Internet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

Internet

#1 Příspěvek od gabel »

Zdravím.

Mám doma internet ,ktorý prímam cez AP a prevádzkovateľom mám pridelenú jednu IP adresu. AP má xx.xx.xx.49 a v PC mám xx.xx.xx.149.
Predvolená brána je xx.xx.xx.1
To AP je povolené ešte aj MAC adresou.
Ja by som chcel tento net rozviesť aj bezdrôtovo, ale kábel musí zostať.
Keďže sa v sieťach moc nevyznám tak sa chcem spýtať že aký router si mám kúpiť,poprípade či by sa na to nedalo použiť ďalšie AP a ak áno tak v akom móde,mám jedno zvyšné (Air Live WL-5460AP v2).

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#2 Příspěvek od Hurvo »

Ak to máš povolené len na tú MAC adresu, tak to potom budeš musieť požiadať prevádzkovateľa o zmenu MAC adresy a dať mu MAC adresu routera. Pôvodnú adresu dá IP atd. dáš do routera. Ani mu nemusíš hovoriť že to chceš na router!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Mezi AP a PC zapoj router a na něm můžeš v klidu naklonovat nebo jen zapsat novou MAC adresu (stejnou jako byla ta původní), pokud ti jde o naklonování adresy z PC. K tomu nepotřebuješ žádat o nic.
Pokud bys tam dával router s AP místo původního jen AP, tak si opět opíšeš MAC adresu z původního AP a celé nastavení IP a toto nastavíš na tom novém routeru s AP.
l
Jen si tam nezapomeň připojit router s wifi. :wink:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Tak za to APčko zarad router s wi-fi- V podstate jakýkoliv.
Nemusíš nic měnit vzhledem k poskytovateli a router si můžeš nakonfigurovat jak chceš.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

p32 píše: Pokud bys tam dával router s AP místo původního jen AP, tak si opět opíšeš MAC adresu z původního AP a celé nastavení IP a toto nastavíš na tom novém routeru s AP.
l
Jen si tam nezapomeň připojit router s wifi. :wink:
Chcem sa spýtať, aj ja mám internet cez WIFI a mám z routra kábel do PC. Keby to chcem napr. aj na notebook cez WIFI, tak buď to dám ešte jeden router, alebo ak tomu dobre rozumiem, tak existuje aj taký router že on zároveň príjma WIFI internet a hneď to aj vysiela, že by stačil len jeden? A keď je ten pôvodný router zaheslovaný, kďe sa dá vyčítať jeho nastavenie? Dík

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Tak asi napřed odzadu. Ten původní "router" je co ? Značka, typ atd.
Hodně řekne výpis v příkazovém řádku. Napřed cmd a potom ipconfig /all
To si opiš a pak se dá laborovat s Resetem. Jak víš, že tam máš router ? Nepleteš si to s AP (Acces Point) ? Pokud je na tej škatulce vstup pro koax od antény a jen jeden výstup (RJ45), tak to bude jen AP (většinou).

Pokud chceš za svoji krabičku jen připojit kabel plus wifi, tak nejlevnější a funkční asi bude router s wifi např. od Edimaxu http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=80988

Tím můžeš samozřejmě nahradit i ten původní, ale jen pro 2,4 GHz příjem.

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od gabel »

Ďakujem.

Včera mi náhodou volal známy že kúpil router ,tak som sa u neho zastavil a mali sme to zachviľu nastavené.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

