Altera

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Altera

#1 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Dostalo se mi do rukou a na opravu několik zařízení,kde je ona Altera,která má označení EPF10K10TC144-3. Otázka: Má někdo z přítomných zkušenosti s tímhle? Potřebuji do tohohle nasypat Data a z některé zase vyčíst.
Dík předem za každou radu.
EXA

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Má. A bude ta fotka 286ky na 50MHz?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

..a Jiri zacal studovat Alteru sam.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Třeba šel s foťákem do sklepa :wink:

K věci: Vedle toho Flexe bude nejspíš konfigurační paměť EPC1 nebo podobná. V ní je celá konfigurace uschovaná. EPC1 je mám dojem OTP, EPC2 už by měla jít přeprogramovat In-System, pokud je tam na to programovací konektor.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Jo,je tam programovací konektor. Mám zato,že tam bude programovací způsob SPI a uvnitř nějaká Sram,nebo Flash určitě. Něco Jsem si stáhnul z NETu,ale fakt Jsem z toho tzv. Nemoudrý ! Jasný,programovat to musí jít,vod toho je tam na MB konektor,ale mi jde v První řadě vo to,vyčíst obsah-Data z té vnitřní paměti,které jsou pro Mě tak důležité,abych to pak mohl nasypat do dalších. Také tady jde voto,zda to není nějak zamklé ?Ale každopádně Díííky za každičkou radu v tomhle směru !!!
EXA

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Flex 10K je FPGA se SRAM buňkama a externí konfigurační pamětí. Takže ve vypnutém stavu unitř NEJSOU žádná data. Konfigurace se do FPGA načte krátce po zapnutí z té externí paměti. Pokud chceš tedy tuto konfiguraci přečíst, najdi na desce tu paměť a tu přečti. Programovací konektory tam můžou být dva, JTAG pro přímé nakonfigurování FPGA (místo načtení z konf. paměti) a druhý pro programování té konfigurační paměti, pokud je tam EPC2. EPC1 in-system programovat nejde a byla by tedy nejspíš v soklu a bez programovacího konektoru.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Díky Moooc Andreo,tohle je pro mne dost dobrá informace !!! Tohle Jsem netušil,že ta Altera je ve vypnutém stavu prázdná.Abych ještě Svůj problém objasnil: Mám zde několik dost důležitých MB.Všechny se chovají jako Mrtvolky.Tak Jsem si nechal poslat z Německa jeden funkční exponát,načetl Data Programátorem z Flash-28F020,která na rozdíl vo těch Mrtvolek obsahovala Data a nacpal je do těch Mrtvolek,které tu Flash měly prázdnou.Měl Jsem zato,že by to mohlo makat,ale NIC ! Krom toho je na Alteru napíchnutej jeden GAL u kterého jsou Jumpery R/W ISP. Nesetkal Jsem se ještě s GAL ,kterej se programuje na MB. Totiž k těm MB momentálně neexistuje žádná dokumentace,nebo cokoliv vod výrobce.Takže jedinná možnost je,vyčíst cokoliv co se dá,právě z toho funkčního Kousku.
Opětovně Dííík za každé info v této věci.
EXA

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

A ta konfigurační paměť EPCx tam teda nikde není? To je totiž jen jedna z možností konfigurace toho Flexe. Dá se nakonfigurovat i paralelně procesorem nebo nějakým PLDčkem z normální paměti (třeba té 28Fxx). Pro 10K10 zabírají ty konfigurační data asi 15KB. Takže to chce zjistit, odkud se konfiguruje.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Né,krom té 28F020 tam nic jiného není. Koukal Jsem ještě na ty Data,které zabírají pouze oblast vod 0000-07F0,takže by to mohlo bejt to,vo čem píšeš,tedy asi těch 15kB +-. Budu tedy muset to celé prozvonit a hodit to na papír,abych v tom měl jasno.
EXA

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“