Jak vypočítat Joul?

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

Jak vypočítat Joul?

#1 Příspěvek od joza »

Zdravím
Potřeboval bych poradit, mam elektrycký ohradník pro ovce a potřeboval bych znát kolik joulů je na výstupy. Jak se to dá spočítat?

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

W=P.t
P=U.I
t - čas
P - výkon
W - práce

elektronvolt, značka "eV", 1 eV = 1,602176487(40) × 10−19 J.[1]


PS: Jinak na výstupu může být napětí. Joul je jednotka náboje pokud se nemýlim ne ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Joul je jednotka energie nebo práce. Náboj má jako jednotku COULOMB.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

To je právě to , on po Tobě chce vědět "běžnou" velikost náboje při jednom pulzu do ohradníku . Sám jsem to nikdy nezjišťoval , koukal jsem jen , jak dlouhou jiskru ohradník generuje bez připojeného vedení .

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Joule (= wattsekunda) je jednotka energie a práce. Pokud je v tom ohradníku stejnosměrné napětí, energie takového jakoby kondenzátoru je W= 1/2*C*U*U. Je tedy třeba změřit elektrickou kapacitu C (zdroje+ohradníku) a počet joulů vyjde z toho vzorce podle použitého napětí.
Naposledy upravil(a) Bernard dne 07 úno 2010, 14:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#6 Příspěvek od joza »

Je to novější typ s lcd ale chybý štítek.Celkový odběr má 16W, kondíky v něm jsou na ~ a mají 24µ/680V výstupní napětí je kolem 9KV.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Takže Ti mírně nerozumím . Tvá otázka zní : mám nějaký ohradník a nevím jaký má výkon , mohu ho použít na ovce ? Nebo jinak ?

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#8 Příspěvek od joza »

Otázka je jednoduchá, chci vědět kolik má na výstupu J. Když se podíváš na ostatní odradníky ,tak u nich píšou kolik má J třeba 16,5 J.U tohoto chybý štítek, tak nevím jak velkou můžu mít ohradu, abych ji netáhnul po 4drátech 3Km a pak zjistil že mi to nestačí. Chci ho koupit od jednoho člověka a teď ho mam doma a než ho zaplatím, potřeboval bych znát jak tluče.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

OK , myslím , že ne jen pro mne je novinkou dělení či nastavení výkonu . Z principu je to jasné , je to kond , ale dříve byli rádi , že to blejskalo . Takže jedině vyfotit a od znalce získat typ . A Ty znáš konstantu J/km ? Sem s ní . Přímo na zařízení to těžko někdo změří . Nestačí znát kondy a napětí , když neznáš účinnost .

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#10 Příspěvek od joza »

Podle této zabulky by to mělo mít něco kolem 9,7J, ale je to jen tabulka.A ta délka ohradníku s * je s vegetací ta se dost liší tak ji tam nezapsali.
Přílohy
ohradník.JPG
(68.77 KiB) Staženo 119 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

No vidíš to !!!!!!!!!! Máš tam i měřící metodu . Nyní jen k někomu blízko na skop . To je paráda ! Proto jsem nevěřil těm 5kV . Naprázdno to tahalo s klidem 2 cm jiskry !

Odpovědět

Zpět na „Teorie“