Hledam kutila ktery mi sestavi dle schematu modul

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nymand
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2010, 01:00
Bydliště: Brno-venkov

Hledam kutila ktery mi sestavi dle schematu modul

#1 Příspěvek od nymand »

Jedna se o modul, ktery dle intenzity slunecniho zareni ovlada stejnosmerny elektromotor, ktery hybe panelem. Prosim poradte mi nekoho kdo by byl ochoten za nejakou castku tento modul sestavit. Schema mam ale nedokazi pochopit zda je dostatecne podrobne.
Přílohy
solar_tracking.jpg
(83.63 KiB) Staženo 328 x


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

schéma tak jak je navrženo, funguje jako vyvážení čidel do rovnovážné polohy aby bylo v obou trubičkách stejné osvětlení bez ohledu na absolutní velikost. To je principiálně v pořádku, ale v praxi bych se obával že s panelem bude cvičit dočasná změna lokálního jasu oblohy při rychlé proměnlivé oblačnosti, která v létě nastává často, různé díry v mracích nasvícené z odlišného směru jak vítr honí stratocumuly po obloze.
Zařízení nemá nijak definované časové konstanty takže se bude snažit reagovat na jakékoliv rozvážení můstku z jakéhokoliv směru a důvodu. Vertikálně i horizontálně.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#4 Příspěvek od jasin »

Návrh plošného spoje, výroba DPS, nákup součástek, výroba a oživení dvou kusů. Odhaduji na 3500 Kč včetně daně.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od milan222 »

jasin píše:Návrh plošného spoje, výroba DPS, nákup součástek, výroba a oživení dvou kusů. Odhaduji na 3500 Kč včetně daně.
nemelo to byt nahodou 350kc? za 3500kc to je snad i pozlaceny
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Každý si své práce cení jinak :wink: když to budeš dělat za 5,-/hod tak se do 350 vejdeš...

počítejme stovku za součástky na jeden modul, stopadesát za DPS, dvě hodiny návrh spojů v editoru, dvě hodiny osazování, nějaká mechanická práce s krytem dvou modulů a armaturou na fotoodpory, otestování.

Uživatelský avatar
zevl
Příspěvky: 51
Registrován: 11 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od zevl »

Zrovna mám tento modul doma a ve škole ho přiděláváme na solárko ale zatím je to ve fázi vývoje. Jinak jsme tam umístili ještě časovač, který by měl nahradit stálé natáčení za sluncem a tudíž ušetřit energii.

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od elnovy »

uz to je hotove nebo se na tom pracuje ???

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“