Lampička k notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

Lampička k notebooku

#1 Příspěvek od mameluk7 »

Chtěl bych lampičku k notebooku. V prodeji jsou pouze USB verze. USB mám jenom jeden a ten používám k připojení k internetu (nabíjecí kabel, GPRS). Nechci kupovat USB hub ani PCMCIA kartu. Jediná možnost je použít sériový port. Nevíte jak to zapojit? Představoval bych si to s použítím vysoce svítivé LEDky. Zkoušel jsem zapojit LEDku 10mm průměr, červenou, na piny 5 a 4 COM portu a docela svítí. Jen nevim, jestli ta zmíněná vysoce svítivá LEDka vůbec existuje a jestli zvládne osvítit klávesnici. Pls poraďte.

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od alovka »

Mezi PINy 5 GND a 4 DTR (Data terminal ready) tvz. Signál o pøipravenosti pøijímat data, bych ledku asi moc nepøipojoval. Sériový port není urèen pro napájení externích zaøízení. Proto asi nic takového nekoupíš.
USB má výstup pro napájení externích zaøízení asi 500mA, tam mùžeš zapojit ledek tøeba 10.

Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

#3 Příspěvek od mameluk7 »

Z toho teda vyplývá, že jinou možnost než připojení na USB nemám. Je to tak? Jinej port nejde?

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#4 Příspěvek od 007 »

5V je na konektoru pro připojení klávesnice,bílá Led dioda potřebuje 3,6V a proud asi 50mA (10mm). 5-3,6/0,05=28ohm,takže použít odpor 28ohm v serii s Led.
007

Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

#5 Příspěvek od mameluk7 »

Tak už jsem to vyřešil. Zapojil jsem vysoce svítivou ledku (5 mm) na COM mezi 4 a 5 bez odporu. Běželo to celej den, bez problémů. Osvítí to i ta 5mm ledka. Jen to musim upravit kosmeticky.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od MaxRampage »

Taky to de na GAMEPORT...
Pokud teda nemas v nem uz zapojenej nejakej JOYSTICK...
Pin 1=+5V
Pin 5=Gnd
Tam by to slo taky

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od Raptor181 »

Hod to na pin1 a pin5 a daj tam odpor a mas vybavene....
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“