OVP CTV 25MM30, RKS

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

OVP CTV 25MM30, RKS

#1 Příspěvek od dudo02 »

Pekne zdravim.
Mam tu pred sebou TV,ktoru mi doniesol bratranec a jedna sa o OVP CTV 25MM30.V TV je poskodeny tranzistor na spinanie VN-BU508AF.Konkretne je skrat E-B.Tv bol v servise,kde tranzistor vymenili,ale po tyzdni sa zavada zopakovala.Cize tam zrejme bude aj nejaky iny problem.Meral som napetia s poskodenim tranzistorom vo vnutri.Zistil som absenciu +45V na vyvode c.8 IO-NL161(TDA 8350)-VERTIKAL.Taktiez som meral napajanie RKS a namiesto 150V tam mam 159V...

Chcem sa opytat,ako mam postupovat.
Moj napad je,ze vymenim BUcko a do serie s napajanim RKS(+150V) dam ziarovku 60W.Po tomto by som TV zapol a uvidel ako sa sprava.Skusil by som pomerat znova to napajanie RKS,ci neskoci na spravnu hodnotu,pretoze si myslim,ze 9V je dost velky rozdiel.V podstate by som tam ziarovku nemusel davat,ale to by som mohol BUcko zrejme odpalit.Je moja uvaha spravna?Alebo mam este pomerat nieco ine?

Schema je tu-http://upload.ebastlirna.cz/index.php?& ... %E9mata/Tv pod nazvom OVP_CTV25MM32_28MM32.pdf.Sice sa jedna o inu TV,ale sedi to aj na tento moj model-teda aspon na cast,na ktoru som sa zameral.

Na zaver len napisem,ze v TV som zaciatocnik a mam to ako hobby.Moje uvahy su v podstate len vysledkom studovania tohoto fora a nasledneho pokusu pochopit veci spravne.Cize je celkom mozne,ze som napisal nejaku blbost.

Za pripadnu pomoc dakujem pekne :) .

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Napatie sa meraju pod zatazou...Ries to ak budes tam mat tranzistor.Skorej by som typoval studak,alebo kondik.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Re: OVP CTV 25MM30-RKS

#3 Příspěvek od kokun »

dudo02 píše:.... Tv bol v servise,kde tranzistor vymenili,ale po tyzdni sa zavada zopakovala. ....
Servis poskytuje na svoji opravu 3-měsíční záruku - tak nad čím "špekulujete" (zvláště, pokud se jedná o "opakovanou" závadu) :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Nedôverujú servisu

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

Re: OVP CTV 25MM30-RKS

#5 Příspěvek od Burajko »

kokun píše:
dudo02 píše:.... Tv bol v servise,kde tranzistor vymenili,ale po tyzdni sa zavada zopakovala. ....
Servis poskytuje na svoji opravu 3-měsíční záruku - tak nad čím "špekulujete" (zvláště, pokud se jedná o "opakovanou" závadu) :?:
Uz ked ho otvoril tak je to jedno...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: OVP CTV 25MM30-RKS

#6 Příspěvek od Killroy »

dudo02 píše:Tv bol v servise,kde tranzistor vymenili,ale po tyzdni sa zavada zopakovala..
Protože to nebylo v servise, ale nejspíš někde v garáži a nebylo to dobře opraveno..

Killroy

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od dudo02 »

Tak v servise bol,ale pred rokom...Po zopakovani zavady sa TV odlozila a ja som sa k nej dostal az teraz po cca.roku.A okrem toho,ten servis je o nicom...Nie prvy krat pocujem podobne veci.

Cize vymenit tranzistor a skusit zapnut?Bez ziarovky?-ci to je blbost,co som pisal o tej ziarovke v serii s napajanim RKS :oops: ?

Obavam sa,ze ta schema nebude presne to iste,nakolko som si vsimol,ze bol meneny aj C145/220u,ale na scheme ho nedokazem najst-uz som unaveny a zrejme slepy,tak pokracujem zajtra...

\\Killroy-bolo v servise,ibaze v takom co za vela nestoji.Mal to aj normalne zablombovane.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Robosand »

Na upload som dal (v sekcii TV) schému OVP_CTV2501_2502_2801_2802.pdf, ktorá sa viac podobá na Tvoj TVP (nemá budiace trafko a je tam BU508AF)...
Robo...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Já bych doporučil nejdříve zkontrolovat studené spoje hlavně na VN trafu a jeho okolí.Když byl vyměněn C145-220uF,tak měl být vyměněn i ten druhý se stejnou hodnotou.Je však všechno možné,že odchod BU-čka způsobily studené spoje,jako jsem dnes dělal já(výkonové součástky zoxidované bylo potřeba vypájet,oškrábnout až na čistou měď,pocínovat a zpět osadit samozřejmně po přeměření).

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#10 Příspěvek od dudo02 »

Robosand-dakujem pekne za schemu,je to ono :) .

Tak som to dneska cele prepajkoval a nasiel som zvod(prilis velky cinovy spoj,ktory"pretiekol"na cesticku v blizkosti),ktory vlastne premostoval C145 :roll: .Prve na co mi padol zrak bolo prave toto a asi je zbytocne pytat sa ci to je mozna pricina odpalenia BUcka...

Tak skocim kupit BUcko a pre istotu vymenim aj oba kondiky C142,C145-hoci tie budu zrejme OK.A budem dufat,ze tam neodislo aj nieco dalsie.

Zatial dakujem za pomoc.

Uživatelský avatar
Jonapo
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2005, 02:00
Bydliště: slovensko

#11 Příspěvek od Jonapo »

ako ukazuje prax a skúsenosti aj tak budete musieť vymeniť VN trafo.
Stane sa, že sa najte špatný kondenzátor v hor.rozklade alebo povečšine studeňák na VNtrafe a okolo, čo je u OVP typické. Na 90% takýchto prípadov se problém sa vyrieši úplne až po výmene VN trafa a aj tie teraz nestoja za nič. V minulosti to bola ojedinelá udalodsť keď odišlo VN trafo.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Pokuď VN trafo neházelo jiskry popřípadě není uvnitř mezizáviťák,pak zbývají jen studenti,vadné kondíky popřípadě diody.Doporučuji znovu při dobrém osvětlení a pod lupou projít okolí VN trafa také budění!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#13 Příspěvek od fero7 »

Jonapo píše:... a aj tie teraz nestoja za nič. V minulosti to bola ojedinelá udalodsť keď odišlo VN trafo.
Ja nesuhlasim.
Nesmies pouzivat chinske "sracky".
Aj dnes normalne, seriozne odchadzaju minimalne.
Percento reklamacii u overenych vyrobcov VNT je 1% a menej.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#14 Příspěvek od dudo02 »

Tak po vymene BUcka VN nabehlo,aj obraz-tranzistor sa nehreje cize to vyzera OK.

Akurat mam problem,s korekciou podusky.Nasiel som zhoreny R174/27R a chcem sa opytat,ci tento zhoreny rezistor moze suvisiet s tym BUckom,alebo za tym zhorenym rezistorom mam hladat este nieco ine?

Diodovy modulator som premeral a taktiez kondenzatory, tranzistor(BD242) a cievky-vsetko vsak iba multimetrom.
Přílohy
rks.JPG
(99.04 KiB) Staženo 276 x
Naposledy upravil(a) dudo02 dne 02 črc 2010, 07:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#15 Příspěvek od emo53 »

Tu by som súvislosť s BU nehľadal. Skús sa zamerať na C156, C157.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“