budik s alarmom

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

budik s alarmom

#1 Příspěvek od dusan94 »

Ahojte.
Take mam nervy na tie cinske burzove tovary, ze to snad nie je ani pravda. Dostal sa mi do ruk taky radiobudik s velkym led displejom.
Banda jedna cinska hnusna.
Zistil som zavadu na transformatory. Sekundar je v pohode, ale na primarnej cievke je niekde zrada, prerusena cievka... a to su tie smejdacke trafaky, ktore sa nedaju ani rozobrat ani nic.. Akurat tak dobre zahodit.
Odsroboval som to trafo a vidim uplne pokrivene jadro.. Tie E a I vobec do seba nezapadaju.. Skratka, otrasna praca.
odpory, diody a ine su tak naletovane, ze nozicky su od seba aj menej nez 0,5 mm daleko, ba niekde to posobi tak, ze sa aj navzajom spajaju.
Katastrofa..
Idem skusit pohladat nejake take trafo z inych budikov...

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

mas pravdu neni to jen v audio technice je to všede. čínaní jedni z ...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Na primare je pod izolačnou páskou tepelná poistka. Taká 5x5x2mm s drôtenými vývodmi. Opatrne ju obnaž, a vymeň. Ja ju často len premostím tenkým cínom. Zabalím naspäť. Častá to porucha, pri takých šmejdoch.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

procesor píše:Na primare je pod izolačnou páskou tepelná poistka. Taká 5x5x2mm s drôtenými vývodmi. Opatrne ju obnaž, a vymeň. Ja ju často len premostím tenkým cínom. Zabalím naspäť. Častá to porucha, pri takých šmejdoch.
Na to jednou dojedeš.. vyklemovat, změřit a vyhodit. Pak koupit nový, pokud tov stojí za to opravovat,jinak vyhodit celý. Hlavně příště nenakupovat u rákosů..

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#5 Příspěvek od Miri »

Tak tu tepelnou pojistku bych tam rozhodně dal. Už jsem viděl hořet hifivěž, která chytla z překlemované tepelné pojistky. A navíc to byla moje blbost, má věž a velmi dobrá životní zkušenost.
Miri

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Asi tak... Este, ze si pri tom bol. Ked sa nova poistka prerusi znovu, tak treba vymenit cele trafo.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Miri píše:Tak tu tepelnou pojistku bych tam rozhodně dal. Už jsem viděl hořet hifivěž, která chytla z překlemované tepelné pojistky. A navíc to byla moje blbost, má věž a velmi dobrá životní zkušenost.
V minulosti neboli žiadne tepelné poistky,ja ich tiež prepájam.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#8 Příspěvek od PeteBurns »

Problém bude najskôr ten, že v minulosti sa až také odfláknuté veci nevyrábali :lol: Ja som tú poistku raz tiež prepojil, nemalo význam ju zháňať, ale to len na mojom adaptéri, ktorý je pod dozorom...tiež by som to ináč asi neriskoval :?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Co se týká těch tepelných pojistek:

U hodně adaptérů se mi stalo, že se bezdůvodně ta pojistka přerušila. Nejjednalo se o přehřívající se ludry od Rákosů, ale od různých i značkových zařízení. Je otázka, zda se ta pojistka přerušila důsledkem postupující koroze od tavidla, nebo zda nebyly načatý vlivem pájení a časem se rozpojily že to pružinka uvnitř postupně rozpojila.
Pamatujte si ale, že ta tepelka je jediný jistící element toho zdroje. I když jde bezdůvodně časem do řiti, svůj účel plní a při skratu to trafo odpojí.
Co se týká toho klemování - propojuju ji jen u těch traf, kde má vyvedený dráty na svorkovnici toho trafa (lepší adaptéry, hi-fi věže) a snažím se ji nahradit jinou, kerou patřičně zaizoluji a přilepím na primární stranu vinutí, nebo aspoň dám klasickou tavnou pojistku. Ty trafa, co mají "zalepenou" tepelku včetně vývodů doporučuji klemovat jen kvůli změření a hned vyhodit. Může se stát, že do vinutí stříkne kapka cínu a je na průser zaděláno, zvlášť, když je to pro jinou osobu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“