Jakou tiskárnu byste radili?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

Jakou tiskárnu byste radili?

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdravím všechny.

Rád bych se doma trochu zmodernizoval, abych nemusel otravovat okolí s tím , že potřebuju něco vytisknout.
Léta se o to téma moc nezajímám a tak bych žádal o radu.
Mám jen pár pořadavků na ni :
spíše menší rozměry
stačí možná i jen ČB (nic jiného než dokumenty nemám potřebu tisknout)
hlavní je , že ji zase nějak extra asi nevyužiju, takže i co nejlevnější
Ovšem ne za cenu co nejlevnější pořizovací ceny, kdybych měl pak výrobci cenu vykompenzovat extrémní cenou toneru.
Jak velký je problém s vysycháním barvy při malé četnosti tisku?

Jen pro příklad:

v obchodě u nás mají např. toto:

Tiskárna HP Deskjet D1560 - 1017Kč
Canon iP1900 PIXMA, 4800x1200, USB, FINE - 1073Kč
Canon Pixma iP2600 - 1208Kč

nebo multifunkční (ten scanner se při skoro stejné ceně s obačejnou tiskárnou může občas hodit)

Lexmark X 2650 - 917Kč
Tiskárna HP DeskJet F4210 - 1027Kč
Canon Pixma MP250 - 1258Kč

Některé už sice nemají ty menší rozměry , ale to bych nějak vyřešil.
Ta cena by se mi cca líbila.

dík moc za rady

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

To jsou dotazy...
Inkoust nebo laser...
MEG nebo Perendev...
Kůže nebo textil...
PMMD nebo RATAJ...
Vodík nebo uhlík...

A pak si koupí inkoust za litr a diví se...

edit:
A ještě jsem zapoměl:
APC nebo CHLORIDE...

Tvůj dotaz jaksi postrádá reálnou složku a proto nemá reálné řešení, natož odpověď.
Všechno co jsi vyjmenoval jsou sra čky které byly vyrobené jako sra čky.
Vyskytnou se tady jedinci, kteří se budou do krve bít za jednu sra čku a hanět druhou. Snášet argumenty za jedno mužstvo a do pekel zadupávat druhé. Lidé to dělají, neuvědomují si hodnotu věcí, protože poměřují hodnotu množstvím bezcených barevných papírků. Domnívají se, tváří v tvář realitě, že čím více barevných papírků jim zůstane v držení, tím více na směně vydělali. Skutečnost je mnohem horší. Nakonec nezbyde žádný papírek ale hromada bezceného šrotu.
Jdi a vyměň svoje barevné papírky za barevné a lesklé věci. Nezáleží na tom jak ty lesklé věci pojmenuješ. Vždy ti zůstane nakonec jenom hromada šrotu...
Dorá rada nakonec: Není oběd zdarma.

:-D

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#3 Příspěvek od Radimosso »

Pěkně sis zafilozofoval :)

Prostě asi tak:

Potřebuju si doma vytisknou cca - 10 stránek ČB (textu)měsíčně
Proč na to kupovat věc za x1000Kč
záruka je 24měsíců a ikdyby mě to mělo každé 2roky stát cca 1500Kč (spíš méně, když odečtu dph atd.) za novou tiskárnu, tak do toho jdu

teoreticky bych mohl jít i do jehly, ale kdo to má poslouchat a jde to vůbec koupit?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Jehličkové tiskárny lze stále koupit a stále si drží vysokou prodejní cenu.
Je to totiž jediná tiskárna kterou lze zálohovat rozumnou UPSkou a zároveň je neustále v pohotovosti k tisku. Máme spousty firem které udržují jehly v provozu. Třeba obchodní firmy s velkoskladem. Při výpadku proudu se může dál fakturovat a kšefty se točí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Malo tlacis, farbu nepotrebujes => laser. Staci najlacnejsi Samsung (alebo Xerox, je to vnutri rovnake). Raz kupis a potom uz len tlacis. Ten toner, co tam je z vyroby, je tusim na 1500 stran, takze to mas tak na 10 rokov :D

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#6 Příspěvek od mikollar »

ja som kupil laserovu CB xerox typ presne neviem nemam ju pri sebe, ale bola to ta najlacnejsia :) a drzi v pohode uz 2 rok, tlaci sa na nej vacsinou tak 20 A4 tyzdenne, zopar krat na akciach aj 200 papierov za vykend a zije bez problemov

P.S. novy toner cca 1300Sk

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#7 Příspěvek od Radimosso »

to je slovo do pranice

mají u nás třeba toto:

laser

Samsung ML-1640 - 1592Kč
Canon LBP 3010 mono laser, 14ppm, A4, 2400x600dpi, AIR - 2444Kč
HP LaserJet P1005 - 2535Kč

Ten Canon a HP má menší rozměr a písou, že s dodávaným tonerem se dá vytisknout 700stran běžného tisku
dá se tomu věřit?
u laseru toner "nestárne" časem ?

