Jaký koupit mrazák ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Jaký koupit mrazák ?

#1 Příspěvek od tatramacek »

Rodiče by jsi chteli koupit nový mrazák... A chtějí nahradit 20 let starý Gorenje nejakým modernějším. Měl bych pár otázek před novou koupí...
Jakého výrobce by jste mi doporučili.. Jaký je rozdíl mezi pultovým a truhlicovým provedením ?
Kde nejlépe nakupovat - na netu nebo v elektru přímo ve městě. Děkuji..

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

My jsme měli taky mrazák Gorenje a vydržel nám 22 let.Nevidim důvod kupovat jinou značku.Snad jen ještě by šlo AEG nebo Elektrolux.
Truhlicovej a pultovej je podle mě to samý.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Pultový a šuplíkový. Šuplíkový do menšího bytu, je většinou 3 šuplíkový. Pultový je kolem 500 litrů, je náročnější na organizaci pořádku, Než něco najdeš tak ho musíš třeba přerovnat.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#4 Příspěvek od tatramacek »

aha takze pultovy maji nasi.. ale ten truhlicovy - to je pultak ale vevnitř má truhlice.. takze je i lepsi pro prehlednost ze. Ja bych si vybíral mezi Whirlpoolem Electroluxem anebo Gorenje...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Jedině šuplik , v truhle se neustále přehrabujěš . A nedej ten nahoře jsem-li vyslán něco hledat . Jelikož jsem v něm chtěl navodit system , tak jsem zboží mírně přerovnal , čímž jsem zapříčinil velkou debatu , která je o to horší , že jsme tam měli společně potraviny s máti .

Uživatelský avatar
PetrSinger
Příspěvky: 110
Registrován: 11 kvě 2008, 02:00

#6 Příspěvek od PetrSinger »

Doporučuji truhlicový mražák, pokud potřebují větší objem.
Truhlicový má na stejný objem nižší cenu a nižší spotřebu oproti šuplíkovému a to docela výrazně.
Ze značek můžu z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti známého servisáka doporučit značku Electrolux. Ještě spolehlivější je Liebherr, ale zase je moc drahý.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

Mati dnes dosla s prace a rikala mi ze lepsi je truhla nez suplik - protoze prej ty supliky rady praskaj.. a jsou drahy..

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

suple/truhle

#8 Příspěvek od kassquit »

mam doma aj suplikovy aj truhlicovy mrazak. suplik je jednoznacne prehladnejsi a vhodnejsi na mensie veci dennej potreby. Truhla je na velke kusy, velke balenia. V supliku sa lahsie hlada, nie je problem jeden suplik vybrat von, mrazak zavriet a urobit si poriadok, alebo dvihnut nad hlavu a pozriet odspodu co tam je. Truhla si vyzaduje vazsiu disciplinu, nedavat tam male balenia, ak vam nieco zapadne kamsi na spodok, tak to najdete az pri rozmrazovani. Energeticky je truhla samozrejme na tom lepsie, uz zo samotnej fyzikalnej podstaty aj ked otvorite dvere, chlad tam ostane, nevytecie von, takze aj pripadne netesnosti dveri sa neprejavia tak ako pri suplikovej.
Takze sumar, do maleho bytu suplik, do velkeho baraku v kuchyni suplik a v komore/pivnici/garazi truhlu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“