Nejde sirena na DSC5010

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pez

Nejde sirena na DSC5010

#1 Příspěvek od Pez »

Ahoj, nejde mi sirena Jablotron OS360A na ustøedne DSC 5010, sirena je jinak funkèní akorat pøi alarmu jen problikne a krátce houkne a nic pøitom doba houkani je nastavena na 30s. Mám ji zapojenou jen na Bell svorkách. Nevíte nìkdo kde je chybka? Dík

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Re: Nejde sirena na dsc 5010

#2 Příspěvek od galjo »

ja by som adresoval dotaz na linku výrobcu. :wink:

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

OS360

#3 Příspěvek od Simil »

Ahoj.Maš k tej sirene pripojený aj vonkajši aku(musí byť pripojený,aby Ti sirena mohla húkať).Výstup bell z DSC ma v klude 0voltov a pri poplachu spína 12V,siréna ale začne hučať práve keď nemá 12 voltov .Skús na výstup Bell na DSC dať relé a cez v kontakt v klude zopnutý(ked relé nie je pod napetím)Priviesť na sirenu nap.napetie.Pri poplachu relé zopne,a preruší 12 voltov,a sirenka začne hučať.Toť vsjo.

Uživatelský avatar
pez
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2010, 02:00

os360

#4 Příspěvek od pez »

Ahoj Simil,
ustředna na Bell svorkách dává napětí kolem 3V v klidu, ověřuje tím připojení sirény. Záložní aku je v siréně a je funkční. Takže ty myslíš, že siréna má houkat na záložní aku? Přijde mi to trochu divné, že musím dodělávat relé, myslel jsem že je problém někde v nastavení ustředny. Ale maš pavdu tak jak to popisuješ by to mělo fungovat. Dik

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

OS365

#5 Příspěvek od Simil »

Na 100% musí mať sirena zal.AKU,pretože pokial ma napajanie 13volt z EZS,tak nemá dovod húkať,ale ak EZS odpojí 13 volt tak siréna dostane povel aby začala húkať,a z niečoho tá elektronika ktorá obstaráva hučanie predsa musí byť napájaná.Ešte musíš na sirene spojiť svorku SIR s GND a taktiež svorku FLA s GND.Inak tu maš instal manual k OS 360.Dúfam že po prečítaní manuálu Ti bude všetko šlapať.Maj sa.
Přílohy
os-360%20star.pdf
(256.92 KiB) Staženo 238 x

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“