KOMŮRKOVÝ ANTÉNÍ ZESILOVAČ

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

KOMŮRKOVÝ ANTÉNÍ ZESILOVAČ

#1 Příspěvek od fredis »

Neví někdo prosím, ve kterém AR byla popsána jejich konstrukce nebo s nimi má zkušenosti? Mám aktivní slučovač a potřeboval bych ho přeladit. Díky!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Trochu málo údajů, nemyslíš?
Kdo to vyrobil, typ, na jaké kanály je laděný, atd.?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Vyrobil jsem ho já, cca před 20 roky.Kanály 21, 28 nebo 29 a 40. Jenže už jsem k němu nic nenašel.Je laděný.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#4 Příspěvek od Zmije »

Tady je databáze článků AR http://jirky.webz.cz/index.php?page=casopisy , ale nechce se mi věřit, že by ten zesilovač byl natolik složitý, aby nešlo podle něj nakreslit schéma.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

Možná hledáš AR 1/1971 str. 10 nebo AR 7/1971 str. 254. Taky ho hodlám oprášit s novějšími tranzistory.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Díky všem!!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

Re: KOMŮRKOVÝ ANTÉNÍ ZESILOVAČ

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

fredis píše:Neví někdo prosím, ve kterém AR byla popsána jejich konstrukce nebo s nimi má zkušenosti? Mám aktivní slučovač a potřeboval bych ho přeladit. Díky!

Podívej se do AR B/1 1987, to bude asi ono. Je tam několik konstrukcí těchto kan. zesilovačů, první je navržen tak, že na vstupu je BFR v širokopásmovém zapojení s navázáním na 3 laděné propusti a na výstupu je opět BFR. Druhý má na vstupu 3 pásmovou propust a ta je navázaná na širokopásmový zesilovač s 2x BFR na výstupu. Mělo by to být asi ono :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

Další ant. kanálové zesilovače jsou publikovány v AR B/3 1988, ale zde se již začali používat dvojbázové KF966, nebo jiné podobné. Zesilovač na str. 117 a 118 jsem asi půl roku před otištěním posílal do AR, kde mi bylo sděleno dopisem, že tento otisknou po zhotovení a nakreslení krabičky. To jsem udělal, ale po otištění tohoto AR, jsem zjistil, že mi někdo můj návrh na tento zesilovač ukradl. Několikrát jsem to urgoval v redakci - ale nikdy žádná odpověď :cry: . Dnes už to neřeším :lol: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“