INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2843

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2843

#1 Příspěvek od kokun »

Včera jsem měl na stole tenhle paskvil 8O
Tvp, ač stár cca 6 let - zatím jsem se s tímto "mutantem" nesetkal. INSPIRA byla u mně vždycky jen Litva nebo China.

"Střeva" ale 100%-ně OVP "CTV2843"!
Skříň evidentně z OVP - pod obrazovkou ale štítek (logo) INSPIRA, namísto běžného loga OVP.
Typ. štítek na zadním deklu zase evidentně OVP-éčkový, ale s tím, že jeho horní část ( s potiskem: OVP Orava - MADE IN SLOVAKIA) byla odstřižena - zřejmě, aby na první pohled nebylo vidět, že se jedná o OVP-éčko - :nevim:
Na 1. řádku model: TV28IN225S, dále pak 2003 - U (čili zase rok výr. dle OVP).
Po plombě ani stopa (ač byl někdy přede mnou otevřený - po origo plombě OVP by ale stopa zůstala).
VDO - zase origoš OVP "RC5840".

Dnes jsem zavolal do Č. Těšína (či Třince?) k nositeli servisu OVP pro ČR. Dozvěděl jsem se toto:
Pod zn. INSPIRA se z OVP dodávaly telky pro spol. PROTEC (těsně před jejím krachem) cca 1/2 roku :roll:
Dále byly ještě prodávány také pod zn. INWEST.

Kdo z vás se ještě s podobnou kuriozitou setkal :?:
Netušil jsem, že se k takovéto obch. politice snížila i tak věhlasná fa, jakou je OVP - ale zřejmě i u nich platilo: "kšeft je kšeft" 8O

Že se takto kšeftovalo na západ od našich hranic už před více než 20-ti roky, bylo úplně běžné.
Že třeba pod zn. SIEMENS (který určitě nikdy nevyrobil ani jednu telku) bylo prodáno tisíce tvp (uvnitř ale třeba Grundig, či Blaupunkt) bylo úplně běžné. Zřejmě chtěl být ten gigant. koncern SIEMENS na trhu zastoupený i telkami - když už ho měla široká veřejnost "zafixovánu" v paměti jako elektro-koncern.
O obchodních firmách, typu NECKERMANN, či OTTO VERSAND ani nemluvě - pod TV zn. "UNIVERSUM" se uvnitř dalo najít "téměř cokoliv" :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 23 dub 2010, 12:22, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Vsetci ideme po stopach velkeho brata... :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Překvapuje mne, že vás to překvapuje. Je celkem normální, že obchodní firmy prodávají výrobky jiných výrobců pod svou značkou. Kdysi, ještě hluboko za časů totality, jeden kolega byl v NSR a přivezl spoustu katalogů. A v jednom jsme našli televizor "Universum" - byla to naše Tesla.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogo »

Do NSR sa vyrábala napr. Olympia pod názvom Taunus - bolo tam o 5,5 mf cievku menej, výrobca cievky do servisov dodával ako ND a po dodatočnej montáži to bola zase Olympia :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

To Yarda1 - to, že obchodní firmy prodávají výrobky jiných výrobců pod svou značkou, mně nepřekvapuje - to přeci píšu výše.
Taky jsem psal, že např. v tvp UNIVERSUM se dalo najít ledasco :roll:

Jdyž jsme (s kolegama) hned (cca 2-3 týdny) "po převratu 89" vyrazili do Vídně, tak při procházení "vyhlášené" Mariahilferstrasse jsme se zastavili před výlohou prodejny s elektronikou. Za výlohou na nás "čučela" ruská přenosná JUNOSŤ - ale v černém provedení a s potisky stříbrnou latinkou (samozřejmě pod úplně jinou značkou!).
Na rozdíl od toho, co jsme znali z domova (u nás byly zásadně červené, či béžové - potisk azbukou !!!. A zase na rozdíl od toho, co se dovezlo individuálně ze CCCP, to nemělo /na zadním deklu/ "vylisovanou" i cenu - v rublech a kopějkách!).
Tady mně to taky nepřekvapovalo - když totiž němci (či rakušani) už dávno přestali ČB telky vyrábět, a přesto ještě nějaká poptávka po nich byla (i ten Němec, či Rakušák si říkal - na chatu stačí /na ukradení/ i ta ČB telka), tak si to prostě nechali vyrobit tam, kde se ve světě ještě dělaly - a třeba "pod svojí značkou" :wink:
Totéž bylo přeci i u nás - poslední ČB telky (a nejen přes MULTISERVIS) byly přeci rumunské DIAMANTy, STANDARTy, či jak se všechny ty jejich "klumpry" jmenovaly (jenom se nemusely "přejmenovávat" a retušovat z nich to: Made in Romania) - byli jsme přeci "jedna velká rodina - RVHP" 8O

