JA-63 KRG ---> OS-365A

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

JA-63 KRG ---> OS-365A

#1 Příspěvek od dac »

Ahojte, mám dotaz ohledně výstupu SIR v ústředně Jablotron JA-63, mám přes něj připojenou sirénu OS-365A, ale při poplachu mi houkne jen na 3 vteřiny (z výstupu jde pouze krátký impuls, hned se zase objeví napětí). Nesetkal jste se s tím někdo? :?:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Ne, nesetkal, vzdy to chodilo jak ma.
Jak ji mas zapojenou ?

Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

#3 Příspěvek od dac »

ústředna siréna
SIR ------------------------------------- TMP
TMP
I
I
I
+12V
GND ------------------------------------ GND

Klasický dvouvodičový zapojení, s OS-300 to fakčilo dobře, ale tady mám nějakou krpu, houkne to na chvíli a nic víc....

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

A proc to zapojujes timto zjednodusenym dvoudratem (byt to dle manualu vyrobce umoznuje ?)
Tohle jsem nikdy nezkousel, takze dal nemuzu slouzit.

Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

#5 Příspěvek od dac »

Ptže jsem si to chtěl usnadnit. Ale jak koukám, tak to asi pošlu přes kontakty poplachovýho relé a bude klid. Tak to nejspíš zapojuješ ty...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Tuto sirenu je mozne zapojit kludne aj cez jej vlastny tamper na svorku SIR v ustredni JA63K. Prakticky sa vyuzije moznost spustenia poplachu pri strate dobijania sireny. V tom co popisujes by som overil stav niklacov, pri poplachu bezi sirenka prakticky len z nich a ked su bez kapacity tak sa to sprava takto.

Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

#7 Příspěvek od dac »

OK, poradil jsem si nakonec přes kontakty poplachového relé, GND prochází přes rozpínací kontakt a z výstupu SIR mám napájení přes tamper. Je to aspoň pojištěné. V konfiguraci poplach nastaven na 5 minut, majitel objektu spokojen. Pravdou je, že siréna byla nová, tudíž nemusela být kapacita akum. na dostatečné výši...Díky za názory!

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“