Tesla TTVS2810TS, chassis 11AK19-8A

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#1 Příspěvek od Romanky »

Prosim nikde nemuzu najit dump do eeprom do TV,,uz jsem pouzil 2. obsahy a jeden nejde zapnout, druhy jde i do SM se dostanu ,ale zvukova norma nejde zmenit na DK . EEprom je 24LC08 a na ni stitek 053. Tv ma procesor
SDA5255-A045. 11AK19-8A, pouzil jsem dump Vestel a Univerzum.Zvuk nikde, stale v norme BG.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#2 Příspěvek od Romanky »

Prosim nikdo nema obsah, skusil jsem to i prepinat v servisnim menu ,,taky nejde, ani nevim ktery OPTION 00 az 17 ?

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#3 Příspěvek od Romanky »

Tak se to vedoucimu povedlo nastavit v optionu,jelikoz uz na to clovek moc cekal, uz nebyl cas po uprave a nastaveni vycist upravenou eeprom,az se ukaze tato TV tak to jsem dam,ten vypis. dekuji za pochopeni.Jinak v Tv byli tyto komponenty.Mel jsem to uvest predtim, nemel jsem tuseni ze to bude tak narocne.Jen jedna zavada tam zustala nejde ovladat na TV klavesnice, to uz se nepovedlo v option nastavit, na klavesnici zavada neni.
TDA 8361
TDA 2615
TDA 8844
SDA 5255 - A045
24LC08W

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#4 Příspěvek od Pesko »

Romanky píše:.........Jen jedna zavada tam zustala nejde ovladat na TV klavesnice, to uz se nepovedlo v option nastavit, na klavesnici zavada neni.
Takúto chybu si v TV v ktorých je použité šasi Vestel si v 99% prípadoch vyvolá sám majiteľ televízora tým ,že si v Menu nastaví položku Poistka na zap. Tým sa uzamkne lokálna klávesnica a potom sa čuduje že sa nedá TV ovládať z klávesnice. Toto dokáže pomýliť aj menej skúseného opravára ,ktorý by už najradšej menil samotný procesor.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Pesko píše:Takúto chybu si v TV v ktorých je použité šasi Vestel si v 99% prípadoch vyvolá sám majiteľ televízora tým ,že si v Menu nastaví položku Poistka na zap. Tým sa uzamkne lokálna klávesnica a potom sa čuduje že sa nedá TV ovládať z klávesnice. Toto dokáže pomýliť aj menej skúseného opravára ,ktorý by už najradšej menil samotný procesor.
Čo-Kto to je podľa Teba MENEJ skúsený opravár? Podla mňa, opravár, ktorý toto nerieši ako bod ,,JEDNA", tak nie je opravár.... :roll:
A je jedno, či sa jedná o Vestel.... :wink: Ale, podstatu problému si mu správne podal.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od medabeda »

Můžeš mít praxi třeba 40 let.Pokud se Ti dostane některý typ do rukou poprvé a nemáš ani návod a s podobnou funkcí ses ještě nesetkal tak máš problém.Méďa Béďa.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“