Kleš￾ový DC ampérmetr

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Kleš￾ový DC ampérmetr

#1 Příspěvek od sr71 »

jakým principem mìøí DC kleštové A-metry? a jak jsou na tom s pøesností pøi tomto mìøení, máte s tím nìkdo zkušenost?

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Pomocí hallovy sondy, elektronika se snaží nastavit proud pomocnou cívkou s více závity tak, aby magnetický tok byl roven nule, procházející vodič je jakoby 1 závit. Druhý princip je na principu hysterezní křivky, ale podrobnosti jsem nijak nestudoval.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od FERYACT »

Jako slaboproudař jsem klešťovým ampérmetrem neměřil.Byl citlivý na směr
proudu a vodič musel procházet přesně kolmo ke štěrbině jinak měřil
z větší chybou./řekli kolegové/Vím že se v přístroji používal mikroprocesor.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eljaro »

Klešťákem stejnosměrný proud mněřím a až zas tak citlivé to není na kolmost aspon ty co mám a pak on málo kdo mněří prody v setinnách ! Spíše jsou to Ampéry a ty desitiny jsou spíše na okrasu ! Přesná mněření vyžadují přesné přístroje ! Osobně mně spíše právě vždy zajímá velikost a směr než ta přesnost ! Když mněřím rozběh motoru je jednozda to ukazuje 82A nebo 85A ! Třeba zas starter na studeném motoru ukáže 1200A a klesnou k 750 s roztočením moturu ! Pak ty drobné jsou zanedbatelné ! Pokud ale mněříš v drobných třeba 1,xx A pak nepřítel není mněření ale tepelné kompenzace sondy v mnměřidle ! Nevím jak to řeší dražší modely ale ty levnější moc dlouho stabilní nejsou a je nutno je pravidelně donulovat !

Ale jinak klešták je lepší než rozpojovat okruhy !

PS:omluvte pravopis dík

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“