Jak správně demontovat autorádio?

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

Jak správně demontovat autorádio?

#1 Příspěvek od Jimmi2 »

Nerad bych působil dojmem potenciálního zloděje autorádií, nebo snad úplného trouby. Ale přeci jen jsem naposledy montoval do auta rádio ještě v dobách, kdy na čelním panelu byly dva šroubky 8-)

Takže potřebuji vymontovat z auta starší autorádio Clarion (ještě na kazety). Pokud možno bez poškození, bude se do auta vracet. Předpokládám, že se nějak šroubovákem vycvakne ten rámeček kolem čelního panelu, ale asi musím vědět kde, nebo to ulomím. Pak už zdemontuji celý panel a rádio vyndám, ale tím rámečkem musím začít.

Je tahle věc obecně u všech rádií podobná, nebo se to hodně liší podle typu/výrobce?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Jak u kterýho autorádia,většinou tam jsou ale 4 dírky a tam strčíš ty dráty a rádio vytáhneš.http://www.ame.cz/QIShop/detail/153021_ ... -EURO.aspx

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Některé typy se vyjímají spíš než drátem kusem plechu - tedy dvojicí úzkých pásků, vsunutých po stranách nebo jedním nad a druhým pod rádio asymetricky k oběma bokům = tím se smáčknou západky a rádio lze vytáhnout nebo zezadu vytlačit. Bohužel ne všichni výrobci používají stejný způsob zajištění a vyjmutí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od mojza »

Co jsem měl Clarion, tak ten se vytahoval po sundání nasouvacího rámečku dvěma uzkými plechovými pásky zasouvanými po bocích autorádia. Pásky byly v montážní sadě. Ivan

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

V montážní sadě bývají , leč uživatelé návod i dráty-plíšky vyhodí . Co s nima ? Jo a ten rámeček nepač , spíše si vem světlo , v mém případě ještě brejle a obhlídni to kolem vnitřní hrany . Ty dírky by jsi měl najít a tvar by Ti měl napovědět . Odhadem řeknu 6cm dovnitř a další problém je ten , že i při "vymáčklých" pojistkách může jít to radio ztuha ven . Vím , že tohle jsi číst nechtěl , ale jest tomu tak . Sám dělám autoradia nerad - nerad se válím po zemi a být zkroucený pod volantem také není mé hobby - ale když tam něco uvolňovacího narvu , tak to beru hákem ven .

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#6 Příspěvek od Jimmi2 »

Já mám tedy pocit, že tohle rádio je chycené šroubem uvnitř. Navíc to je ten typ, který má sice sundávací panel, ale jenom ten malý čtvereček vpravo - ne celý. Kolem celého rádia je tenký ráměček z plastu. Montážní dírky jsem žádné nezahlédl, ale zkusím to prověřit.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

Já bych věděl, koho se zeptat....

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“