Pračka Philips Whirlpool CS 560 těleso + ložiska!

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

Pračka Philips Whirlpool CS 560 těleso + ložiska!

#1 Příspěvek od Lubos71 »

Prosím o radu,

vlastním tuto 15let starou, nicméně doposud spolehlivou pračku a opravuji si ji v rámci možností sám. Manželce se vysypaly mince mezi plášť a buben, tudíž jsem celý aparát rozebral, demontoval hnané kolo, topné těleso atd a z vany vše vybral a vyčistil. Problém tkví ve zpětne montáži topného tělesa. To po dotažení matky pomalu ale jistě vyjíždí ven. Po několika opětovných pokusech a zkušebním praní naprázdno se potvrdily mé obavy, těleso pomalu vyjelo a voda vytekla v koupelně. Co dělám špatně? Prosím odborníci poraďte.

Dík
Naposledy upravil(a) Lubos71 dne 29 čer 2010, 08:53, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#2 Příspěvek od tatramacek »

muzes sem vlozit to,jak je ten otvor resen. ja mam dojem ze je tato pracka je koncepcne resena jako stary Whirlpoolky AWG.. Normálně zašroubuj bočnici přišrubuj řemenici a co se týče toho telesa tak namaž to gumový těsnění jarem a těleso zasun do bočnice a pevně matku dotáhni.. Nasad konektory a vyzkoušej funkčnost..

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Myslim ze ta guma co tesni otvor na teleso ma uz po tych rokoch svoje za sebou...asi budes musiet kupit nove...Najlepsie vziat si to stare so sebou...

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Lubos71 »

Vkládám toto foto:

Obrázek

tatramacek: Jar je zajímavé řešení. Neznám a zkusím to.

keemo: samozřejmě těleso není staré jako celý aparát:-) cca 3 měsíce a funkční.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Těleso musí dovnitř nadoraz a pak se nestyď ten střední šroubek slušně dotáhnout . Ten jar má pak nevýhodu , že se chce tělesu zase ven . Obyč voda by na to měla stačit .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

ty, když mi nejde topení narvat do vany pracky tak vzdy pouziju jar a pak jak ten sroubek dotahnu tak to drzi na fest... Mam s jarem dobre zkusenosti v tomto smeru

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Lubos71 »

OK, jak jsem pochopil, jar popř voda se dává aby to těleso lépe vklouzlo. Mě tam vpohodě vleze i bez jaru, ale i když ho vtlačím na doraz a fest utáhnu stejně potvora pomalu vyjede.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

...ma tak napada-skusit tu gumu a otvor niecim odmastit-technicky benzin...?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Pak už mi napadá jen nestandartní těleso . S tímto stavem jsem se nikdy nesetkal .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

ja se s timto taky nikdy nesetkal - je to divny - ale dle te fotky - udelej jednu vec - ten plíšek jak je na něm ten šroubek lehce přitlač k tomu těsnění a tu matku lehce přitáhni k tomu protikusu - nepřitahuj ale jen lehce přišroubuj aby se ti nedeformovalo to tesneni.. No proste aby Ti plechy jak ten vnitřni tak ten vnejši obepínali lehce to tesneni. plast vany zkontroluj esi tam nemas nejaky nanos a pak tam to teleso vloz - samozrejme s tou namazanou gumou a přitáhni jej fest - a neni mozne aby Ti vyjelo ven :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jedna možnost by byla . Kdyby majitel při první montáži těleso nezarazil úplně dovnitř a utáhl ho . Tím by mohl roztrhnout ten plastový lem držící tělěso .

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#12 Příspěvek od Lubos71 »

Díky za Váš čas i ochotu pánové, problém zdá se býti opravdu vyřešen prozaicky: nestandardní těleso = pokus opraváře nahradit originál čímsi jiným. Zpočátku bez problému (asi náhodou) vyšlo, nicméně opětovná demontáž a montáž neee. Těleso je kratší o 3 cm, příkon dokonce vyšší, osazení též, GUMA bohužel též KRATšÍ!!!. Rada "odborníka" ze sousedství zní: ostříhat lem gumy, podložit, zkusit dotáhnout, atd...=ušetřit 2 kila za nové těleso a riskovat pohromu. NEBO: koupit originál = tutáč (snad - u takového stroje času:-)). Jak jednoduché že? Ještě jednou dík. L.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

ja sa priznam-mne prisiel ten otvor do nadrze nejaky "hlboky"...to teleso mi az napadne pripomina "tatramatcie" teleso co som si kedysi menil..A kedze pustalo jak cert,prisiel vtedy na pomoc chemopren :) a drzi na veky vekov

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#14 Příspěvek od Lubos71 »

No tak jsem to pobastlil. Ostříhaná guma + 4 oválné podložky vystřižené z krabice od bot = 2-3mm k dobru. Zatím drží, pere, topí. Zítra kontrola "hloubky zásunu". Kurnik proč já se pouštím do takových dobrodružství...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#15 Příspěvek od mirosne »

Asi sa nudíš...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“