ako zlepsit signal internetu siete t- mobil

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

ako zlepsit signal internetu siete t- mobil

#1 Příspěvek od jopo166 »

bol som u jedneho zakaznika montovat satelitne prijimace a ma problem z internetom eventualne prijem internetu ma realizovani cez t-mobil prijimac vyzera asi nejak ako mali otvaraci telefon ktori je pri PC vie niekto poradit trebars nejaku vykonnejsiu antenu ktora by mu prijem internetu zlepsila hodte mi sem nejaki odkaz kompetentny co sa v takomto nete vyznate

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Pokud to má via Teplý-Mob, pak je to klasický GPRS přenos - neboli normálně v GSM pásmu (přibližně 915-930MHz). Neuvádíš, jak je místo příjmu daleko od nejbližšího buňkového vysílače, v jak hustě obydleném místě dotyčný bydlí (podle toho se bude pohybovat a měnit i případné vytížení té buňky), z jakého materiálu jsou stěny stavby, ve které ten signál přijímá, jestli má okno nasměrované k vysílači buňky, kolmo ke směru na buňku nebo dokonce opačným směrem... Uvědom si - pohybuješ se v oblati příjmu vln s délkou v řádu desítek centimetrů a používáš k tomu nějakou pahýlkovitou nebo rezonátorovou náhražkovou anténu á la mobil. Kvalitu příjmu zlepšíš už jenom tím, že použiješ normální, správně přizpůsobenou prutovku s délkou půl lambda a s patřičně udělanou protiváhou = uzemněním. Pokud by taková nestačila, lze použít nějakou jednoduchou sektorovku nebo patřičně rozměrově dimenzovanou směrovku Yagi-Uda.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

to viem ze smerovkou by som to zlepsil neviem vsak v akom frekvencnom pasme ten t-mobil ten internet vysiela a vtom module co je pri PC JE PRIJIMAC NEMISLIM ZE BUDE MAT KONEKTOR NA PRIPOJENIE VONKAJSEJ ANTENY

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak myslis ten Flarion od Leadteku, tak to konektor na externu antenu ma. A nie je to GSM! Je to Flash-OFDM na 450MHz. Anteny sa daju kupit u T-mobile.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od xxxe »

Nejlepší je se na tokovéto internet připojení vys-rat!To tam nemá jinou možnost?Není to za pár kaček a ta kvalita je pod psa.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od jopo166 »

no mislim ze nema je to hornaty teren preto to tak riesil ja mam wifi a ujde

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

Z tohodle připojení k netu nebude nadšený,věř,vím o čem píšu.Bude rád někdy že se dostane na net a otevře stránku kam chtěl juknout.A za ty kačky???A je jedno od jakýho Ufona nebo T-🤐 a nebo Kyslíku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Vies, o com pises? Flash-OFDM je len u nas. Ked je dobry signal, tak to vie ist celkom slusne.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Slušně je kolik rychlost?Já jsem se dostal pomalu až k soudu s Kyslíkem jak mně nas-ral a dělal jak jim to všechno maká a že já jsem blb,počítač zavirovaný a podobný věci (3 sim karty bloknutý na ně) jak jsem jim telefonoval a blahopřál. :D

Nakonec se ukázalo že to neutáhlo tolik lidí z vysílače tady (10) bomba a mohl jsem to vrátit a neplatil jsem nic i když jsem podepsal smlouvu na 2 roky a hodil jsem jim to na hlavu za měsíc bídy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Toto nema s GSM nic spolocne, ani tam nie je ziadna SIM karta.

Akurat existuje este jeden druh toho zariadenia, ktory kombinuje flarion s GPRS/HSDPA.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Já z domova surfuju jedině přes GPRS/EDGE a nestěžuju si, mě těch 5-25KB/s stačí. A těch 171Kč za měsíc taky unesu.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“