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od vombat »

Koupil jsem si HP6L z druhé ruky včetně plného toneru (2500 kopií) za 300Kč, naprostá spokojenost. Funguje i s čínským převodníkem LPT na USB také z druhé ruky za 50Kč.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To je tiez moznost. Mam 5L zadarmo, akurat som si musel opravit podavac papiera. Nedavno som kupil aj toner, lebo tam bol nejaky recyklovany hnus a zacal robit pruhy.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Měl jsem různé tiskárny
Od Canon BJC250 - tiskárna co mi vydržela snad 5 let a stále tiskla. Bohužel pomalu. Nutno dodat, že mě ve své době stála skoro 9tisíc.
Pak nějaké barevné HP- to věčně nežralo papír, pořád chtělo barevnou náplň a bez ní odmítalo tisknout.
PAk Lexmark - neustále zaschlé hlavy. Když stála víc než dva dny byly pásky zaručeny. Spotřebák neuvěřitelně drahý.
Teď tu jenda firma inovovala tak jsem odkoupil za 200Kč HP LaserJet 1200.
Dal mi ji za tu cenu, protže už má zbytek toneru. No mám ji druhý roka a ještě jsem nový nekupoval. Pošlu první stránku po měsíci a vyjede bez jakýchkoli chyb a problémů.
Takže inkoust už nikdy......
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

HP6L mnoho let stará je dobrá volba, kolega ji na moje doporučení koupil (spíš ukecal chlápka v recyklovací firmě) před pár lety i s 2 staršími náhradními tonery za tisícovku a od té doby vytiskl tisíce stránek revizních zpráv za směšné náklady. Ale není ani malá ani s malou spotřebou.
Jehličky se pořád drží cenově na citelné hranici, na druhou stranu se taky vynášejí na kraj chodníku protože slečna sekretářka potřebuje multifunkci. Není to moc rychlý tisk a tisknout v noci je na přeshubu.
Když občas potřebuješ barvu, tak inkoust, ale zase starší modely byly hospodárnější s inkoustama a nevyžadovaly pro čb tisk plný stav všech inkoustů, i když fyzickou přítomnost cartridgí ano. Za dlouhé roky vztekání s inkoustovým tiskem jsem nasbíral dost poznatků jak a čím se dá tisk ošidit, ale jestli to šířit dál, toť otázka :D

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

Osobně mám předchůdce té HP DeskJet F4210 a sice PSC 1315. Mám ji 4tý rok a maximální spokojenost. Tisknu tak jednou za dva měsíce + občas obrázek, aby se proběhla i barevná náplň. Černý toner plním stříkačkou. Ve své době stála 1600,- takže žádná hitparáda.

Nicméně pokud nechceš barvu, tak určitě laser.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od mojza »

Zdravím všechny a protože jsem v podobné situaci / chtěl bych obměnit starou HP Deskjet 3325/ a netrvám již na barvě a inkoustu už vůbec, tak se ptám, jestli se vyskytuje kombinace čb laserovka se skenerem a jako kopírka. A s OS pro Linux. Zdejší diskuse jsem sledoval a ani nikde jinde nenašel. :( Díky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

S inkoustovkama nejsou žádné problémy, spíše jen s jejich obsluhama. :wink:

Chceš pár stránek za měsíc ? To ti spolehlivě splní jak inkoustovka, tak i lejzrovka. Když někdo tvrdí opak, tak nejspíš jedno nepoužívá. Já používám oboje na střídačku podle nálady a funguje to furt.

Chceš černobílý tisk ? K čemu by ti byla pak inkoustovka, když je vlastně barevná, že ? Na to se používá jen lejzrovka. Jehličky používá jen magor (masochista) nebo zaměstnanec ve skladě, kde je to fuk, jak si to vytisknou s náklady 50 Kč na pásku za půl roku :wink:

Takže osobně bych doporučil co nejlevnější lejzrovku, protože při tak velkém počtu tisku se ti pokazí stejně až 3 dny po té i nejdelší záruce a dražśi tiskárnu si morálně neobhájíš.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:Jehličky používá jen magor (masochista) nebo zaměstnanec ve skladě.
Doporučil bych orientačně zjistit, kolik institucí a firem používá tiskopisy s 2-4 průklepy se samopropisovacím papírem, s vodotiskem, skládané s vodicím okrajem atd., které jinak nevytiskneš. Znám jednu tiskárnu (míněno provoz :D ) takových tiskopisů a chvílema jede i na noční směnu.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 14 pro 2009, 21:39, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“