loučí se DVD vypalovačka LG

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

loučí se DVD vypalovačka LG

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ahoj zdravím vás pánové učení.

Jak to tak bývá už jsem se párkrát setkal s odcházejícím cd přehrávačem který nečet CDcka. Většinou stačilo poštělovat trimr u laseru a byl na rok zase klid ale nejsem si jist jestli to pujde i u me vypalovacky LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA 4120B s firmware A117. Sveho casu stala 3000,- a tak je mi lito ji jen tak vyhodit.

Více méně jsem vždy vypaloval media DVD-R a asi před měsícem se mi dostal do ruky balik 10ks DVD+R. chtěl jsem na ně vypalovat ale ouha asi na 5 z nich moje vypalovačka nedokazala zapsat ukončovací stopu a na 2 nedokazala zapsat ani tu uvodni stopu. Zbyla 3 DVD sou v poradku. Mozna to byl blbý pack ale byly to verbatim a 7 z 10ti je trosku moc.

Od te doby palim jen na media DVD-R. Dnes jsem chtěl vypalovat. Mám tu media SONY DVD-R ale nero mi nabízí max. rychlost vypalování 2x což dřív u těchto medii nedelal a kdyz spustim NERO CD,DVD SPEED a kliknu na informace o mediu tak se mechanika rozbliká jako když něco načítá. Blíká pořád a pořád, PC čeká na něaké info od mechaniky ale ta asi nic nedava a tak PC na nic nereaguje. jen na tvrdej restart.

na media VERBATIM DVD-R zatim vypaluje bez problemu rychlosti 8x (jeji maximum).

podotykam ze virus nemam a firmware mam aktualni.

mám zkusit třeba vyměnit elyty? rád bych něco vyzkoušel než ji odložím do šupliku jako zdroj součástek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vycistit optiku a zmerat ESR elytov. Viac sa toho velmi spravit neda.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pole »

LG napalovac = najvacsi shit sveta.

Vazne. Co ich maju kamarati aj ja seckym odchadzaju. A to nemaju dakedy ani pomali 2 roky a bohvie jako CD a DVD v dnesnej dobe nepouzivam. Mne napr strasne huci frajerke est eviac. Nenapaluje CD s problemom ich aj nacita. Kamaratom prezmenu odysli uplne. mam doma uz 5 Ks LG napalovaciek setko Rv 2005 a novsie. Darvali mi ich koli Cervenim laserikom. Inak by sli dokosa.

Radim ak si chcete usetrit nervy a peniaze racej investovat do drahsej plextorky alebo Tecku

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

pole píše:LG napalovac = najvacsi shit sveta.

Vazne. Co ich maju kamarati aj ja seckym odchadzaju. A to nemaju dakedy ani pomali 2 roky a bohvie jako CD a DVD v dnesnej dobe nepouzivam. Mne napr strasne huci frajerke est eviac. Nenapaluje CD s problemom ich aj nacita. Kamaratom prezmenu odysli uplne. mam doma uz 5 Ks LG napalovaciek setko Rv 2005 a novsie. Darvali mi ich koli Cervenim laserikom. Inak by sli dokosa.

Radim ak si chcete usetrit nervy a peniaze racej investovat do drahsej plextorky alebo Tecku
Podla teba. Ja ju pouzivam dlhe roky, funguje bez zavad.

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

Lasery obecně

#5 Příspěvek od novajz »

No, můj názor je, že životnost optiky vyrobené od roku cca 2005, mají životnost cca 2,5 - 3 roky. Samozřejmě podle používání. Kdo ji používá málo, vydrží dýl. Kdysi jsem něco hledal ohledně laseru do opt. mechaniky a narazil jsem na dataseet výrobce onoho laseru, který uváděl, že by měl být chlazený cca 1cm2 chladičem, no a v těch mechanikách kolikrát není vůbec žádný chladič, kolikrát je to jen v plastu. U panasonicu jsem se setkal s tím, že tam byl fakt asi největší chladič laseru, co jsem kdy viděl, ale byla to nějaká věž vyrobená někdy po převratě, tak se není čemu divit. Tehdy se ještě vyrábělo kvalitně. Nicméně, já už jsem se s tím smířil. Poštelování trimru u laseru je zase jen dočasně, podle používání. Sice jsem Vám moc nepomohl, ale přihodil jsem aspoň svůj názor.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od eljaro »

předchozí příspěvky to řekli jasně raduj se že to tak dlouho jelo ! To že ta optika jela tak dlouho je supr a to at jsi to používal málo či moc . Hlavní je že mněla výdrž těžko můžeš čekat že koupíš i když mnohem levněji než tehdy novou a že vydrží stejně !

