lupnuti pøi zapnutí

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
MIRECEKK

lupnuti pøi zapnutí

#1 Příspěvek od MIRECEKK »

chtìl bych poradit možnost jak pøedejít nejjedndušeji tomuto jevu pøi zapnutí a vypnutí zesilovaèe.Mam ho osazený 2 * LM 3886 T a pøedzesilovaèem s Lm1036 N.pokud možno chtìl bych to nìjak vyøešit pomoci funkce mute u lm ale nevím jak to udìlat. proto budu vdìèny za každou radu.

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od bart1 »

Sice je to "složitìjší", ale doporuèuju dát na výstup relé. Za pár korun máš komletní a velice spolehlivou ochranu reprákù.
Jinak mám pocit že ty LM3886 již mají nìjakej obvod proti lupancùm. Je otázka jestli to neproniká z pøedzesilovaèe.
Pokud nechceš relé staèí jednoduchej èasovací obvod který chvíli podrží po zapnutí "mute".

MIRECEKK

#3 Příspěvek od MIRECEKK »

ASI BUDU MUSET OPRAVDU SAHNOUT PO KOMPLETNI OCHRANÌ PORTOŽE BYCH TO STEJNÌ MUSEL PØI VYPÍNANÍ DAT PØEPÍNAÈEM DO MUTE REŽIMU A TEPRVE PAK BYCH TO MOHL VYPNOUT.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marimm »

To by bolo asi najlepsie riesenie. V niektorom AR-ku bola celkom dobra ochrana. Mala v sebe tepelnu ochranu, ochranu proti skratu na vystupe aj ochranu proti jednosmernemu napatiu na vystupe zosika. Ja som ju postavil k zosiku s obvodom STK.
Dokonca sa mi zda, ze tam bola uverejnena cela kompletna konstrukcia koncaku s LM 3886 T aj s ochranou.

Uživatelský avatar
trancin
Příspěvky: 13
Registrován: 20 led 2006, 01:00

...

#5 Příspěvek od trancin »

Ahoj, ja jsem s LM3886 delal koncovy stupen pro subwoofer... Uz bych ho pro tento ucel nepouzil, ale to neni podstatny. Podstatny je, ze pri zapnuti mi v tom taky lupne... Problem je ale ve zdroji. Dej rele do zdroje tak, aby se priplo napajeni ke koncaku treba 1 sekundu po zapnuti vypinace az se vse ustali atd... Pri vypinani je to obdobny, zase je nutne napajeni odpojit. Jinak jestli si dobre pamatuju, tak znamy delal zesilovac taky s LM3886 a taky daval rele prave do zdroje.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Re: ...

#6 Příspěvek od rezis »

trancin píše:Ahoj, ja jsem s LM3886 delal koncovy stupen pro subwoofer... Uz bych ho pro tento ucel nepouzil, ale to neni podstatny. Podstatny je, ze pri zapnuti mi v tom taky lupne... Problem je ale ve zdroji. Dej rele do zdroje tak, aby se priplo napajeni ke koncaku treba 1 sekundu po zapnuti vypinace az se vse ustali atd... Pri vypinani je to obdobny, zase je nutne napajeni odpojit. Jinak jestli si dobre pamatuju, tak znamy delal zesilovac taky s LM3886 a taky daval rele prave do zdroje.
Rele do zdroje? Trochu dost brutalni. Vis co se v tom integraci musi dit kdyz na nem je signak zatez a naraz dostane tvrde napajeni. Ja byt jim tak te kopnu do kostky. Ustalovat se maji hlavne pracovni body v nem. Rele se davaji na vystupy :!:
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“