stavebnice laboratorního zdroje

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

stavebnice laboratorního zdroje

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás nemá nekdo český manuál k této stavebnici?dostal jsem pouze v polštíně :cry: :cry:

viz. příloha:-(

a nejde mi to v ničem přeložit do češtiny:-(

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Re: stavebnice laboratorního zdroje

#2 Příspěvek od 555 »

ještě se jen zeptám když si chci pak do tohoto zdroje namontovat panelový voltmetr tak ho zapojím na výstupní svorky ,,+" a ,,-" že?a ampérmetr do série třeba se svorkou + je to tak?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Nevidím tú prílohu,ale z tými svorkami,máš pravdu.Samozrejme ten Ampérmeter musí mať bočník...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

To 555 - pokud kupuješ na území ČR, je zákonná povinnost prodejce dodat návod v jazyku srozumitelném zákazníkovi - to znamená pokud ne česky, tak alespoň slovensky - a jinak spotřebitel může souhlasit na výslovný dotaz například s návodem v angličtině, němčině nebo jiném jazyku - bez předchozího dotazu ze strany obchodu ale jen tak na blind nelze. Jiný stav je samozřejmě nákup z obchodu mimo republiku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

aha omlouvám se tady je ten manuál té polštině.
kupoval jsem tu stzavebnici na AME,čekal jsem že tam bude český nebo aspoň slovenský manuál a ono nic.EEKKAR má pravdu ale nevím co mám ted dělat.Psal jsem jim jestli k tomu není někde na internetu český návod ale vůbec mi neodepsali.


http://jabel.com.pl/files/instrukcje/J-031.pdf

Aha takže k ampérmetru dát bočník ale jaké hodnoty ho udělat?

vim co to je samozrejme bocnik i jak se pripojuje i ten vypocet mám,ale nevím ted jak ho teda mám vypočítat anebo jak to udělat?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Vogon »

Nemusíš nic počítat už tam bočník máš. R14.
Sice má trošku nešťastnou hodnotu ale kdybys ho změnil na 1ohm taky se nic nestane a můžeš k němu rovnou připojit PM188 nebo PM428 na rozsahu 2V.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

K tomuhle zdroji je tady
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic896350-0.html
návod, jak ho upravit, aby dával 3A. Taky uvažuji, že si jej na domů koupím, ale nechce se mi platit poštovné a balné. Škoda že někde v Praze nemají kamenný krám.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

555 píše:...Psal jsem jim jestli k tomu není někde na internetu český návod ale vůbec mi neodepsali....
Vlez na web www.coi.cz , najdi si tam krajské zastoupení příslušející k dotyčné zásilkovce a zavolej tam nebo pošli mailem podání - musejí to prověřit. Stejně se dá postupovat i formou podání na centrálu ČOI v Praze. Za ten chybějící návod v češtině dostanou od 50 000 do 1mega flastr jen to fikne. Pak už si dají bacha, jestli budou nebo nebudou odpovídat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Dikobraz »

Nerad supluju práci někoho jiného , ale jen tak jsem zkusil přeložit ten text. Omlouvám se za nedokonalosti a případné gramatické chyby.
Přílohy
J-31cz text.jpg
(241.99 KiB) Staženo 151 x

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

děkuji všem za reakce :) podivam se na ten odkaz abych si ten odakz předělal na 3A.A vřele děkuji uživateli ,,DIKOBRAZ" za překlad je to super.děkuji mnohokrát :)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

To EKKAR:,,zkusim to tam najit.docela zírám na toto jednání :cry: .Čekal jsem že aspon napíšou mail že český návod nemají a že nevíjou kde se dá sehnat i když už měl být k té stavebnici že :twisted: ale oni uz ani nereagovali radsi :cry:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Zrovna dnes jsem zkoušel novou lepící pistoli která mi doma leží už asi půl roku,také poprvé s něčím takovým jsem dělal.Vzpomenul jsem si na EKKAR-ové zdejší slova a hledal slovenský nebo český návod-marně.Naštěstí technický um nepustí a tak jsem to zvládnul bez návodu-je to bezva věc. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Ota - to nejsou moje slova, to je Evropská norma, která to předepisuje po celý €U. Jedna z mála věcí, který jsou v Unii dobrý - kdyby se teda opravdu po jejich dodržování šlo. Jenže když sice jsou normy, ale jejich plnění nikdo nevyžaduje a porušení nestíhá, jako by nebyly...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Jj,máš pravdu Karle,hlavně když obchod kvete a prosperuje.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#15 Příspěvek od 555 »

tak jsem si prostudoval tu upravu na 3A.mam jednu otazku,

jak jsou na zacatku diody D1-D4 (coz vlastne tvori usmernovac),tak zde josu pouzity od výroby 1N4007 (max.do 1A),mohl bych tam místo těchto diod dát můstkový usměrnovač?doufam ze jsem to ted dobre pojmenoval.

mám tu RBV-606.mohl bych ho použít?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“