OTF 55B111

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

OTF 55B111

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Na tomto TV nešiel obraz. Po výmene R406, VD403, C406 a preletovaní C410 obraz ide, ale nedá sa zaostriť červená. Keď doostrujem obraz, tak v ľavom rohu na teletexte napr. sa na červenej farbe vytvárajú duchovia a nedá sa doostriť ako ostatné farby. Na priloženom obrázku to vidieť. Skúsil som zmeniť na pätici signál RaG do obrazovky a vtedy zostala rozostrená stále červená farba(v lavom rohu slovo program´farba písma zelená ostrá a slovo správy červená rozostrená). Keď som spravil výmenu signálov R, B ešte pred obrazovým zosilovačom, tak slovo program v ľavom spodnom rohu mal modrú farbu a bol rozostrený a červená farba v obraze bola ostrá, ale nebola na čiernom podklade. Všimol som si že to rozostrenie je hlave vidieť keď je pozadie čierne. Neviem si to nejak logicky vysvetliť, preto sa Vás pýtam či ste sa s tým už niekto stretol a kde môže byť chyba. Obraz je celkovo dobrý, ale to rozostrenie mi tam dosť vadí, aj keď len červená farba a nerobí to len v ľavom spodnom rohu. Na obrazovom zosilovači som zamenil tranzistory medzi R a G, takže tam by chyba nemala byť.
Přílohy
Snímek 008.jpg
(205.07 KiB) Staženo 88 x
Snímek 009.jpg
(176.43 KiB) Staženo 98 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Konvergence - dokazuje to i to, že po "prohození" R a B se to vyměnilo.
Ty konvergence budou narušeny hlavně v rozích. Chtělo by to nahodit na obrazovku signál "mříže" (z generátoru) - tam by se teprve ukázalo, jak je na tom ostatní plocha.
Jak na tom byla telka před tvojí "opravou" - neroz*rbal sis náhodou (nechtíc) při opravě ty "kroužkové magnety" na hrdle? Někdy to moc nepotřebuje - zvláště když nejsou pořádně "zajištěny" barvou :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jancis1 »

Pred opravou to neviem ako bolo, TV mal kamarát asi 2 roky nefunkčný a vravel že sa doňho pozeral, tak neviem či niečo neskúšal, ja určite nie a na tie krúžky sa pozriem. Tá konvergencia sa nastavuje pre každú farbu zvlášť?, pretože zelená v rohu je ok, ale keď to prehodím R,B tak modrá je tiež zlá. To rozmazanie červenej nie je len v rohoch, videl som to aj na vrchnej časti približne v strede. Generátor bohužial nemám :? , on ju chcel aj tak vyhodiť, ak sa mi to nepodarí, tak obraz je vcelku dobrý, ono to vidno hlavne iba vtedy keď je červené písmo. Ďakujem za odpoveď.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

kokun píše:Konvergence - dokazuje to i to, že po "prohození" R a B se to vyměnilo...
Mně se zdá, že se to nevyměnilo, červená zůstala rozostřená i na původně ostrém zeleném nápisu. :wink:

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

Áno takú fotku som tu nedal, ale keď som prehodil R a G, tak v rohu bol ostrý zelený nápis a namiesto zelenej bol červený rozostrený. Ale keď som prehodil R a B, tak bol rozostrený modrý nápis v rohu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Jancis1 píše:Áno takú fotku som tu nedal, ale keď som prehodil R a G, tak v rohu bol ostrý zelený nápis a namiesto zelenej bol červený rozostrený. Ale keď som prehodil R a B, tak bol rozostrený modrý nápis v rohu.
Ale jo, kokun bude mít pravdu. Chce to opravdu ten signál mříží nebo podobný. Nahrej si ho na CDčko a pusť přes AV vstup. :wink:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Mohou to být konvergence, jak píší výše kolegové.Ale může to být také tím, že v tom l dolním rohu se to už lépe nezaostří.Je to dost vzácnost narazit na obrazovku která ostří po celé ploše na 100 pro!!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#8 Příspěvek od Mysteri »

Je to v nastavení obrazovky od výrobcu. Dá sa s tým pohrať, ale.... :evil:
Pohral som sa s tým iba na svojej telke, časovo náročné, zákoš to nikdy nepochopí a najmä nezaplatí....

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Jancis1 »

Tak som pozeral na to, ale na hrdle som nevidel žiadne krúžkové magnety, jedine je tam dookola taká žltá hrubšia páska okolo hrdla prichytená zdrhovačkou, ale tá sa nepohla a nič iné tam nevidím, takže je to asi od výroby také nedokonalé :), ale nejak to nevadí v obraze skoro nepozorovatelné, iba v texte aj to musí byť červený a mať čierne pozadie.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“