Podivné upozornění na svítidle

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Podivné upozornění na svítidle

#1 Příspěvek od forbidden »

Dnes jsem si koupil nový zářivkový svítidlo do kuchyně. Kvalita provedení se mi zdála vyhovující za nějakých 450,- Ale překvapila mě jedna samolepka s upozorněním:
"Upozornění: světelné zdroje (v případě, že jsou obsaženy v balení) nejsou součástí svítidla a slouží pouze k možnosti okamžitého vyzkoušení funkčnosti svítidla. Doporučujeme zakoupit odpovídající světelné zdroje za účelem případné výměny!"
Přitom na krabici je jasně uvedeno, že je to svítidlo včetně zářivkové trubice.
Trubice samotná tam byla, nějakej noname šmejd. Nicméně mi nějak uniká smysl toho upozornění, snad jen jinými slovy napsáno: "Upozornění: nakoupili jsme větší množství vadných světelných zdrojů a potřebujeme se jich zbavit, proto se nedivte, že přestane svítit během týdne a radši si kupte náhradní rovnou."
:twisted:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

No já bych to chápal tak,že přiložená trubice je nekvalitní s krátkou životností a je nutno si koupit kvalitní trubici pro dlouhodobý provoz. Tím se samozřejmě zříkají záruky na přiloženou trubici,ale můžeš si to hned vyzkoušet.Paráda co? :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#3 Příspěvek od vybihal »

Čemu se dívíte? Tiskárny mají také startovací náplně, u halogenů si také dlouho neposvítíte s orginální žárovkou. Mám jen obavy kdy budou startovací náplně také např. v masových konzervách. Nebo už se s tím někdo setkal?
VyBiSu

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Tohle firmy praktikují už dlouho. A dělají to snad všechny. Velice pěkně se to vyjímalo třeba u lustru s 8 halogenovými žárovkami. Cena nové značkové žárovky 150,- až 210,-Kč, celý lustr za 1990,-. No nekupto za ty peníze. Na druho stranu jim musím přiznat, že zatím svítí déle než rok. Zčásti na tom má zásluhu stmívač s pozvolným náběhem, ale i tak. Stejné je to třeba u "stavebních" halogenových svítidel. Pětistovková žárovka s životností jen pár hodin.
Firmy nezdražily, jen začaly šetřit a tady se to nabízelo samo. Jen mi děsí, co přijde na řadu dál. Možná ušetří na třížilovém kabelu a dají jen dvojžilový s upozorněním, že je to na odzkoušení v gumových galoších a rukavicích. :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od janousek »

To vybihal startovní náplně jsou ve většině levných masných výrobků, viz např. návod a složení jemných párků, které obsahují všechno možné, jen ne maso. :toilet:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Šmejdový světelný zdroj s krátkou životností znamená plýtvání materiálem, energií na jeho výrobu (!!!!!!!!!!!!!), energií na jeho dopravu a zátěž životního prostředí nebezpečným odpadem (!!!!!!!!!)
takže se s důvěrou obrať na sdělovací prostředky a na svého europoslance, nejlépe za Zelené šmejdy. Měli by na to vystartovat jak hladoví sršni, je to přesně to, co v celých EUSSR prosazují: nařízení k šetření.
Když nebudou reagovat, tak z toho ztrop mediální škandál.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od kevin_mitnick »

Taky jsem to zazil. Koupil jsem halogenovy lustr se tremi zarovkami na 220V. Prvni vydrzela tyden, druha mesic, treti asi 6 tydnu a jeste vzala sebou pojistku ve stmivaci. Dal jsem tam nove znackove Osramy, jsou tam uz druhy rok.

Kdyz jsem se koukal na ty zarovky a jejich provedeni, jedine co mne napadlo bylo neco o na.rani do rukou...

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#8 Příspěvek od Hurvo »

Toto isté bolo napísané v návode na halogénový reflektor s senzorom pohybu, ale na túto skutočnosť ma upozornila už pri kúpe babenka za pokladňou, že by som si mal kúpiť novú žiarivku, že tá čo tam je mi vydrží hodinu až dve. Vydržala týždeň, potom som ju vymenil za osramku a tá svieti do dnes. Je to už tak 8 rokov a svieti v pohode.

Uživatelský avatar
pavko3
Příspěvky: 91
Registrován: 31 srp 2007, 02:00
Bydliště: Čáslavsko

#9 Příspěvek od pavko3 »

Jestli to není zase nějaká novinka od milované EU. Koupil jsem letos halogenku do předního reflektoru NARVA. Doma jsem si všiml poznámky malým písmem:not for use in EUROPE a přelepky s ještě menším písmem:Pozor!Tuto žárovku je zakázáno používat na veřejných komunikacích. Baňka je pod tlakem plynu, může explodovat je-li poškrábána, nebo přijdeli do styku s kapalinou během svícení.......Dovozce Autolamp CZ s.r.o.
Tak nevím, znáte halogenku bez plynové naplně?

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#10 Příspěvek od rolandt »

bez naplne plynu budu najskor tie skusobne na par hodin.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

janousek píše:To vybihal startovní náplně jsou ve většině levných masných výrobků, viz např. návod a složení jemných párků, které obsahují všechno možné, jen ne maso. :toilet:
To je něco jako "Pokrm k dočasné konzumaci. Nutno do 3 dnů vys***, jinak hrozí poškození zdraví!" :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

@ kevin mitnick-Halohenky zn Osram sme prave dnes nejake pokupili-nahrady za 40 a 60 Watt.Tesim sa z nich ako mimco ze je lepsia alternativa ako vyblite svetlo z usporiek co kazi oci a mrsi farby.Svietia ako klasicka ziarovka :)))

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

Sa čudujem, že aj pri LCD TV nie je papierik s upozornením:
,,namontovaný LCD panel a světelné trubice slouží pouze k možnosti okamžitého vyzkoušení funkčnosti" :P

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Racius »

Foter kúpil k nám do izby nové svietidlo a úsporka má už zažltnutú pätku. Máme to asi dva mesiace.

V obyvačke nám Sylvania vydržala svietiť 10 rokov, stála vtedy 300 dobových korún.

Osram, Phillips, Sylvania = good.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

zeptám se jako trotl, protože je to už pár let, co jsem nějaké svítidlo kupoval:

je v obchodě nějaká možnost vybrat si od dotyčného lustru verzi BEZ PŘILOŽENÉ ŽÁROVKY/ÚSPORKY?

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“