Letecký headset RL3.849.023

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

Letecký headset RL3.849.023

#1 Příspěvek od jardajar »

Zdravím,
koupil jsem na aukru tento headset, je to výrobek SSSR. Nevítě někdo jaká je v něm použitá vložka a jak jsou zapojené vývody? Na google žádné schéma není a rozebírat to budu nerad. Potřeboval bych ho spárovat s PC. Už jsem zkoušel zbastlit předzesilovač pro dynamiku a odhadnout vývody, ale bez úspěchu. Jde jen o mikrofon, na schuchátka jsem přišel.
Dík.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Mám je doma - dvoje, jen v špinavě bílé barvě. Mikrofonní zesilovač je zalitá kostička v pravé mušli (v té, co je na ní upevněný nosník mikrofonu), na kterou se přes jeden vodič šňůry přivedeno z komunikačního zařízení stejnosměrné vyhlazené napětí 24V přes odpor v řádu kΩ - a ze společného bodu tohoto odporu a toho "modulu" (tento bod je v interkomu/vysílači na připojovacím konektoru headsetu) se odvádí nf signál přes kondenzátor. Principiální zapojení je shodné, jako u 2vývodové elektretové kapsle. Bohužel nevím, na které žíle přívodního kabelu je co zapojeno, protože je mám oboje přebastlené na "stereofonní" (úprava určená pouze pro příposlechy v hlučném prostředí) a mikrofon mám vyřazený z funkce, takže demontáži mušlí a aspoň prozvonění přívodní šňůry se asi nevyhneš. V původním zapojení jsou obě mušle zapojené myslím do série...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od jehlik »

Zdravim.
1 a 2 kolik-sluchatka,4 kolik-vystup mikrofonu a napajeni plus 6V(max.10V!!!!)
5 kolik-minus mikrofonu
3 kolik-stineni
Jinak ten predzesilovac v musli ma tri nozicky,u 1 je tecka.
1-vstup mikrofonu
2 minus 6V
3 vystup
Kmit. char. mikrofonu a sluchatek 200-4000Hz
Impedance mikrofonu (1 KHZ)-280 Ohm,plus minus 60 Ohm
sluchatek (1 KHz)-680 Ohm,plus minus 120 Ohm
Kak govorit rukovodstvo po techničeskoj ekspluatacii.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#4 Příspěvek od jardajar »

Ty jo, předzesilovač uvnitř mě nějak nenapadl, dík. :) Ale teď jsem trochu zmatený z těch napětí, zkoušel jsem tedy zatím jen těch 10V, ale výstupní napětí je, alespoň pro zvukovku, stále malé. Ale to zas nemusí znamenat, že snese víc. Jestli je max. vážně deset, tak holt bude potřeba ubastlit malý zesilovač.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Ono to hodně záleželo na zařízení, ke kterému se ten headset používal - já ho měl třeba od "pultu operatívnoj svjazi", kde bylo napájení 24V stejnosměrných - ale přes odpor v řádu 10-20kΩ (přesnou hodnotu už si nepamatuju, vím, že jsem si to zjišťoval ze schématu, který jsem si bohužel nemohl "přivlastnit" - psal se rok 1990 a vše bylo minimálně "TAJNÉ"...) . Když si spočítáš, kolik bude úbytek napětí při proudu 1mA, vyjde Ti napětí na tom zesilovači v mušli mezi 7 a 14V... Takže těch max.10V, které napsal kolega "jehlik" je více než pravděpodobná hodnota - a za to nějaký tranzistůrek nebo klidně i OZ s nastavitelným ziskem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“