PLEO - roboticka hracka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

PLEO - roboticka hracka

#1 Příspěvek od Standa99 »

Neresil nahodou nekdo tuhle hracku?

Koupili jsme to male pres ebay a posilat to na reklamaci by byl akorat problem navic.

Uvolnila se hlava a zacala se kyvat ze strany na stranu. Od te doby nejde vubec zapnout a nereaguje ani na zadny reset vcetne prehrani sofware z SD karty. Existuje i soft, kterym se da pripojit pres USB, ale ten take nic neobjevi.
Po obnazeni hlavy jsem zjistil, ze je urvane lanko k motoru. Dalo se dostat pres zada castecne k elektronice a po zapnuti jsem nenameril nikde nic. Tipuju, ze by tam mohla byt nekde pojistka, ale k vetsimu rozebrani se teprve chystam.

Nema nekdo nejakou zkusenost??? Samozrejme necekam servisni schema.
Přílohy
pleo.jpg
(47.82 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Tak jsem objevil obrazky rozebraneho vnitrku. Z prilozene desky je na tech zadech videt pouze trochu leve casti. Tak se pokusim dostat k te pojistce a premerit.
Přílohy
pojistka2.jpg
(140.99 KiB) Staženo 92 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Koukám, že to má větší výpočetní výkon a paměť než všechny tři počítače v raketoplánu dohromady.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:Koukám, že to má větší výpočetní výkon a paměť než všechny tři počítače v raketoplánu dohromady.
na co se asi tak dá raketoplán použít, nějakou představu mám. K čemu je dobrá tahle věc s "tou věcí"? :roll:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Crifodo píše:... K čemu je dobrá tahle věc s "tou věcí"? :roll:
Crifodo, slyšels už někdy o dětech, nebo tvá sklerotická paměť tak daleko nesahá...? :wink: :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Náhodou, Crifodova paměť sahá až do druhohor :twisted:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

jezevče, slyšel, nejčastěji v souvislosti "vem mě sebou na kole" :roll:
akorát tady nevím, na jakém principu přesně ten výpočetní výkon a USB tu hračku obohacuje. Umí to mluvit, opakovat slova, poslouchat na slovo, vyučovat, hledat zapomenutý klíče?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Hracka, ktera se "narodi" a behem doby neco nauci.
http://www.youtube.com/watch?v=GAYUb10YtsU

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od bastliar »

O trochu vätšie a drahšie hračky, len toho zastierajúceho dymu bolo málo :
http://www.youtube.com/watch?v=_HE5fRDJYbs

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

K te pojistce jsem se dostal oproti nasledujicimu snadno, ale tahle to nebyla. Potom jsem ho z poloviny rozebral a objevil jsem jeste jednu (prepalenou) pojistku primo u vypinace. Ta deska na tech fotkach sice je, ale neni stejna, protoze ja mam variantu s pojistkou. Zkusmo jsem ho vyzkousel a jede. Potom jsem pokracoval s rozebiranim predni poloviny, abych se dostal k tomu motorku, na kterem je pretrzene to lanko. Je ocelove a ma prumer 0.5 mm, snad takove sezenu. Kazdopadne, jestli tohle dam dohromady, tak to bude zazrak.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Standa99 píše:je pretrzene to lanko. Je ocelove a ma prumer 0.5 mm, snad takove sezenu. Kazdopadne, jestli tohle dam dohromady, tak to bude zazrak.
nějaká kytarová nebo banjová struna by snad mohla vyhovovat?
Každopádně hračka je didaktická minimálně aspoň pro otce :twisted:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Myslím, že by se dalo použít lanko na ladění ze starého lampového rádia. Ten průměr by tak asi odpovídal a životnost byla docela dobrá. Je jen otázka, kde ho sehnat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Byl jsem se podivat v Hornbachu a tam meli nejmensi 1 mm. Struna a lanko z lampace neni spatny napad. Jeste me napadli rybari. Na NETu jsem objevil nejake lanka, take potazene silonem a ruzne prumery odstupnovane po 0,1 mm. Jenomze to byly cele spulky + posta. Me by stacilo 30 cm. Snad neco splasim.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Struna je na tohle daleko horší než lanko. Kdybys ho ale nesehnal, tak si v domácích potřebách kup strunu do kráječe na knedlíky. Stojí pár korun a je docela slabá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“