Baterie z N3310

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Baterie z N3310

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Nazdar, mám doma pár akumulátorů, které se do mobilu už nehodí. Chtěl bych je použít pro napájení jiných zařízení jako třeba svítilny s LED ap. Nemáte někdo popis vývodů akumulátoru? Kde je + a - lze zjistit velice jednoduše, ale chtěl bych porozumět i těm dalším dvěma pinům, jelikož pokud se nemýlím baterie obsahuje ochrané obvody. Za každý postřeh předem dík.
Naposledy upravil(a) Honza_dy dne 01 led 2006, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravíčko nevim to určitě ale ty další dva kontakty slouží jako teplotní čidlo při nabíjení myslím .

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#3 Příspěvek od jopein »

Já jsem ty baterky rozkuchal a zjistil jsem , že v některých jsou normální tužkové články. Už rok je po malé úpravě vývodů používám bez problémů.

Uživatelský avatar
pezis
Příspěvky: 52
Registrován: 22 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od pezis »

pokud vim, tak u nokie by ty dva piny navic mely byt RTC (hodiny). nabijeni ridi elektronika primo v baterii, telefon by do toho nemel nijak kecat.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

pezis píše:pokud vim, tak u nokie by ty dva piny navic mely byt RTC (hodiny). nabijeni ridi elektronika primo v baterii, telefon by do toho nemel nijak kecat.
No já to pokusně měřil, jeden ten vývod má proti zemi asi 50kohm a hodnota se mění v závislosti na teplotě(stačí tu baterku jenom chytnout do ruky) takže tam bude zřejmě NTC. Druhý vývod má proti zemi stále cca 5kohm. Tomu nabíjení přímo v baterii moc nevěřím, už jsem tu elektroniku párkrát viděl a nevypadá to. Snad u novějších Nokií.

To jopein: Podobně využívám staré akumulátory z Ericssonu, jenže tyhle baterie bych chtěl využít v původním stavu.

Uživatelský avatar
Michall
Příspěvky: 14
Registrován: 31 říj 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Michall »

Ty krajni piny jsou opravdu + a - Na jednom z prostrednich je pulldown rezistor BSI (Batery Size Identificator), slouzi k tomu aby telefon poznal jaka baterie je pouzivana. A druhy je opet pulldown ale NTC, meri teplotu.
Nabijeni si mobil ridi sam.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

To jsem potřeboval vědět!!! :pray:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“