Jen mně překvapilo, že se k tomuto kroku "snížilo" i OVP-éčko. A že tomu je už cca 6-7 let zpátky a až teprve teď se s tím "setkávám".
A že se snížili k tomu, že byl jejich výrobek "dán na roveň" těch Litva, či China chassis :cry:
A zajímalo mně (to bylo obsahem mého dotazu), kdo z vás (a jak často) jste se s tím taky setkali (šasi OVP - v jiné značce !!!)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od sambiliong »

jogo píše:Do NSR sa vyrábala napr. Olympia pod názvom Taunus - bolo tam o 5,5 mf cievku menej, výrobca cievky do servisov dodával ako ND a po dodatočnej montáži to bola zase Olympia :)
Jo, to jste mi, pánové, připomněli...
já tyhle exoty mám.
Přílohy
schema.jpg
(62.85 KiB) Staženo 91 x
tv2.jpg
(35.94 KiB) Staženo 113 x
tv1.jpg
(36.15 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jogo »

Myslím že aj ten môj Taunus by sa ešte našiel :)

ale kokun nehnevaj sa že sme zase odbočili,
ja by som už nechal priestor pre tých,

kto našiel chassis OVP v inej značke??

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#8 Příspěvek od Pesko »

A čo toto ?????
Přílohy
SDC11194.JPG
(127.65 KiB) Staženo 178 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

No, tak podle MENU i když špatně čitelného (proč na to svítíš bleskem?) je v tom taky OVP-čko 8O
Však jsem taky psal, že v tvp UNIVERSUM se dá nalézt snad cokoliv - i když OVP bych taky zrovna nečekal :roll:

Jak je to staré?
A víš taky jaký "model OVP" :?:

EDIT: Sorry - bez blesku by zase nebylo vidět o jakou telku jde (logo UNIVERSUM) :oops:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#10 Příspěvek od juca »

jogo píše:kto našiel chassis OVP v inej značke??
V CROVN,nepamatam si uz presne model, ale tam bolo chassis OTF COLOR 459 SAT
juca

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Z trochu jiného soudku:
Měl jsem kdysi jakousi MP3 od TEACu. V nějakým katalogu jsem viděl, že SENCOR vyrábí tvarově a vzhledově stejnej typ. Tak mě nenapadlo nic lepšího, než jsem od SENCORa stáhl FW a flashnul jsem ho do TEACu. A MP3 fungovala, akorát logo SENCOR v TEACu bylo docela kuriózní.
Kdysi jsem byl od jedné firmy na školení v Izolitu v jablonné nad Orlicí (pro neznalé - BRAVO - friťáky, varný konvice..). Když jsme tam viděli naskládany na paletách jakýsi friťáky od firmy "tristar", tak po dotazu na vedoucího pracovníka nám bylo řečeno, "pokud si zákazník zaplatí, natisknem mu tam jeho logo" a tak se proto můžeš setkat i z tím, že výrobky ORAVA a ROADSTAR se liší jen tou cedulkou..

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#12 Příspěvek od Pesko »

V tom Universumu bolo šasi z CTV281 ale už s procesorom uPD78015 ,lebo v spodnom riadku hlavného menu je už DEMO. Bolo to asi z roku 1999. Stretol som sa s tým asi pred tromi rokmi a zachovala sa iba táto fotka ,takže neviem o aký typ Universumu sa jednalo.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

to je to iste ako s prackami. ignis sa robia v tej istej fabrike, tie iste vnutornosti. len logo je ine a prilepi sa tam made in... (italia/germany/england...)
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

Re: INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2

#14 Příspěvek od kovka »

Ahoj Honzo, no moc se nediv "dovozci "televizoru ze skladek a chodniku,pozbiranych at uz ze svajcu a jinych zemi mimo vestavby kvaziku,regenerace obrazovky a dodani nejakeho univerzalniho ovladace se neštitili vyskrinovat prestrikat a osadit stitkem od uplne jineho vyrobce.
Takovy dovozce konkretne z Brna timto zasoboval siroke Brnenske okoli.
Asi bych to nevidel na "šachy" u slovenskeho vyrobce.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Zdar Stando - ty ještě žiješ? :roll: :lol:
Ty sám nejlépe víš, že mně rukama prošlo snad několik tisíc tvp, z toho OVP-ček taky určitě "nějaká stovka" 8O
Nechtěj mně tvrdit, že (po těch letech, co do tvp dělám) nepoznám OVP-éčko.

Aby to bylo "skutečné OVP-éčko", tak té telce chyběly jen: logo OVP, horní (ustřižená část) typ. štítku (kde byl pův. potisk: OVP Orava - MADE IN SLOVAKIA) a plomba OVP :cry:

Já měl taky jednoho "zásobovače" (který měl tetku ve Vídni) a který těch tvp dovezl z Rakouska hodně. Mám taky jednoho kolegu, kterému to vozili po Aviích (pokaždé cca 50ks). Z toho jich tak 35 opravil (+ doplnil DK zvuk normu) - zbytek zůstal na souč. a na šrot :roll: Pak to různě rozprodávali (po bazarech apod.) :wink:
Tohle všechno bývalo ale tak začátkem a v průběhu 90. let.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“