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Tak já nevim, LG vypalovačky používám stále a nevím o jediném problému. Možná, źe v tom pezinoku či co to je, tak dostávají speciálně nějaké špatné, ale nevím tady o nikom co by si na LG mohl stěžovat.
Problém s ukončováním stopy bývá většinou se starým firmwarem, co nezná nová média.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

A co sa tyka tej znizenej rychlosti medii tak je to tiez FW zalezitost.A co sa tyka zivotnosti mechanik LG-nemozem povedat jedno krive slovo.To skor lite-on alebo benq su vacsie crepy.Moju prvu GSA-h10N ma doteraz moja segra v kompe a funguje.Prezila aj vymenu trimra na optike.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

takisto mam v PC supermulti DVD palirnu a to už z drhej ruky !!! predošlemu majitelovi nešla, chcelo to len prepalit firmware na najaktualnejší. dal som jeden overený z install CD od super multimechanik LG a potom z netu najnovší. palirna maká dodnes s vyčistenou optikou a mechanikou posuvu. vypalujem tak priebežne a hlavne zalohy. na druhej strane bytu je zase v obyvaku ročný DVD HDD rekorder LG a tam ma chytila mania, opäť ako to bolo za čias VHS - nahrávať nahravať nahravať. a tak ked pozriem nahratž nočný film tak šup na DVD. a ked je tých filmov na HDD veľa(tých dobrých) tak strižna v rekordery beží celý den a takisto laser svieti a vypalije celý den. nevadí je tam zaruka preto ho nechavam nech sa vysvecuje aby sa pripadna vada optiky od LG prejavila. zatial ňet problema.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

pole píše:Radim ak si chcete usetrit nervy a peniaze racej investovat do drahsej plextorky alebo Tecku
Počul som, že Plextor ako bývali najlepší, tak sú najhorší. Ja som posledne kúpil SONY a to len preto, lebo bola v striebornom prevedení. Vypálil som dohromady len pár diskov, zatiaľ bez problému.

Keby som chcel zainvestovať, viete o niečom tutovom?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Plextor to uz tusim nevyraba, SONY uz davno nie.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#12 Příspěvek od PCmaniac99 »

ano kdyz sem tam mel firmware A115 tak mechanika neznala media a tak na ně radši zapisoval max. rychlosti 4x (nikdy ne 2x) po upgradu firm. na A117 jela suprově až do teď. zkusil jsem vyčistit optiku ale nepomohlo. je tam par svabu ktery se chladej o plechy tak sem tam zkusil dat teplovodivou pastu ale nic.... porad to stejne. no je fakt že už má pár let odběháno. 4 roky určitě. tak asi pořídím novou. mozna zkusim neco s trimrem u laseru ale nic vic asi delat nebudu.

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#13 Příspěvek od pm_ »

rnbw píše:Plextor to uz tusim nevyraba, SONY uz davno nie.
sony mechaniky vyrabi /sony-optiarc/ v kooperaci s nec. mel jsem dve, ale ani s jednou dobre zkusenosti. spatne cteni i zapis. lg jsou ok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

To je skor NEC ako SONY. Firma SONY uz v case CD-ROM a CD-RW prestala s vyrobou vlastnych mechanik a zacala "lepit logo" na LiteOny.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: loučí se DVD vypalovačka LG

#15 Příspěvek od Nagant »

PCmaniac99 píše: a kdyz spustim NERO CD,DVD SPEED a kliknu na informace o mediu tak se mechanika rozbliká jako když něco načítá. Bliká pořád a pořád, PC čeká na něaké info od mechaniky ale ta asi nic nedava a tak PC na nic nereaguje. jen na tvrdej restart.
Nějak podobně se mi chovala v práci NEC ND-2500A, a bylo to, že se to nějak tlouklo s InCD z Nera, po jeho odinstalování to přestalo. A můj předchůdce taky tvrdil, že mu jeden typ DVD médií nevypalovalo, už si ale nepamatuju, zda to bylo DVD+R nebo DVD-R. Ale u toho PC byla navíc v posledním tažení základní deska (Biostar P4TSE).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“