SET TOP BOX UNIVERSUM

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

SET TOP BOX UNIVERSUM

#1 Příspěvek od 555 »

prosim vas mam tento set top box ve předu je pouze nápis universum a ve spodu je štítek


UNIVERSUM
DIGITAL
DVBT-RECEIVER
SER.NR.: 050604254

vůbec nevím jaký to je typ.potřebuji přehrát na něm firmware.Ale nevím jeslti to jde pouze přes RS232 u set top boxů.a pokud možno aby bylo menu v češtině anebo apsoń v angličitně a ne v němčině jak je tomu doposud.

může někdo poradit?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

To je jako kdyby jsi chtěl fašouna naučit česky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Jen by me zajimal duvod, proc je treba prehrat FW .

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

takze to asi nejde jak usuzuju z prispevku:-(no protoze ten co ho mel predemnou tam něco do toho set top boxu nahral pres PC.a ted mi nejde menu vůbec.a udaje o kanalu jsou castecne zobrazeny v jakychsi znacich a neco je citelne nemecky.jen mi teda bylo receno ze tam zkousel neco nahrat (nerekl ani co)a ze od te doby to dela toto.A samozrejme ani zadny kanal nejde ani do menu se nedostanu.nevim co se tam mohlo stat.tohle me uplne zaskocilo.

nevim prave jestli se da i do set top obxu stahnout napln a pak ji tam pres RS232 nahrát a nebo v tomhle případě je to jako u satelitu přes Jtag?

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#5 Příspěvek od gino »


Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

tak jsem zkoušel jsem tam najit podle tech navodu v pdf muj presnej typ toho set top boxu.problem ale je ze ono v kazdem tom manualu vypada kazdy set top box stejne (jak čelním panelem tak i zadnim)Ale enjvice s e podoba tomu typu 2611.

Ale dekuji mnohokrat za tuto stranku :) :wink:

a prosim vas ten kabwel RS232 má být zapojen taky tak že stací pouze 5-5,
2-3,3-2.?? vidim ze uz kabel musi mit na jedne strasne koncovku samce a na druhe strane samici.
-----------------------
poradte mi nedko prosim s tim jak mam vyrobit ten kabel.vim ze potrebuji samce a samici a to zapojeni pinu nevim.jeslti opravdu staci prehodit pin 2-3 a pin 5 proti 5 anebo jinak?

V menu satelitu jsem se dostal do nastaveni (kde se maji jako u kazdeho set top boxu ladit ty kanály,ale mě to tam dá možnost výberu satleitních družic (hot bird,Astra 19,2E.atd.....)coz nechapu kdyz jeste na prednim panelu je napis DVB-T receiver.je mozne ze sem nekdo natlacil firmware pro satelit?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Já jsem s mladým přehrával u Topfieldu, ale kabel je samice-samice....Tak nevím, co tam máš za konektory.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od 555 »

no na set top boxu je samice a v PC je samec. :roll:

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#9 Příspěvek od gino »

Píše ti to v návode: Ein 9-poliges serielles 1 zu 1 Kabel
(Stecker – Kupplung, ungekreuzt,
kein Nullmodemkabel verwenden) - kábel zapoj 1:1 tj. pin 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3 atď.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

aha dekuji moc.takze zapojit vsecky piny vlastne proti sobe.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

opravuji set top box je podle návodu shodný s přijímačem DVB-T 450a.

typ 2611 má vzadu jjinou koncovku na digitalní výstup.
Počítam s tím že kabel i pro tento kabel bude stejně zapojen že?
je tam také v návodu psánou nullmodem kabelu poměr 1:1
-----------------
tak jsem zkusil ten update firmware (typ 450a)a po zapnutí set top boxu me zustane na TV jen zakouslá tabulka bez písmen a čísel.

já vlbec nemůžu přijít na to jakej je to vlastně typ set top boxu.Podle návodu na té stránce výše vypadá každej stějne.Zkoušel jsem i přes google najít typ toho setaku podle typu procesoru ale bez úspěchu :(
------------------
prosím vás potřeboval bych jeslti to jde nahrát do tohoto krámu přes JTAg firmware.je to typ UNIVERSUM 450.


anebo stačilo ale to nevím jeslti jde i přes RS232 nebo přes JTAG,ale prostě nějakej pomocnej program kterej by přes rozhraní RS232 smazal celej obsah paměti v tom setaku a pak se tam nahrál ten originální firmware.ten jsem našel na stránkách výrobce

-------------------
poradí někdo prosím?

Po sobě následující příspěvky sloučeny.
Hill

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od 555 »

proč mi ty příspěvky pane hill furt slučujete?potom tohle téma dycky zmizí úplně až někam kde to ani sám nenajdu.a už vůbec nemuzu čekat že by mi někdo poradil :(

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#13 Příspěvek od MaTTo »

555 píše:aha dekuji moc.takze zapojit vsecky piny vlastne proti sobe.
Nullmodem RS232 je kabel krizeny takze tvoje zapojenie 1:1 nieje nullmodem .
Vypada to takto :
Obrázek
Konektory si kupis, na prepojenie ti staci aj RJ11 telefonny kabel kde 2 zily pouzijes ako uzemnenie GND (5 pin) a dalsie dve na prepojenie pinov 2 a 3 medzi sebou .
Zase gino pise co tam ma po nemecky ze nepouziva sa Nullmodem kabel ale zapojenie RS232 1:1 , ty pises ze v navode mas nullmodem co uz je ale krizeny kabel .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

děkuji kabel už mám. :) ten jenom jak to tam dostat.zkoušel sem přes aktualizovat software z těch stránek jak mi sem dal někdo výše odkaz,ale nepomohlo to.Stále se zobrazí jen prázdná tabulka a setopbox je zakouslý.neexistuje nějaký program který pres rozhraní rs232 smaže v setopboxu celou pamět a já bych tam pak nahrál jen origo FW?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#15 Příspěvek od 555 »

nikdo neví? :( nebo to co chci já jde jen přes JTAG?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “