sekání DVD přehrávače

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kemoskem
Příspěvky: 134
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

sekání DVD přehrávače

#1 Příspěvek od kemoskem »

Mám DVD přehrávač HYUNDAI za 1000kč. Pustím-li na něm originální kupovaný DVD film přehraje ho bez problému, ale jakmile tam pustím nějaký film přepálený ve formátu AVI tak se obraz seká. Obraz se sekne třeba na 2sekundy ale zvuk jede dál a tohle se stává i každých 5minut. Zkoušel jsem tyto filmy v AVI přehrávat i na jiných přehrávačích stejné cenové kategorie a tam je přehrávání bezchybné.
Tento přehrávač by měl přehrávat všechny formáty videa,tedy aji AVI.
Přepalované DVD přehrává normálně.
Prosím o radu

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: sekání DVD přehrávače

#2 Příspěvek od jave »

Zkus pomalejsi rychlost vypaleni nebo jine medium. Tchan ma take takovej malej hyundai a minimalne 50% se seka. Media Sony z K+B elektro zatim OK
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Mám stejnou zkušenost s přehrávačem z TESCA. Jak píše Jave pomalu vypalovat. Na kompilaci používám DVD FLICK( avi na DVD formát). Samotné avi je kontejner na video a zvuk a některé kódování nemusí přehrávači chutnat. Pálím na levné nosiče Euroshoper +R. Záleží i na stavu vypalovačky. Přehrávač jsem měl rozebraný, je tam levná shitová mechanika, po elektronické stránce je to v pohodě.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#4 Příspěvek od Miri »

Tohle není až tak úplně pravda.Ty DVD mají určitou stanovenou rychlost vypalování a není vždy pravda, že nižší rychlost vypalování je lepší. Mám nejednu osobní zkušenost s tím, že známý chtěl vypálit DVD nižší rychlostí s tím, že TO VYDRŽÍ a dopadlo to způsobem, že opak je pravdou. Podle mě je to Firmwarem vypalovaček. Každý výrobce si holt to své napíše po svém a o nějakém přehřátí onoho média při nižší vypalovací rychlosti se už nemluví. Navíc ty levnější NO MADE z Kauflandu a ležáky z akcí se rády rozlepují - .... Již asi 3. roky používám Verbatime a z 25. kusů vyhodím maximálně dvě.
Miri

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od eljaro »

to je vše krása ale v principu jde o to že pálené dvd má menší odrazivost obecně u proto se ten systém více nadře ! a kdyš tedy maká obačejně se izahřívá jakoliv se to nezdá ! obecně jsem ta zlobivá divka vybavil přidavnými chladiči a byl klid - bylo pár vyjímek kdy ta vypadavájici elektronika zastavila díky přehřátí motor a nechalajej na malem napětí aniž by se točil - nasledovala výměna či oprava motoru !

:idea: toto není návod ale spíše povzdech

PS? omluvte pravopis dík

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nezapomínejte, že AVI je daleko víc komprimované než obyč DVD formát. Je tedy možné, že nestíhá procesor...

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jancis1 »

Ja mám zasa skúsenosť, ale to len X-box že čím napalujem pomalšie, tým lepšie a nezáleží že DVD je 8 alebo 16 rýchlostné, ten box prehrá dobre len 4 rýchlostne napálené DVD. S týmto problémom si ale skôr myslím, že to procesor nestíha, ale je mi divné že v rodine máme aj Tesco aj Hyundai prehrávač a obidva prehrávajú DIV-X filmy bez problémov.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

ak si to nespravil tak sa nedivim

#8 Příspěvek od oravan »

aj u lacnich DVD prehravačoch treba presypat soft pozn technicka informacia z central servisu to plati u všetkych DVD prehravačoch

Uživatelský avatar
kemoskem
Příspěvky: 134
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

Re: ak si to nespravil tak sa nedivim

#9 Příspěvek od kemoskem »

[Holt už je po záruce. Vlastním HYUNDAI DV-2-X-708DUB. Ve specifikaci je napsáno : UPGRADE-ano Třeba by to pomohlo. Ale kde tu aktualizaci seženu? Nic sem nemohl na internetu najít

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “