THOMSON 29DM400, slabá obrazovka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

THOMSON 29DM400, slabá obrazovka

#1 Příspěvek od mi-ro »

U TV bylo klasicky vadné VN trafo, až po výměně jsem navíc (bohužel) zjistil slabší orazovku. Už jsem ji i přižhavil ale vyhledat správný prac bod pro Ug2 je skoro nemožné. Poslední možnost je zkusit nastavit kat proudy v SM. Může mi někdo PLS poslat na mail nebo SZ jak do SM? dík
..to bude jen ňákej odpůrek

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Za pomerne kratkou dobu ta obrazovka stejne pujde do kytek a pokud to da nekomu jinemu tak to svede jeste na tebe. Souhlasim s Kondikem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

To je jinak, přinesli TV se závadou-nejde. Vadný VN, jenže před jeho výměnou těžko poznáš v jakým stavu je obrazárna. No a po výměně hlásí kod 11 a někdy stihne v daný době naběhnout, někdy ne a spadne do chyby. Já si chybu nepřipouštím ale chci mu aspoň trochu pomoci a vyždímat z toho co to jde. Když už zaplatí za to trafo, že jo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Je to chassis ETC210. AK nezozenies, napis, poslem ti SM.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Podle mého názoru bylo přižhavování opodstatněno ještě u černobílých obrazovek,ale tady je to bezpředmětné.Můžeš regenerovat,mnohdy to pomůže,ale životnost je diskutabilní.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od cabernet »

pajosek2 píše:Podle mého názoru bylo přižhavování opodstatněno ještě u černobílých obrazovek,ale tady je to bezpředmětné.Můžeš regenerovat,mnohdy to pomůže,ale životnost je diskutabilní.
Ale musis uznat, za za pokus to stoji.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Ale jo.Já to v minulosti taky zkoušel a právě proto vím,že to nemá velký význam.U starých obrazovek bylo znatelné zlepšení,ale u barevných skoro neznatelný nárůst jasu. Možná má někdo jinou zkušenost,nehádám se.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

U CB obrazovek bych nerekl ani slovo, ale tady opravdu promin. BACHA AT SE TO NEOBRATI PROTI TOBE!!!!!
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Máš pravdu,chtěl jsem napsat u černobílých obrazovek, a protože vyskytovaly v dřívější době,tak jsem to takhle zdrbal.A navíc mám po odborové schůzi,takže mne prosím omluvte.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

U ČB obrazovek - starých - byla regenerace uspěšná tak na min 90%, byla-li správně provedena. Pak se začly dělat katody s třetinovou vrstvou, protože kobalt a vanadium šly hlavně pro armádu a obrazovky tak tak přežívaly záruku. O nějaké regeneraci nemohla být řeč......

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

U barevných je to obdobné. Mám např. mizerné výsledky u tzv. "tenkokrkých" - zřejmě jsou emisní vrstvy taktéž značně ošizené.
A taky je rozdíl regenerace a "regenerace" - něco jiného je to "dělat na koleně" (jen s nabitým ellytem), nebo s pořádným regenerátorem (kde je alespoň riziko zničení reg. obrazovky sníženo na minimum).
Ale ani s regenerátorem není 100%-ní úspěšnost. Problematická je u těch"tenkokrkých", u obr. se sníženým vakuem, nebo po předchozím "přežhavení" - tam je to za pár týdnů (někdy i za pár dnů) zase "tam dze sme boli" - těm už většinou nepomůže ani "svěcená" :cry:
Zato byla ohromná úspěšnost u rožnovských obrazovek v oravských bednách - tam jedou i za 5 let (po regeneraci), jako bych ji dělal před týdnem :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

kokun píše: Zato byla ohromná úspěšnost u rožnovských obrazovek v oravských bednách - tam jedou i za 5 let (po regeneraci), jako bych ji dělal před týdnem :wink:
Svatá pravda!!!!!!!!

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#14 Příspěvek od zvaty »

Připojím se k chvále našich oravských obrazovek, nepodařilo se mi snad ani jednou obrazovku odrovnat a úspěšnost regenerace je téměř 100%
A co se týče regenerace tenkých hrdel bál bych se toho, protože jsem tímto nezničil samotnou obrazovku, ale dokonce to odnesla CRT deska do které se dostalo napětí nejspíš z Focusu

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#15 Příspěvek od jave »

Tenkokrke nema ani smysl zkouset. Vydrz je tam jepici. Ano oravske to nema chybu. 7 let po regeneraci a na chalupe porad maka jako vino.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“