Vysavac prikon 1300W, saci 450W ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Vysavac prikon 1300W, saci 450W ?

#1 Příspěvek od robo »

Mam otazku. Segra se rozhodla ze si koupi novy vysavac. Jedno z nepsanych pravidel, ktere mam, je ze cim vyssi prikon motoru, tim vetsi saci vykon. Pokud je prikon 2000W a saci je 300, neni neco v poradku, neni hospodarny, houby vysaje. V jednom obchode byl v akci Panasonic MC-CG691RC79. U neho je 1300W a saci vykon 450W, saci tlak 22kPa. Koukl jem na nej a nechal ho v poradi zajmu jako posledni, ten prikon vzhledem k sac. vykonu se mi nezdal. Hledal jsem vysavac do 3000Kc. A aby na nem brzo neco neupadlo, mechanicky spolehlivjejsi. Uz jsem mel jeden vybrany, 2000W, a zkousel jsem ho v provozu. Jo dobry. A napadlo me vedle nej postavit ten panasonik. Oba vysavace byly zapnute na max vykon. Ale co me prekvapilo, tak ten panac mel vetsi saci vykon jak ten 2000W vysavac. Oba byly sackove, s hepa filtrem a stejnym poctem filtru. A oba meli ve vysavaci sacek. Kdyz jsem prilozil dlan do usti vysavace, tak ten rozdil byl uzasny. A to me potvrdil i znamej, co tam byl se mnou. Vcelku nechapu jak je mozne ze 1300W vysavac muze mit tak silne sani oproti 2000W. Pote jsem to zkusil srovnat s vysavacem 2400W. Tam uz ten rozdil nebyl tak znat. Rekl bych ze to sani bylo cca stejny. A to me dorazilo uplne. Zajimala by me konstrukce toho vysavace, ze je schopny s motorem o tak malem malem prikonu podat tak velky saci vykon.
A jeste neco. Ta prodavacka, mimochodem velmi, velmi ochotna, me rikala, ze vyrobci uz nesmi uvadet saci vykon, protoze neni presne stanoveno jak to merit, a ze saci vykon meri kazdy vyrobce jinak. Preji hezky den
Naposledy upravil(a) robo dne 22 dub 2010, 09:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#2 Příspěvek od fero7 »

Ten 2000W-ovy premeni viac energie na HLUK.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Víš ono půjde přiloženou dlaní těžko sací výkon změřit . Nezaměňovat sací výkon (součin) s maximálním dosaženým podtlakem "do zkratu" . A já se orientuji spíš na to , aby byly sáčky do vysavače využitelné více než na jedno luxování . Běžné ETApytle jsou "neprůfučné" po jednom vysávání domácnosti a v uvozovkách jsou prázdné , zatímco od Miele jsou sice dražší , ale nedojde u nich k ucpání pórů po jednom luxování . Vodníky beru jako podfuk na lidi - vzhledem k dlouhodobé provozní údržbě .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#4 Příspěvek od tatramacek »

mam doma hoovera alyxe - 2000w příkon a výkon 250 W . No děs.. Hlučný nehorázně a topící ještě více

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď jsem koupil Fagor VCE-406 s bezsáčkovým "cyclonem", uvidíme, zatím se tváří, že funguje. Tah má solidní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Už nikdy nechci nic pucovat , ani suchého , ani blátivého .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

tatramacek píše:mam doma hoovera alyxe - 2000w příkon a výkon 250 W . No děs.. Hlučný nehorázně a topící ještě více
podle toho by tohle nemělo vůbec fungovat, jaký to může mít sací výkon? A přitom to 40 let vysává jak blázen.
Přílohy
eta_1965.JPG
(67.76 KiB) Staženo 75 x
eta_1.JPG
(35.19 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

U mě už dovysával, ale jako fukar do ohniště při pálení listí či mokrýho dřeva je super. Zvuk ale má jak ruská stíhačka stejného stáří.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Ten zvuk jsem před pár lety (dalo by se říct po 30 letech od výroby...) napravil rozebráním a namáznutím ložisek vazelínou, bylo tam místo ní už jen trochu něčeho co vypadalo jako mírně pražené piliny.
Každý vysavač s komutátorovým motorem bude znít, je fakt že z některých Rowent se mi samy rolujou uši :twisted:
K těm stíhačkám, MiG21 řval oproti startujícímu Gripenu snad i míň... a byl asi míň pro parádu než tihle EU manekýni. Každopádně klidně se obejdu bez obojího.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

To je sice pekne, ze tieto ETA vysavace niekomu stale funguju, ale ono to vobec nevysava (saci vykon je mizerny).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

To ze ma vysavac 30let a jede, je vcelku hezke. Kdyz ale vedle nej zapnu ten co jsem koupil, a zacnu vysavat, musi ta stara ETA hanbou zalezt do kouta. O tom snad neni sporu.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#12 Příspěvek od mojza »

Ahoj, na staré ETA, ne na ty nové žluťácké, nedám dopustit! Sací výkon dostatečný, hlučnost přiměřená a s výhodou se s nimi dalo i stříkat. A že fungují i po letech je známkou promyšleného konstruování a ne jak dnes, kdy je hlavně kupte, i když to můžete rovnou vyhodit. Ivan

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:To je sice pekne, ze tieto ETA vysavace niekomu stale funguju, ale ono to vobec nevysava (saci vykon je mizerny).
Když tou 40 let starou etou projdu koberec, drobky a písek a prach to vysaje, což poznám podle plnýho sáčku. Nevím jaký byl přitom sací výkon, nemám čím to změřit.
Co opravdu brutálně vysává, když potřebuju vysávat půlky cihel, je průmyslový dvoumotorový vysavač na 3x400 na třech kolečkách s 10 cm hadicí, ale pro ten by doma asi nebylo využití a navíc by potřeboval zvláštní sklad.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#14 Příspěvek od kejki »

Tak ETU zavrhneš, až když máš v ruce něco, co se pokusí servat koberec z podlahy. Krátce po 93 jsme celá rodina nakoupili hrncové Rowenty. Stál tehdy neuvěřitelných 5000,- (to je dávno, co?), ale být někdo ochotný měnit ložiska, fungují dodnes. Takhle tedy došlo u jednoho k výměně kompletních střev, protože Rowenta dodávala motor i s vývěvou.
Ale přiznávám, že už jsem u někoho nedůvěřivě zkoušel takový malý kousek od Elektroluxu a táhlo to také slušně. Jen to má malé sáčky.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od durkovic »

Ano ano potvrdzujem aj u nás v 90 roku kupená hrncová eta rowenta. aj to ešte odložená ako nedostupný tovar v obchode. bolo to niečo ine ako tie dlllho ročne modre jazvečíky eta s fukaním aj vysávaním. salo to jak blázen, iste typy kobercov ta hrncova rowenta aj nadvihla, ked netrebalo 1000W preplo sa otočným gombíkom na 650W u nas vysáva na chalupe do dnes po výmene oboch ložísk a osadení nových uhlíkov. saciu silu nestráca. ušili sme textilný sáčok a do toho sa sakra ale vojde bordelu... v nemecku bolo k tejto rowente možno pripojiť ak turbo klepaciu kefu napajanu rovno z vysávača po kabli pripevneneho na hadici. aspon tak uvadza nemecký navod k tej rowente.

doma verne služi modrý ležák ZELMER METEOR BASIC 1200W

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“