Nokia 6303 classic - ohnutá systémová deska

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

Nokia 6303 classic - ohnutá systémová deska

#1 Příspěvek od MilanCZ »

Zdravím všechny, hlavně fanoušky Nokií, mezi které se řadím i já. 1.2.2010 jsem u Vodafonu zakoupil výše jmenovaný telefon. Po čtrnácti dnech mi začal "blbnout". Občas nevyzváněl, nechodily mi zprávy - dorazily později všechny najednou a tak jsem se rozhodl telefon reklamovat. K mému zděšení mi reklamaci neuznali, že je prý ohnutá systémová deska. Musel vám telefon spadnout ( doposud je ve fólii a bez jediného škrábance ), to jsem jim vyvrátil, tak přišli na lepší možnost - nesmíte telefon nosit v kapse, protože je namáhán na ohyb. To už jsem nevydržel a málem mě museli vynést. Je vůbec možné, aby se ohnula deska uvnitř telefonu?? Můj názor je takový, že ta deska takto ohnutá již byla namontována a protože telefon fungoval, šup s ním na pult. Při vší úctě ke značce Nokia, je tato moje poslední. Děkuji za případné poznatky. :evil:
Naposledy upravil(a) MilanCZ dne 25 bře 2010, 20:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tak takuto dementnu vyhovorku som este nepocul...

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Zkusil bych reklamovat ještě u autorizovaného prodejce Nokia. Vím, že reklamace od operátorů berou bez problémů a mohla by s nimi být lepší domluva.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od MirrA1 »

A nebo poslat ho do nezávislé odborné zkušebny a pak se obrátit na soud.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

zkus tu desku narovnat tomu prodejci o čelo, následující zákazníci by se už měli setkat s větším respektem.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#6 Příspěvek od MilanCZ »

Dokonce mi tu ohnutou desku vyfotili, ovšem pouze desku a tak to nemusí být ani z mého telefonu. Znovu se ptám: Je vůbec možné, aby se ohnula deska uvnitř telefonu?? V jakém případě je to vůbec možné?? Díky.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Pokud je ta deska ze sklolaminátu, tak se neohne. Zkus si to. Buďto se vrátí přesně do polohy v jaké byla, nebo praskne, určitě se neohne. Možná by se ohla a zůstala tak při větší teplotě (cca 150 °C). Rozhodně se uvnitř telefonu neohne vnějším působením bez viditelné deformace pouzdra telefonu.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#8 Příspěvek od MilanCZ »

Tak mám další poznatky, soudní znalec mi napsal, že prohnutá deska je vlivem mechanického namáhání, která se na záruku nevztahuje. Je to všechno pěkné, ovšem jak se deska v kovovém telefonu prohnula, to je záhada. Kdo chce vidět jak je deska prohnutá, tak zde je možnost: http://opravy.britex.cz/w2_docShow.aspx?soDocsID=453551

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Soudní znalec by měl tedy vysvětlit, jak se deska v uzavřeném pevném krytu mechanicky prohne. Jestli neprokáže, že ji zvenčí nějakou telekinezí prohnul uživatel, tak se prohnula nějakým pnutím po výrobě nebo chybnou montáží, což je vada zboží a na tu se záruka vztahuje.
Ať taky znalec řekne, od kolika mm nebo % z délky je průhyb desky důvodem k porušení funkce. :roll:

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#10 Příspěvek od MilanCZ »

Soudní znalec mi napsal toto:

Telefonů s ohnutou deskou jsem již měl v ruce hodně, také mi to nebylo zcela jasné a tak jsem udělal několik pokusů s ohnutím telefonu. Věřte mi, že kryty to vydrží - vrátí se do původního stavu, ale deska plošného spoje zůstane ohnutá. Také u ní při ohnutí dochází k přerušení spojů.
N6303c nemá střední díl z kovu a půjde ohnout stejně. Můžu to zkusit i s
Vaším telefonem, bude to ale destruktivní metoda.

Rád Vám posudek napíšu, cena bude do xx,- Kč, ale na jakou otázku by měl posudek odpovědět? Nejsem schopen určit, kde a jak k poškození došlo, budu pouze konstatovat, že telefon je mechanicky poškozený a zamítnutí záruční opravy je oprávněné.
Zatím jsem ani v jednom podobném případě nenašel žádný důkaz o tom, že by k tomu mohlo dojít při výrobě a společnost Nokia se bude pochopitelně bránit.

:pray: A teď babo raď :pray:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Vím, že ti to asi nepomůže, ale já tomu stále nevěřím. Display není pružnej ani trochu, ten by musel prasknout jako první. Zkus si tu desku ohýbat v ruce, uvidíš, že se vždycky vrátí do původní polohy. Možná bych za ním zajel a počkal bych si aby udělal pokus s ohnutím přede mnou.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#12 Příspěvek od MilanCZ »

Také jsem mu na to poslal:

Děkuji,
cena posudku je pro mě samozřejmě rozhodující a myslím, že si je toho vědom i prodejce.

Vím, že máte bohaté zkušenosti s různými závadami telefonů, bohužel vzhledem k tomu, že telefon funguje (jen občas nedělá co má), destruktivní metodu nehodlám podstoupit.
Bohužel nemohu souhlasit s tvrzením, že deska plošných spojů zůstane ohnutá a plechový kryt bude beze stop namáhání.
S deskami plošných spojů pracuji a co takový tišťák bez poruchy funkce vydrží, nevydrží konkrétně v telefonu žádný plechový kryt beze stop deformace.
Navíc, aby tato deska zůstala takto ohnutá, musel by být telefon prohnut o hodně více z důvodu snahy desky se vrátit do původního stavu.

A teď ještě dodávám: telefon podle desky byl prohnut tlakem na zadní stranu telefonu, takže první by vyskočil display...

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od cabernet »

Mozte mi prosim poradit, kde sa u tohto telefonu nachadza mikrofon?

Dakujem. cabernet

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#14 Příspěvek od mirosne »

Tu:
Přílohy
N6303.jpg
Nokia 6303
(293.91 KiB) Staženo 121 x
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Premekapac »

Nechci tady bránit Britex, protože je bytostně nesnáším, ale deska se může klidně prohnout a popraskat a na telefonu to vůbec není vidět. Funguje to právě naopak než tady bylo popisováno - kryty se vrátí do původní polohy, protože pruží, ale deska zůstane ohnutá. To že dipslej nepruží je taky blblost, divili by jste se, jak se dá při demontáži krásně ohýbat a neprasknout... :-)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“