lepidlo guma + odpadní oranžová roura

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

lepidlo guma + odpadní oranžová roura

#1 Příspěvek od Milan121 »

Potřeboval bych nalepit gumový pás na oranžovou odpadní rouru prům 200mm.Nevím co je to za matroš,jestli novodur?Nemá někdo praktickou zkušenost jaké lepidlo použít?

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#2 Příspěvek od Radimosso »

Šedé odpadní trubky jsou myslím z novoduru.
Oranžové asi něco jiného.
Kdysi jsem na tu oranžovou lepil potahovou tkaninu na reprobedny a šlo mi to chemoprenem.
Otázka je ,jak moc tlustá ta tvoje guma je a jakou tendenci bude mít se
"odchlipovat"

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když to trochu zdrsníš, tak ten chemopren bude na trubce držet dobře. S tou gumou už si tak jistý nejsem, sice to tam píšou, ale prd to drží.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogo »

Lepidlo na lepenie izolácíí na vzduchové rozvody sa mi vidí ako lepší chemoprén - nemám teraz názov u seba, inak tú krabicu ešte kdesi mám, ale ozaj záleží aj ako budeš lepiť, či má lepidlo len slúžiť na spojenie gumy s rúrou, alebo aj znášať nejaké trvalé jednostranné zaťaženia, ako napr. obtočenie rúry hrubšou gumou, ktorá má stálu tendenciu sa vracať do pôvodnej polohy - také prípady je lepšie mechanicky poistiť (objímkou, drôtom a pod.).

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Děláme s vnukem kola k autíčku.
Kroužky z roury prům 200mm , široké 60mm.Bočnice (půlené disky)dřevěné.
Jelikož jízda autíčka je dost hlučná tak hloubáme jak nanést "pneu".Jeden návrh je nastříhat z duše prstýnky a natahovat je na kola.Třeba dva tři na sebe.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Je to PVC , ale pro tato silová použití neseženeš běžně lepidlo , které by tyto věci udrželo provozně pohromadě . Na šedé trubky označené HT nepřilepíš vůbec nic , je to PP .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě mě napadlo UHU, ale vzhledem k zatížení (a ještě ke všemu, pokud je to PP), tak to bude problém. Já jsem lepil jen ty oranžový na tvrdej karton.

http://www.uhu.cz/lepeni-plastu
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

A co ty "pneu" odlít do formy třeba z Lukoprénu? Udělat nějaký model třeba v sádře nebo podobném materiálu, ten "zaformovat" a pak do té formy vkládat ty novodurové "disky" a oblít je směsí? Jako kluk jsem takhle několikrát odlíval kola na modely aut, pravda, bylo to tak do průměru 8cm, "dvoustovku" jsem nikdy nedělal, ale jít by to mohlo... Případně udělat v té trubce i nějaké drážky nebo řadu otvorů, do kterých by ten Lukoprén zatekl a spojil "pneu" s "diskem"?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#9 Příspěvek od PCmaniac99 »

Co takhle bez gumy jen montážní pěnu na odpady?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Záleží na tom, co na tom bude vozit - jestli to je autíčko pro vnuka, myšleno jako nějaká elektro-kára, tak ta pěna moc dlouho nevydrží...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Milan121 »

Je to náklaďák,něco jak ty plastový TATRY,ale trochu větší.
Hlavní význam proč jsem se do takové konstrukce pustil je didaktický.Ať vidí za jakého potu všechnu vzniká.A má možnost si několikrát denně očistit soustruh.Vše mělo být jen dřevěné,později jsem zpevnil obvod kol obručí.
Ale nebyl by problém do obvodu plastové obruče zapíchat jednu drážku vedle druhé,zaformovat bych to taky dokázal.Jen se nevyznám v té chemii.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Pokud už to seženeš a koupíš, návod je na pixle. Je to dvousložka na polyuretanové nebo silikonové bázi - a pozor, je toho víc druhů, musíš se podívat na popis na nálepce, co to je - pod stejným názvem jsou jak lepidla, tak pružné odlévací tmely, které po vytvrzení dávají velmi pevnou "gumu". Možná by se daly použít i nějaké silikonové hmoty, ze kterých se dělají pružné formy na odlévání.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#13 Příspěvek od ACDC »

Co kdyby se ta guma našroubovala šrouby po obvodu,trochu by se musely zapustit, záleží jak by byla hrubá ta guma, nebo použít nýtky.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od Milan121 »

to jsem uvažoval jak první,našroubovat 1 cm silnou gumu z dopravníku,pásu.Ale asi bych spoj pořádně nezamaskoval.
Teď mě ale napadlo přišroubovat na distance(5mm) po obvodu kovove sitko.
Pak by ta zalévací hmota držela!Ale jakou zvolit aby se neodírala?Nebyla moc měkká.To je ten Lukopren jak píše Ekkar?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od stasek »

Lukopren je silikonovej kaučuk, hodí se tak akorát na formy. Na pneumatiku určitě ne, je kluzkej a hned by se potrhal. Kromě toho je neřestně drahej.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“