OPENBOX X-810, vadný zdroj s 5L0365R

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

OPENBOX X-810, vadný zdroj s 5L0365R

#1 Příspěvek od otakarv »

Přeji všem hezký den.Syn mi donesl na opravu tento satelitní přijímač v "mrtvém" stavu.Po otevření jsem zjistil ve zdroji zčernalý plošný spoj okolo IO-5L0365R na primární straně.Piny č.2 a 3 upálené a IO prasklý.
Hledal jsem schému,ale nenašel.Kdyby ji náhodou někdo měl,byl bych rád kdyby mi ji mohl poskytnout.
Předem děkuji za případné odpovědi.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Něco málo tě pošlu mailem..

Killroy

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

jestli je to origo Korea, je tam SMPS AP-140, schema mam a urcite je ma i Killroy, kteremu jsem je posilal.
Jestli je to ten ukrajinsky pajc, tak se z toho da vyjit taky, zapojeni s timto obvodem jsou si na primaru podobna jako vejce vejci.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

JJ, přeposláno.

Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

To Killroy,mail dorazil,vypadá to identické s tím co je v tom sat.přijímači.
To RadekB,vzadu je natištěno: MADE IN KOREA,na jedné straně přelepená lesklá nálepka v azbuce a na druhé straně nálepka papírová ve slovenštině :NEOTVÁTAŤ ZÁRUKA!
Co mně však překvapilo po odkrytování,bylo to,že na procesoru není chladič.
Děkuji Killroy a RadekB za schému zdroje a informace.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Jestli je na te desce napsano 3510, tak je to identicky s Koscom 3510, podle te in Korea mas starej dobrej poctivej stroj.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

Prosim rovnez o schema, vlastnim ho, zatim funguje, ale co kdyby jednou zacal stavkovat.
Dekuji predem za ochotu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Odeslano skoro vsechno co mam

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Hejnicek »

Dekuji
pred chvili jsem na to uz koukal v poste :)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny v tomhle pařáku.Nic se nedá dělat,ale "DĚLAT" se musí. :D Je to už více jak měsíc,co jsem zde žádal o schému a díky Killroy-i,jsem ji dostal.Rodinné problémy mi nedovolily se dostat k opravě až nyní na skok.IO- KA5L0365R který byl doslova upálený jsem vyměnil.Před výměnou důkladně ofrézoval zuhelnatělý tišťák,proměřil diody,kapacity,odpory,optočlen na straně fotodiody na druhé na zkrat.Nic jsem podezřelého nenašel.Na tišťáku vedle optočlenu je místo pro zenerku,ale není osazena.
Zdroj jsem zapojil na přívodu v sérií nejdříve s 60W žárovkou(zdroj cykloval,zapínal vypínal asi v půl sekundových intervalech.Dal jsem 200W žárovku,také cykloval.Odpojil jsem konektor,který přivádí ze zdroje napětí na hlavní tišťák,zdroj cykluje.
Může mi prosím někdo poradit,tlačí mně čas a moc mi to nemyslí(sestru mám v nemocnici,musím jít opatrovat svojí mámu a další).Předem všem děkuji za případnou pomoc.

Jo,na tišťáku zdroje je vytištěno-P2314CU-A.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

posli me foto zdroje, co v tom kramu mas osazene (bylo jich nekolik verzi) na anteny@fantomas.cz
Potom ti neco poradim.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Radku,poslal jsem ty fotky mailem.Díky.

Uživatelský avatar
ondrej0011
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2012, 02:00

#13 Příspěvek od ondrej0011 »

Zdravim vas pani.
Tiez mam tento prijimac s obvodom 5l0365r a uz tyzden neviem rozbehnut zdroj. novy obvod, vymenene elyty, premerane diody aj odpory. IO je napajany cca 13V, ale paralelne k optoclenu je zenerka, z ktorej sa bere spatna vazba a tu mam stale 0V, integrac to uzemnuje... Sranda je, ze raz za cas ten zdroj nabehne a vsetko ide ako ma. Uz som z toho zufaly. Poprosim o hocijaku radu, schemu, cokolvek co by pomohlo.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

To ondrej0011,poslal jsem Ti mail.

Uživatelský avatar
stybba
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2011, 01:00

#15 Příspěvek od stybba »

Taky zdravim panove.
Mam podezreni, ze mam stejny problem se zdrojem s 5L0365R (v satelitu homecast s3000) jako ondrej0011. Paralelne k optoclenu je zenerka a ta je stale na 0V atd.
Jinak 5L0365R se nadmerne hreje, plosnak okolo nej je dokonce vlivem tepla nahnedly. Zdroj jako celek pracuje normalne cca 1 minutu - dokud tenhle IO nedosahne nejaky teploty. Experimentoval jsem s chladicem, ktery kdyz jsem prilozil na jeho pouzdro, kolaps zdroje jsem oddalil asi na 9 minut. Kolapsem nazyvam poruchovy stav, pri kterem dioda na celnim panelu rychle blika cervenozelene, satelit (ne)zobrazuje obraz v 1s intervalech, zdroj jemne "cvaka". Na vystupu zdroje jsem nameril hodnoty napeti asi o 50% vyssi (32V namisto 23V, 19V namisto 12V apod.).
Schema (zatim) nemam (kompletni), tj. nesehnal jsem ho, ale po chvilkach ho kreslim. Nevim si rady, nemate pro mne nejake nakopnuti prosim? Diky predem.
Naposledy upravil(a) stybba dne 05 lis 2012, 06:31, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “