Pračka Indesit W125TX-ložiska vyřešena, nyní se točí program

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

Pračka Indesit W125TX-ložiska vyřešena, nyní se točí program

#1 Příspěvek od macman »

Ještě jednou zdravím..

Dostal jsem pračku Indesit W125TX s vadným ložiskem (vůle + přidřený) a vadným guferem (teče). Vzhledem k tomu, že jsem opravář typu, že raději budu přendavat šváb v mobilu v BGA poudře, než se hrabat v pračce, raději bych předem koupil ložisko, než to rozeberu, abych to dokázal pak složit a nezapomněl co kam...

Nevíte někdo typ ložiska + gufera pro tuto pračku?? Pokud je to něco standardního raději bych koupil nějaké CZ/SK ložisko, než nějaký IT kit. Přece jenom nějak věřím více "naším" ložiskám a navíc tuto pračku chci pro sebe, tak ať chvilku vydrží.. .-)

popřípadě nemáte někdo nákres této pračky s rozebíracím postupem?? Vůbec nevím jak se do toho pustit..

macman
Naposledy upravil(a) macman dne 14 bře 2010, 20:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#2 Příspěvek od no_-_name »

Až někdy pojedeš z těch Kochánek k nám do Boleslavi, zkus se poptat ve Smetanově ulici v servisu Kubík - Novák... Dá se s nima naprosto v pohodě mluvit a mohli by ti říct, co tam patří.
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Pošli adresu e-mail,pošlem Ti SM

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#4 Příspěvek od macman »

pošli prosím na karelmbox@seznam.cz Díky..

Na tu MB se mrknu, jezdím tam každou chvíli, tak se s nimi zkusím domluvit...

macman

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Pozri,či Ti prišiel SM na e-mail

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#6 Příspěvek od macman »

Díky, přišlo to... až seberu trošku odvahy, tak se do toho pustím.. Jen přemýšlím, jestli se mám pokusit jakoby vyndat buben a pak vytáhnout zezadu ložisko, nebo jestli na to jít zezadu, sundat ten hliníkový kříž, co je v něm domeček ložiska a pak v klidu vylisovat na stole.. Přijde mi to druhý jako lepší, ale abych ho vyndal, musím kompletně sundat kryt, který slouží jako zároveň kostra pračky..

macman

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Vyber ten hliníkový kríž.

Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Nepo »

Ložiska jsou normální 6204 a 6205 2Z. Zážitek je povolení šroubu na řemenici a ty samořezy v kříži taky. Prohlédni si po demontáži stav hřídele a bronzového těsnícího kroužku( omačkání). Většinou nemá repase cenu, protože používají nočníkovou ocel a do půl roku je opět hotovo.
Přílohy
W125TXEX.pdf
(57.71 KiB) Staženo 617 x

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#9 Příspěvek od macman »

Tak jsem se do toho pustil a asi skončím u prvního zážitku... Ta 40ka torx co je na hnacím kole prostě NEJDE POVOLIT.

Značkovej torx jsem zlomil a neznačkovej ohlodal.. Navíc mi už začíná prokluzovat torx ve šroubu...

Zkoušel jsem to poklepat... zkoušel jsem to nahřát hořákem....

NIC

nemáte někdo nějaký fígl, než prostě vezmu svářečku a přiboduju tam šestihran???

macman

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#10 Příspěvek od macman »

Takže pračka úspěšně opravena, ale bylo tam ložisko 6205 a 6206. V tom servisním manuálu je varianta s ložiskem 6204 i 6206. Jinak díky za rady.. :-)

macman

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#11 Příspěvek od macman »

Takže se po 14 dnech objevila další závada a to, že se dokola točí programátor. Koukal jsem po fóru a našel jsem dvě verze.. že jsou špatné uhlíky (motor), nebo že je vadný programátor. Lze nějak zjistit, jaká je závada??

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#12 Příspěvek od tatramacek »

mno uhlíkami by to teoreticky mohlo být - koukni na motor jestli při chodu jiskří anebo ho vymontuj a koukni se v jaké jsou délce. Anebo,jestli se tím zadřeným ložiskem toho bubnu motor nejak nepoškodil... Případně jestli jsi něco při montáži té nádrže nepoškodil a závada se projevila až nyní. Jak je pračka stará ?

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#13 Příspěvek od macman »

Pračka je stará 6 let, dostal jsem jí s tím že teče ložisko.. Ovšem jestli se vyskytoval nějaký předchozí problém nevím, snad prý ne..

Motoru jsem ublížit nemohl, přece jenom první krok bylo sundání řemene a jinak motor byl mimo území opravy.

ovšem tato pračka má od výroby takzvané "kurvítko" (mimochodem mám pocit, že každá technika má dnes kurvítko, aby to dlouho nevydrželo), které spočívá v tom, že jakýkoliv únik vody po hřídeli teče do řídící jednotky a elektriky, která je ve spodním rohu pračky..

Co mě ovšem zaráží, že pračku jsem dostal po roce, co nebyla používaná a před opravou jsem jí nezapl a po opravě už žádná voda nevytekla, takže by mělo být všechno suché.

Uhlíky zkusím zkontrolovat opticky, jelikož už se pračka odmítá roztočit..

Mimochodem při opravě ložiska jsem dostal od jednoho technika zajímavou radu, abych mezi gufero a první ložisko udělal do toho hliníkového domečku malou dirku.. Prý to gufero je umyslně poddimenzované a dostane se časem vždy voda do ložiska, které zničí.. Pokud se vyvrtá malinkatá dirka, tak prý to co gufero propustí v klidu zmizí v pračce (prý je to většinou neznatelný únik), domeček stihne vysychat a ložiska vydrží mnohem déle... Jaký na to máte názor???

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Měnil jsem domeček na Indesitce a tam ta dírka už je origoš.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#15 Příspěvek od macman »

Já jí tam opravdu neměl.. Možná na to soudruzi v Indezitu přišli a už dírku dělají.. :-)

Nevíte za jak dlouho po zapnutí programu a napouštění se začne točit motor??? Pračka totiž začne napouštět a asi po deseti vteřinách vypustí a začne se programátor točit.. Snažím se odhadnou co se má v této chvíli stát a nestane - proč chyba..

macman

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“