Wifi-měříč síly signálu

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

Wifi-měříč síly signálu

#1 Příspěvek od Kocur »

Potřeboval bych schéma nějakýho měřiče síly signálu na wifi 2,4GHz.Myslím že by to měl být nějaký zesilovač v daným pásmu a měřák k němu.Existuje něco takovýho?Troufne si to někdo navrhnout?Nebo nevíte jestli někde nebylo něco takovýho uveřejněný?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Zdar no ja to resim tak ze mam notas a klasicky prijimac k nemuz pripojuji anteny vlasne si mam poskladaneho wifi klienta na notasu na baterky. muzu hned prehodit antenu a zkouset co a jak. :roll:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

S metr

#3 Příspěvek od jasin »

Stáhni si program NetLimiter. Ten měří sílu signálu a ukazuje výsledek i graficky v dBm na obrazovce. Stačí plechovka a tento program a máš přehled o všech kanálech, kdo tam je, jak silně a z jakého směru.
Se stabilním signálem můžeš měřit zisk antén. Stačí změřit sílu signálu na dipólu a pak do stejného místa dát měřenou anténu. Rozdíl si odečteš v decibelech :coolglema:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Ja pouzivam konvertor z MMDS a TV meric urovne. Uznavam ale, ze TV meric urovne neni beznou vybavou, ale mozna by slo pak neco jednoducheho postavit ze stareho tuneru a mezifrekvence.
Mereni pres wifi kartu v notasu ma jednu nevyhodu - je cela rada moznych vysilacu, ktere zjistit nejdou - napr. breeznet, site, ktere maji vypnute vysilani essid, site s orinoco kartami v Ad-hoc co pouzivaji sifrovani, bezdratove kraviny jako jsou napr. ruzne kamery.....
Pokud to chces jen na mereni vlastni site nebo jen pro orientacni zjisteni co je ve vzduchu, doporucuji notas s citlivou kartou (orinoco) a program NetStumbler.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#5 Příspěvek od Kocur »

No chci to hlavně pro zjištění signálu u určitého klienta který chce připojit,kupříkladu řekne mi mám tu jen ten stožár,nic vyššího tu nemám,a jak polezu na stožár s notebookem,to mě moc nevyhovuje,vím že jste to myslely dobře a dík za každou radu,ale já bych uvítal spíše něco jak je na satelity,nějaká krabička kde to ukáže sílu signálu v daným směru,to že chitím i jiný signál,ale jiným směrem to mě netrápí to chytí i APčko,ale v daným směru s použitím směrové anténa by to mělo brát ten nejsilnější z AP 2,4GHz.
To by nám pomohlo v tom že nemusíme přidělávat anténu s APčkem a připojovat k PC + tažení kabelů a zjištění bohužel není tu signál.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

No namet k experimentu - satelitni pipak by se lasi pouzit, detekuje vf signal a jeho uroven, napaji se ze sat.prijimace, frekvence konci na 2150MHz, na vstup pripoj antenu na WiFI ale pres oddelovaci kapacitu (napajeni se pres to LNB), na vystup musis pustit nejake napajeni 13-19V a zkus co to bude delat. Mohlo by to jit.

Odpovědět

Zpět na „Software“