Čtečka karet unibos

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

Čtečka karet unibos

#1 Příspěvek od nobis »

Dal jsem do PC novou interní čtečku karet značky unibos. Má dvě ledky, zelená provoz
a červená vložení karty. Po vypnutí PC stále svítí zelená, přestože ledka power na PC zhasne. Po odpojení od sítě a připojení svítí zelená i červená. Po startu OS červená zhasne. Já se s tím ještě nesetkal. Máte čtečku, která se chová stejně?
Koupím prázdnou barevnou cartridge pro multifukci Canon mp190 (mp210 atd.) Označení CL38-41. Tiskárna neumí tisknout černobíle, když tato není osazena. I černá by
nebyla k zahození, jako náhradní (PG37-40). Nezůstala někomu po vadné tiskárně, nebo nemáte přístup do sběrného dvora? Děkuji.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

To je normální stav, čtečka je připojena pravděpodobně přes USB a na většině nových desek jsou USB napájené z 5V SB, tudíž jsou trvale pod proudem i při vypnutém PC.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Na niektorych doskach sa to da prepinat jumperom.

Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

#4 Příspěvek od nobis »

Ano, je připojená do USB. Na jejím místě byla čtečka Apacer, a ledka po vypnutí PC zhasla. Znamená to tedy, že se každá chová jinak. To mně zaráží.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Záleží, co tou LEDkou indikuje, jestli přítomnost napájení nebo aktivní připojení na USB. Ta původní byla pravděpodobně ten druhý případ, ta nová je ten první.
Naposledy upravil(a) Andrea dne 31 bře 2010, 15:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ta od Apaceru bola asi slusnejsi vyrobok, tzn. LED nebola pripojena priamo na napajanie.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“