TV Astra

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

TV Astra

#1 Příspěvek od Kocur »

Dostal jsem TV Astra model A-5502HT.Ještě než jsem ji zapnul, tak jsem ji pořádně vysušil,ležela totiž venku na deští a preventivně vyměnil elka ve zdroji a kolem VN trafa,některý už byly nafouklý a prasklý.
Když ji zapnu,tak nejde zvuk a obraz je černý,po vypnutí obrazovka problikne,takže bych řekl že silová část je v pořádku,jestliže ji několikrát zapnu a vypnu,tak se podaří že naskočí zvuk i obraz,je tam zrnění a z repra jde šum,ale asi po 15-30s se zvuk začne ztrácet až je ticho a zmizí i obraz zase do černa,připadá mě jako kdyby úplně vysadil tuner a nebo jako kdyby přešla do AV modu,nevíte prosím co by to mohlo být a nebo kam se mám zaměřit?Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

astra

#2 Příspěvek od tal »

měl jsem pod. závadu 1-vadný c v mf keramika 2- vadná zd u mf ale nevím co to za tv.zdravim.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#3 Příspěvek od evzena »

Tak v prvé řadě bych se podíval po studentech na chassis,dále bych oměřil napětí na sekundáru imp.trafa. Dej vědět co jsi naměřil.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

Takže napájení mf je ok,ale na tom sekundáru jsem zjistil že když obraz naskočí,tak na jedné větvi je 13,9V a když se závada projeví tak to klesne na 13,1V,tak jsem šel po větvi a našel zatím vadný T 2SD400.Kamarád mi má donést celé chasi,tak T bude a pak se uvidí.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#5 Příspěvek od evzena »

Ten tranzistor(Q201) má zkrat?

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Nevím jestli je to Q201,mám to v garáži,ale má zkrat mezi C a E.Ty máš od toho schéma?Jestli jo,docela bych to uvítal kdybys byl od té dobroty.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

Tak jen ze slušnosti ukončím diskuzi,TV je OK,bylo to tím tranzistorem co jsem psal (Q619),který odešel zřejmě díky vadným lelektrolytům,jen pro zajímavost,vyndal jsem asi 15 vadných kondiků díky měřáku p.Zajíce.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“