Pračka elektrolux ewf 1267f neodblokovává dvířka VYŘEŠENO

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

Pračka elektrolux ewf 1267f neodblokovává dvířka VYŘEŠENO

#1 Příspěvek od Martin_Fio »

Dobrý den, poprosím o pomoc se svou pračkou elektrolux ewf1267f, mám ji 8 let, 3x jsem ji vyměni ložiska, motor má již také jiný, uhlíky apod no prostě už něco vyprala. Přeci se mi ji ještě nechce vyhodit a řeším problém s otvíráním, kdy tak přibližně jednou za týden si postaví hlavu a neotevře. Vlastní blokování se zdá vpořádku, mám podezření na triak v řídící jednotce, proletoval jsem jeho okolí. Můj dotaz je, zda-li tato pračka nemá blokování propojeno s ovládáním (napájením) topného tělesa a nemám-li problém řešit v topném tělese. To jsem již také měnil, ale tam se závada projevovala, že vypadla ochrana FI v rozvaděči, což se nyní neděje. Měřil jsem už i proud do topného tělesa, zda-li nemá zkrat a proud byl konstantní po celou dobu topení. Odblokování vždy provedu napojením patřičných drátků na 220, blokování cvakne, dotnavka se rozsvítí, zhasne a blokování povolí. Celý tenhle díl jsem už i vyměnil a závada se stejně občas objeví. Závada je nepravidelná a má vždy za následek neadekvátní reakce manželky, když má uvěznené prádlo. děkuji za reakce
Naposledy upravil(a) Martin_Fio dne 30 pro 2009, 18:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

A vodu ti vždy normálně vypustí?Nemůže být něco s tlakovým spínačem?

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Martin_Fio »

Děkuji, pračka normálně napustí, vypustí, ale závada je opravdu na tlakovém čidle - aquastatu, ten šedy drát jednokonektoru je pěkně zaoxidovaný zelený , tak jsem ho proletoval a vypadá že je to vpohodě, moc děkuji. Musí to být nějaký bezpečnostní obvod pračky, bohužel nemám schema, přes ten aquastat doutnavka svítila trochu slaběji a nyní více září a funkce je přesvědčivější. To jsem si stím hrál několik dnů.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“