netušil jsem to , co vše je volná živnost

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

netušil jsem to , co vše je volná živnost

#1 Příspěvek od bu2520 »

tak třeba Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí , Projektování elektrických zařízení . Znamená to , že se v elektrice můžete hrabat, bez prokázání způsobilosti?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Máš pocit, že by výrobce LED klíčenky na tři 1,5V knoflíky měl být před komisí přezkušován? Radši ať se soustředí na dovozce vietnamských prodlužek.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

no což o to přijde mi to rozumné, ale co třeba takový pralyzér. Každopádně základní padesátka by mohla být požadována. Zvláště u projektování tam se může schovat cokoliv.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Když tak kulíš oči, tak se koukni, jaké všechny živnosti má třeba expert z H.K.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

právě proto se tak blbě ptám 8O

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Paralyzér už asi těžko bude na malé napětí, nebo aspoň na nízké napětí.
Projektování zařízení na malé napětí mi moc smyslu nedává, třeba je to byrokratický blábol.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

popravdě co zaručuje mít vyhlášku 50 ? Pro některé všetně mě je to jen přezoušení jednou za 3 roky z věci o kterých zase 3 roky neuslyším.
A pro ty jenž to opravdu potřebují je to banalita, protože si opravdu nedovalí neznát takové základní věci. ....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Crifodo píše:Projektování zařízení na malé napětí mi moc smyslu nedává, třeba je to byrokratický blábol.
Proc? Napadaji mne treba dochazkove systemy, pristupove systemy, rozvody hodinoveho signalu, rozvody telefonu, pocitacove site, alarmy, kamerove systemy, systemy ochrany zbozi, systemy dohledu a lokalizace zamestnancu.........

To vse casto potrebuje projekt a neni to silnoproud

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Já teda asi neumím číst, ale v tom projektování není o malém napětí ani slovo.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

souhlasím, vzdělání , ještě není záruka inteligence a fundovanosti. Tu moji poznámku vyvolalo to nač poukázala Andrea ( smekám jaký má přehled :wink: ) . A mě to hluboce překvapilo, prot ože když jsem si zařizoval živnosťák tak jsem musel prokazovat vzdělání praxi v oboru a vyhlášku par.8. A najednou vidím jak se to za ty roky všechno zjednodušilo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Příprava a vypracování technických návrhů strojních a technologických zařízení pro různá odvětví hospodářství, zejména konstruktérská činnost ve strojírenství, vypracování technologických návrhů a projektů zařízení pro chemický, hutní, potravinářský průmysl a další odvětví průmyslu a pro zemědělskou výrobu, vypracování návrhů protipožárního vybavení provozů a rozvodů počítačových sítí. Zpracování grafických návrhů a grafických úprav textů, i na projekčních fóliích, náčrtků, návrhů, příprava digitálních vstupů, přenos digitalizovaných údajů z databáze na procesory a další grafické práce. Zhotovování technických výkresů, náčrtků a webových stránek. Písmomalířství.


Obsahem činnosti není projektová činnost ve výstavbě, projektování pozemkových úprav, letadel, jejich součástí a výrobků letecké techniky, elektrických zařízení, ani vývoj střelných zbraní, střeliva, výbušnin a bezpečnostního materiálu.

obor č. 62 dle par. 130/2008 Sb o volné živnosti

jak je to praxi po průseru, když bude "projektant" křižovat nebo souběžně vést energetické vedení atd., jestli pak někdo udělá bububu a bude zas chtít všechno do inženýrské činnosti....
ona ta harmonizovaná EU administrativní sračka už začíná mít dost. Z některých formulací a kombinací toho živnostenského zákona jde na mě dávení.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od eljaro »

Pokud jde o projekty je to v principu jedno kdo je naprojektuje - pokud je ten projekt ralizovatelný ! pokud jde §50 pak jsem v klidu projekt typu elektro bez kulatého razítka s autorizací je z pravidla bez cenný ! pokud se nejedná zakreslení stávájicího stavu a i pak bez revizní zprávy opět bez cenný ! A pak stále ještě máme vyhraněná el.zařízení a ta se bez §50 neobejdou ! A tihle lidi s kulatým štemplem si dvakrát rozmyslí zda chtějí o něj přijít !

A jak uvedl Crifodo jsou ty formulace ŽZ na zbl.......

Edit:
Přehledl také obor č.63 který projektovaní elektrických zařízení umožňuje ,ale ale bez certifikace to stejně investor nevezme !
Pokud jde o návrh techn.celku je projektat elektro požitelný až celkem když to stojí hotové ! Těžko si totiž dokáže představit co vše je součástí projektu ! Ale obecně jsou projektanti - bez projektů a obráceně a nelze jednoznačně říci co je dobře či špatně ! Asi jediné rozumné by bylo opravnění neudělovat jen zapůjčovat , ale kdo by vlastně nestraně v týto zemi rozhodoval ? to netuším !
Naposledy upravil(a) eljaro dne 18 dub 2010, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“