové telky na její anténu aby se popřípadě vyloučila vada instalace do té kuchyně

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#12 Příspěvek od vinca »

jo fajn, vyzkousim i ten rozbocovac co to je za smejda. jinak kamarad mi pujcil na vyzkouseni nejaky vykony rozbocovac-trojnasobny viz. obrazek, tak ho zkusim vymenit. pak na to prdim a pockam si na digital, pokud se ho dockam:)
Přílohy
P1070031.JPG
(200.16 KiB) Staženo 116 x

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“