Chtìl jsem vyøešit u známých problém s PC, které bylo celé zralé na pøeinstalaci, (pøed mým zásahem internet fungoval i když neskuteènì pomalu). Po kompletní pøeinstalaci (Win XP) se vše zdálo OK, u mì doma po pøipojení kabelem k routeru internet ok. Odvezl jsem tedy PC zpìt, zapojil stejnì, jako to vždy fungovalo, ale tam internet nejde.
Pøipojení je øešeno: anténa - accesspoint WL-1120AP, za ním router MSI RG54G3.
Po pøipojení utp kabelu do PC probíhá naèítání sí￾ adresy (trvá hodnì dlouho) , pak je naètena fyzická adresa, IP adresa a maska podsítì, zbytek - výchozí brána a server DNS se nenaète aje zobrazen stav "omezené nebo žádné pøipojení", aktivita sítì zobrazuje pouze nìjaké odeslané pakety, pøijaté žádné. Jak by bylo nejvhodnìjší postupovat pro identifikaci problému? Aby to šlo napøímo kabelem z AP musel bych na nìm asi nìco pøenastavit, co?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Pokud bys napojil PC nebo NB přímo na AP, tak si zjisti přihlašovací jméno, heslo a samozřejmě adresu, na kterou se musíš připojit. V AP pak můžeš nastavit LAN na statické či dynamické adresy a případně jejich počet plus nastavení DNS, DHCP.
Spíše bych doporučil vlézt do teho routru a tam nastavit WAN, DHCP, způsob přistupu, DNS atd.
Jen dávej pozor na DHCP - mělo by být nastavené pouze v jedné škatuli. :lol:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

a je nìjaké vysvìtlení, proè to pøed pøeinstalací, i když blbì, fungovalo?
IP adresu AP jsem si zjistil z manualu, pokud nezjistím heslo a jméno, tak budu resetovat do továrního nastavení, co je pak tedy nejdùležitìjší v tom AP nastavit?
Naposledy upravil(a) sr71 dne 28 led 2013, 22:05, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Zřejmě tam byla nastavená pevná IP adresa.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

sr71 píše:a je nějaké vysvětlení, proč to před přeinstalací, i když blbě, fungovalo?
Těch vysvětlení je dost na to, že jsi vůbec nepopsal jak to je zapojeno a jaké nastavení je v AP a routeru. Zrovna dnes mě volali tam, kde si dali novej wifi router ještě za router a internet jim všude šel, ale neviděli se v síti a tiskárna taky nešla v síti a stačilo připojku do nového routru dát místo do WAN tak do LAN port 1. A doma mu to prej taky nejde a že tam dal jen za router AP kvůli wifi (to jsem mu řekl, ať si to přepne na Bridge a pak hlásí problémy).
Prostě nejčastější problémy proč to teď nejde a včera to ještě šlo, tak jsou velmi primitivní problémy.
Mohla tam být nastavena statická adresa a napevno, jak píše Andrea a teď hledá něco, co tam není (myslím v routeru). Také je možné, že v tom PC/NB není nastaveno automatické hledání adresy. Také je možné, že to chce nastavit ne zjišťování automaticky, ale na pevnou adresu danou tím AP atd. Ptákovin se dá najít dost (a vymyslet ještě víc), ale musíš si to rozdělit logicky na bloky vstupů a výstupů a ty by měly na sebe pasovat.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#13 Příspěvek od sr71 »

Chtìl jsem se pøipojit do setupu toho routeru a protože na výchozí adresu se pøipojit nešlo, resetoval jsem do továrního nastavení, teï už pøipojení k místní síti probìhne, ale internet nejde.
Screeny obrazovek nastavení routeru a výpis ipconfigu pøikládám,
údaje od poskytovatele jsou:
IP 10.100.100.83, 84AP (asi ten accesspoint?)
maska 255.255.255.0
brána 10.100.100.254
DNS 10.254.254.254

Zapojení je tedy: anténa - AP - z LAN na AP utp kabelem do WAN na routeru - z LAN routeru do PC.
Prosím tedy o radu co je nastaveno špatnì, pokud je to z tohoto popisu možné.
Přílohy
ipconfig.jpg
(46.93 KiB) Staženo 46 x
router 4.jpg
(46.79 KiB) Staženo 44 x
router 3.jpg
(47.35 KiB) Staženo 41 x
router 2.jpg
(47.2 KiB) Staženo 45 x
router 1.jpg
(55.8 KiB) Staženo 44 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Z tohoto jsem jaksi blbej.
"Zapojení je tedy: anténa - AP - z LAN na AP utp kabelem do WAN na routeru - z LAN routeru do PC. "
Nešlo by to napsat jinak, abych se v tom vyznal ?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#15 Příspěvek od sr71 »

anténa na balkonì, z ní koaxialem do AP, AP má 2 výstupy LAN1 a LAN2, z jednoho tohoto výstupu utp kabelem do WAN vstupu routeru, LAN routeru propojen utp kabelem se sí￾ovou kartou PC

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“