Jaký druh zapojení šesti BUP213 pro svářečku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

Jaký druh zapojení šesti BUP213 pro svářečku

#1 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Ahoj,
Mám spálenou impulsní svářečku castolin ritmark eco kde bylo 16ks tranzistorů IRFP 450 .Ovšem tyto tranzistory nejsou vhodné a proto jsem se rozhodl vložit do této svářečky dnešní moderní tranzistory.Ziskal jsem 6ks BUP213 a tet řeším jak je nejlépe zapojit a chci použít originál budič buzení je u starého zapojení řešeno oddělovacím tranzformátorem.Ten chci nahradit optickým oddělením protože na osciloskopu je vidět jak to trafo ten náherný obdelníkový signál z TDA IO ničí.Už jen použití tohoto trafa prodlužeje dobu otevírání těch tranzistorů.Zkusil jsem je vyměnit ale to nejde protože originál byli použity výběrové tranzistory.Tato svářečka je opravdu hodně stará.Bohužel nebyla nikdy pořádně poučívaná protože jí nějaký neznalý němec připojil na elektrocentrálu a od té doby byla asi ve třech servisech a pak se dostala ke mě jako šrot který nejde opravit a já jsem koupil tranristory a zjistil že se prorážejí atd. atd.
Přílohy
aaa.GIF
(14.24 KiB) Staženo 126 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

A na tom obrázku je co za legraci?

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#3 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Mohl bys s menší dávkou ironie?Nesnášim lidi který reagujou takto.Jinak ta sranda tak tam byly zapojený ty irfp450 jenom pro ilustraci a jestli mě nevěříš nevěř.A proto se chci zeptat co by bylo nejlepší tam udělat za zapojení jestli most nebo polomost. ...

A doufám že mi nevyčteš že jsem před ten kondík nedal můstek z diod a relé pro soft starer vypínač pojistku kabel stykač a nakonec turboalternýtor v elektrárně.Protože každý logicky uvažující bytosti dojde co tam má být .... .
Naposledy upravil(a) xxxEDISONxxx dne 01 dub 2010, 19:39, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

xxxEDISONxxx píše:Mohl bys s menší dávkou ironie?
Nemohla :roll:

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#5 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

omlouvám se nevšiml sem si že jsi dívka promiň byl jsem nezdvořilý a hloupý promiň.A co nějaký nápady.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Nechapem, preco sa v tom ides rypat, ked v troch servisoch neuspeli.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

xxxEDISONxxx píše:A co nějaký nápady.
No v prvé řadě by to ten střídač chtělo nakreslit pořádně, protože takhle by to moc nefungovalo, buď to máš nakreslené špatně nebo tam něco dosti podstatného chybí (a generátor v elektrárně ani usměrňovací můstek to není).

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#8 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

protože vím co stím ty lidi dělali zjistili že neseženou schéma dali tam tranzistory a zjistili že shoří a zákazníkovy řeki že to nejde spravit nikdo se s tím nechtěl předělávat ty irfp 450 dodcházejí napěťovým průrazem když jsem dal před ty spínače autotrafo tak to makalo ale ty tranzistory to nestíhají je na nich moc velký ztrátový činitel.koukal jsem na ty půběhy oscíkem se zatěživacím odporem a doba toho otevžení byla moc velká byla větší než rozumné zatížení těch tranzistorů. ...

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#9 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

nebudem řešit proč by to fungovalo nebo ne prostě to pracovalo tak že to zapínalo a vypínalo proud tím trafem asi to zní divně ale je to tak ale já to takhle mít nechci.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Tak si to udělej jak to chceš mít.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »



Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

A co ty tranzistory otvíralo?!

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#13 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

prosím Andreo pokud nemáš něco přínosného tak už nic nepiš děkuji.NECHCI se s tebou bavit o hovadinách chci se fundovaně pobavi o konstrukci koncového stupně spínaného zdroje s odborníky kteří mají v této problematice zkušenosti.Debatovat o ničem to můžeš dělat s lidmi kteří na to mají náladu a čas děkuji za tvé přízpěvky.Jinak četl jsem opravdu mnoho vláken a tvé příspěvky opravdu nejsou fundované.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

xxxEDISONxxx píše:chci se fundovaně pobavi o konstrukci koncového stupně spínaného zdroje s odborníky kteří mají v této problematice zkušenosti.
Nechceš.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#15 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

=>závada buzení to bylo to rvní co jsem řešil buzení je na ho... už z principu ferytový kroužek se dvěma sekundáry a jdním primárem za za sekundárem jeden fet a druhý malý universální tranzistor něco ve smyslu kc 507... na G standardní 15V zenery.chci to celé předělat.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“