LCD TV Prestigio P323MW, zdroj FSP204-2F01, chassis TF041?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

LCD TV Prestigio P323MW, zdroj FSP204-2F01, chassis TF041?

#1 Příspěvek od pigeonit »

Dostala se mi do ruky tahle LCD telka. Zjistil jsem, že je tam vadný zdroj FSP204-2F01. Nějak se mi nedaří zjistit co to je za chassis, možná TF041, alespoň tohle označení se vyskytuje na všech deskách, kromě zdroje. Nicméně stejný zdroj je zřejmě v chassis Grundig/BEKO LM. Pátral jsem všude možně po netu, ale schéma zdroje není nikde k nalezení a není ani v SM pro výše zmíněné Grundig/BEKO.

Princip zdroje je že 12V jede furt a 24V pro invertor se nahazuje přivedením 3.3V z hlavní desky. Jiné výstupy/vstupy tam nejsou.

Nyní k samotné závadě. Vyměnil jsem nafouklé elyty na výstupu jak větve 12V, tak 24V.

Zdroj naprázdno v pohodě naběhne. Pokud ho zatížím odporovou zátěží (cca 4A) tak zakmitá a naběhne. Pokud ho připojím k boardu, tak kmitá stále.
Zjistil jsem, že pokud na výstup hodím kondík 2200u tak zdroj ani s odporovou zátěží nenaběhne a kmitá stále. Z toho usuzuji, že mu nedělá dobře kapacitní zátěž a tak se chová i připojená hlavní deska.

Vím, že není problém koupit za cca 1000 kaček novou desku, nicméně tipuji, že to bude jen nějaká prkotina a pokusím se to opravit.

Musím si zbastlit ESR měřák, abych mohl projet i ostatní kondíky, nebo je holt vyměním všechny. Také jsem na zkoušku odpojil diodu vazebního optočlenu, který pokud se nemýlím blokuje řídící NCP1207. Na teplotní závislost to taky nevypadá, chová se to stále stejně.

Na přiložených fotkách je vidět průběh napětí když zdroj trvale kmitá a když naběhne.

Přiznám se, že spínané zdroje zrovna moje silná parketa nejsou :?
Mohl byste mně prosím někdo nakopnout, v čem by mohl být problém, napadá mně proudová či napěťová vazba, ale bez schématu je to pro mně celkem problematické.

Díky
Honza
Přílohy
zdroj_m.jpg
Foto zdroje FSP204-2F01.
(186.41 KiB) Staženo 279 x
nabiha_m.jpg
Takhle to vypadá s odporovou zátěží. Zdroj párkrát kmitne a naběhne.
(208.83 KiB) Staženo 133 x
kmita_m.jpg
Zdroj připojený k boardu, nebo s přidaným elytem na výstupu stále kmitá a nenaskočí.
(197.74 KiB) Staženo 136 x

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Vyměnil jsi c14, c16?

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#3 Příspěvek od pigeonit »

Čoveče díky jsi génius. Holt kdo umí umí. Byl tam původně 33u a 47u. Měl jsem tu jen dva 47u tak jsem to zkusil a vypadá to ok. Ještě jsem to teda nezkusil připojit k boardu. Ty hodnoty jsou kritické, nebo to můžu nechat tak?

Díky moc za pomoc
Honza

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“