AIWA NSX-S555, problem s CD!

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wesaqueone
Příspěvky: 10
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: SK Baťovka
Kontaktovat uživatele:

AIWA NSX-S555, problem s CD!

#1 Příspěvek od Wesaqueone »

Dobrý deň, mam doma :arrow: vežu aiwu nsx - s555, problem je v tom že horšie čítala CDcka tak som rozobral cd menič, vybral optiku vycistil v ultrazvukovej vani nanovo namastil kolajnicky ocistil vsetko od prachu preskusal flex kable motorcek nahodil, a teraz pride problem. Veza pri nacitani ,ako keby je rozostrena optika nenacitala CD (oznacila prazny zasobnik) typ lasera je KSS 213 f, po probleme, som doma otvoril vezu NXS-sz 17 kde je presne ten isty cd menic aj s tou istou optikou (tato veza uz brala aj CD-rw je tam troska rozdiel na DPS o jeden IO viac) po nahodeni tejto optiky veza nabehla( menil som iba laser, nie celu laserovu jednotku) veza citala, po zmontovani opät nic, myslel som ze som niekde nieco zabudol zapojit, rozobral som to nanovo prekontroloval flex kable studene spoje mikrospinace vsetko v poriadku zlozim vezu pripojim cd menic veza isla, ako nahle som ju vypol a postala hodinku, znova CD sa snazilo nacitat a bezvysledne, tak som to rozobral znova hladam chybu (dosteloval som aj optiku veza isla po namontovani CD menica, a ked som prepol na radio alebo opät vypol (ked cdcko neslo cca hodku ) zase nenabehlo. A este k tomu povodnemu laseru som namontoval do tej veze nsx- sz 17 a tam po troske doladenia nabehol laser,veza ide ako nova (kezde v ultrazvukovej vani odstranilo prach aj z vnutra optiky, ale problem je u tej spominanej veze nsx - s555 , uz neviem co s tym moze byt ked to rozoberemzlozim ide to a ak to nachvilku vypnem alebo prepnem na inu funkciu napr radio tak CD uz nenacita. Dakujem za kazdu radu laser som nastavil na povodne hodnoty 1.492Kohmu ked to robilo stale,chyba bude asi niekde inde. Ja si uz neviem rady nechapem prečo to vypadne a uz nenacita. Elektronika je riesena IO od sanyo.
Přílohy
DSC00405.JPG
toto je spominana problemova veza nsx- s555, kde bol cisteny laser,ultrazvukom. potom namontovany iny laser z nsx - sz17
(228.38 KiB) Staženo 116 x
DSC00411.JPG
nsx - sz17, tu je teraz namontovany laser ktory bol cisteny ultrazvukom, a s tochto modelu je prehodeny laser na nsx - s555
(99.85 KiB) Staženo 121 x

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Ultrazvukom by som optiky nečistil,tvoj problém je asi v nejakom studenom spoji,alebo filtrácia zdroja.Ja sa osobne snažím výrobkom značky AIWA vyhýbať,lebo skoro pri každej oprave sa mi niečo prihodilo,čo nesúhlasilo s poruchou,aj napriek tomu,že som bol pri demontážach opatrný. :cry:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Tiez pocujem prvykrat o cisteni optiky ultrazvukom. Myslim, ze si jej este viac pomohol. Napriek tomu litaniu si myslim, ze keby si tam osadil novu optiku, prip, aj spindle motor, tak by si odstranil zavadu.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DiGiCo »

Já bych se nebál vsadit na flex kabel. Měřením se mohl zdát dobrý, ale při určitém ohybu se mohl přerušit. Jinak celá mechanika KSM213 stojí 250Kč, vyměnit ji (plus ten flex) a měl by být pokoj.

Uživatelský avatar
Wesaqueone
Příspěvky: 10
Registrován: 16 úno 2009, 01:00
Bydliště: SK Baťovka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Wesaqueone »

hm, menil som aj flex kable, mam doma este rezervne z inych vezi, a ten spindle motor ked to po nahodeny funguje aj pol dna bez prestavky.... ale ako nahle sa to vypne na dlhsiu dobu necita a optika je tam ina s tej druhej veze,ktora bola na 100% dobra. Tu ultrazvukom cistenu som dal do tej ciernej veze. a tam ide. Ja ultrazvukom som cistil uz aj optiky z napalovaciek kde casom prestavaju dobre citat cd alebo dvd, po ocisteny ultrazvukom a samozrejme dokladnemu vysuseniu idu ako nove a odvtedy mi cita vsetko a aj napaluje.... nedoslo k ziadnemu uvolneniu kontaktov ,dielov, pripadne poskodeniu optiky. Ked sa niekedy stretnete s dost spinavou optikou ktora sa nachadzala v prasnom prostredi a chyba je vo vacsine pripadou prach a pod. ktory brani lucu k dobremu odrazu a vychyluje ho skuste to ocistit ultrazvukom ja mam len pozitivne skusenosti.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

ako už bolo napisane skontroluj filtraciu zdroja a dps optiky ci tam niektory kondik nema mensiu kapacitu

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“