Bastlit impulsní zdroj 12V/1A, nebo koupit hotový?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

Bastlit impulsní zdroj 12V/1A, nebo koupit hotový?

#1 Příspěvek od alanoid »

Snazil jsem se najit nejake schema jednoducheho impulsniho zdroje 12V/1A a moc jsem nepochodil. Vyplati se to vubec bastlit, nebo je lepsi koupit treba http://www.ges.cz/mw-12v1a-ges07506781.html a kuchnout to?

Samozrejme bych mel radsi zdroj + dalsi elektroniku na jedne desce, ale ne za kazdou cenu...

Dekuji za nazory.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Vyráběné impulzní zdroje většinou ruší.Koupené mají stínění a rušení je menší. (nesmíš jej kuchnout porušíš stínění)

Já osobně tě od stavby zrazovat nebudu. Sám jsem si impulzní zdroj stavěl.

Je to tvá volba. Pokud ale nemáš dostatečné skušenosti raději by jsi si měl zdroj koupit. Jestli by to bylo tvé první zapojení raději to nestav,náklady by tě mohli překročit prodejní hodnotu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je nutný to vůbec kuchat ? Už kvůli výměně při poruše atd...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#4 Příspěvek od alanoid »

Ja mam prave obdobny nazor, ze bude lepsi to koupit. Impulsni zdroj jsem nikdy nedelal, musel bych mit zarucene schema podle ktereho to udelat. Ovsem cenove bych si asi moc nepomohl a rozmerove by to tusim bylo vetsi.

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#5 Příspěvek od alanoid »

ZdenekHQ píše:Je nutný to vůbec kuchat ? Už kvůli výměně při poruše atd...
Ten zdroj chci mit uvnitr krabice spolu s dalsi elektronikou a privod 230V potrebuji uvnitr i na neco jineho. Pak je reseni nechat zdroj venku a 230V privest druhym kabelem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

já myslel, že bastlení není vždycky jen proto, aby to člověka vyšlo co nejlevnějc ani proto, že to vyrobí s lepšíma parametrama :roll:

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#7 Příspěvek od feliz_navidad »

Asi budu ukamenován, je ale pro 12V/1A nutný spínaný zdroj? To by klidně mohl býti lineár. Pokud není tedy požadavek na extra rozsah napájecího napětí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

My používáme tohle :

http://www.gme.cz/cz/ps-50-12-p751-373.html

Jinak se dá určitě sehnat jen modul zdroje, např. jako náhradní díl do DVD v AME a řekl bych, že ty ceny jsou směšný, ovšem je potřeba si pohlídat povolený proudy a napětí.

http://www.ame.cz/Aktivni-soucastky-IC- ... 050800.htm
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:řekl bych, že ty ceny jsou směšný, ovšem je potřeba si pohlídat povolený proudy a napětí.
I takhle vypadá východisko z "bastlení" :D ta cena je dvakrát nižší než příslušné poštovné a balné. Kdybys to měl v jednom kousku někomu vyrábět, za ty peníze bys tak leda ustřihl cuprex a na odůlčíkování a vrtání by už nezbylo. K tomu součástky, vinutí traf, osazování, testování, impregnování, měření, testování, do dvou tisícovek by ses možná vešel.

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#10 Příspěvek od alanoid »

Crifodo píše:já myslel, že bastlení není vždycky jen proto, aby to člověka vyšlo co nejlevnějc ani proto, že to vyrobí s lepšíma parametrama :roll:
Kdyz se v bastleni nekdo vyzna, tak je to zcela nepochybne pravda. Ja jsem ovsem 'bastlir', ktery radsi bastli jenom nezbytne nutne veci a do vetsich akci se nepoustim. :)
ZdenekHQ píše:Jinak se dá určitě sehnat jen modul zdroje, např. jako náhradní díl do DVD v AME a řekl bych, že ty ceny jsou směšný, ovšem je potřeba si pohlídat povolený proudy a napětí.
To je zajimavy a vzhledem k tomu, ze jsem z HK, tak si tam muzu i zajit. :-) Jenom absolutne netusim co z toho leze na vystupu.

Kazdopadne velmi dekuji za vsechny reakce!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“