Blaupunkt R-4100 HiFi Receiver Typ AR 800-10

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

Blaupunkt R-4100 HiFi Receiver Typ AR 800-10

#1 Příspěvek od MilanCZ »

Ahojky, nemáte prosím někdo SM k tomuto krásnému stroji? Je plně funkční s jedinou malinkatou chybičkou a to: po čase nalazené stanice se rozlaďuje. Díky..
FOTO: http://cgi.ebay.de/Blaupunkt-R-4100-HiF ... 2a021ca7a5

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kua, tak teď už vím, podle čeho Blaváci obšlehli design T-820A a to snad i včetně toho čísla...
(Sry za OT.)
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#3 Příspěvek od MilanCZ »

Prosím prosím, vážně nikdo to schéma nenajdete?? :oops:

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#4 Příspěvek od MilanCZ »

Tak plně funkční stroj mi včera kleknul, shořely obě sek. pojistky. Ještě jsem se nedostal dál, schéma by mi vážně bodlo...

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#5 Příspěvek od MilanCZ »

Zjistil jsem odpálené konc. trandy BD243C. Někdo už je do tohoto dával (kvalita práce viz druhé foto) jako náhradu, docela bych rád dal původní typ, bohužel nejsem schopen bez vaší pomoci identifikovat originál. Na desce je pouze označení TH-IF-128, bohužel ani pan google toto nezná. Navíc bych potřeboval nahradit "cívku" (viz první foto) také originálem. Díky.
Přílohy
blauBD.gif
(243.13 KiB) Staženo 205 x
blauC.gif
(261.68 KiB) Staženo 197 x

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#6 Příspěvek od Miri »

Kdysi dávno jsem tuhletu potvůrku opravoval a pokud si pamatuji, tak ty koncáky BD 243 tam byly originál. Schéma ale bohužel nemám - po revoluci se tu podobných věcí vozily mraky a po zprovoznění se jejich vlastníci kolikrát křižovali a říkali ... Zlatá Tesla
Miri

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

BD243 nejsou žádná sláva, používají se spíš jako budiče, při opravě bych tam raději vsadil BD711 nebo BD911 koupené u seriózního obchodníka se součástkami /EZK/.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#8 Příspěvek od MilanCZ »

Nevím, ale už jen při pohledu na uchycení, nutnosti podložení a odizolování kolektoru bych neřekl, že BD243 jsou origo. S tím schématem je problém, potřebuju vyřešit rozlazování stanic a tuším že to má na svědomí ten kus modrého drátu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zkus k tomu drátu přiblížit něco horkého, pokud to bude reagovat rozladěním, tak máš viníka. Jinak bych do toho ale moc nerýpal.
Zevnitř to připomíná spíš nějaký vietnamský krám než německý výrobek...

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#10 Příspěvek od MilanCZ »

Možná to tak vypadá, ale hraje řekl bych dost dobře. Divím se, ale zesík se už nerozlazuje - viník nenalezen. Zřejmě pomohlo jen vyčištění od prachu. Dal jsem BD911. Díky.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#11 Příspěvek od MilanCZ »

Po dvou dnech trvalého provozu se objevuje občas nová chyba a to, že v repro jakoby praská. Dělá to na všech předvolbách, při přepnutí na AUX mi opět někdy zůstává svítit indikace síly signálu nalazené stanice. Pomůžete mě nasměrovat co by to mohlo dělat? Že by studenti? Děkuju.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#12 Příspěvek od MilanCZ »

Tak po letech od posledního příspěvku receiver fungoval parádně, nicméně se vrátila chyba rozlaďování stanic. Je to sice už starší kousek, rád bych jej však používal dále. Nakopne mě někdo na co se mám zaměřit při hledání chyby? Moc děkuji :-/

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Na VKV to ladí kondíkem, nebo napěťově varikapama? Každopádně dolaďování je s vysokou pravděpodobností řešený napěťově varikapem, takže bych koukal po něčem, co je v obvodu stabilizace ladicího napětí a může "stárnout" - většinou to jsou starý keramický kondíky, který naprasknou a natáhnou vlhkost - keramika pak "ujíždí" co se permitivity týče a s tím kolísá i kapacita a všecko co s tím souvisí, někdy má takovej kondík navíc i zvětšenej svod a chová se jako by měl paralelně k sobě odpor v řádu desítek až stovek kΩ ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

MilanCZ píše: se vrátila chyba rozlaďování stanic.
a máš tam stále ten modrý kapacitní trimr ?
začni tam . . .
Přílohy
ladicak.jpg
(87.2 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Schéma by bylo, ale jen pro někoho 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“