Zvýšení tahu navíjecího trnu u AIWY AD-F770

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

Zvýšení tahu navíjecího trnu u AIWY AD-F770

#1 Příspěvek od HWTest »

Potřeboval bych poradit, jak zvýšit napětí pomocného motoru AIWY AD-F770 v režimu Play, pokud možno bez ovlivnění FF a Rew.
Problém je následující, někdo vyměnil originál pomocný motor za náhradu, který však při sníženém napětí pro režim Play nemá dost síly.
Dle SM má mít 38+-10 g.cm, má však sotva 10 g.cm, napětí na motoru je OK. Při FF a Rew je tah v normě.
Problém je skutečně v motoru, nikde tam nic neprokluzuje. Originál nejsem schopen sehnat a u náhrad se bojím, že to bude to samé.
Tak mě napadlo, že řešením by mohlo být zvýšení napětí motoru pro režim Play. Nevyznám se však natolik, abych byl schopen určit, kam dát správný trimr ...
Mohl by se prosím někdo ze znalých podívat na schéma a poradit?
Celý servisní manuál je ke stažení zde: http://dataport.cz/file/191141/SM770.zip
Obrázek


Děkuji

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Já tě nepotěším, ale už to někteří zkoušeli řešit - nakonec zjistili, že jednodušší je sehnat originální nebo podobnější motor.

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od HWTest »

Sendyx píše:Já tě nepotěším, ale už to někteří zkoušeli řešit - nakonec zjistili, že jednodušší je sehnat originální nebo podobnější motor.
Hmmm, to tedy opravdu ne.

A na čem to ztroskotalo? Nejde zvednout jen Play napětí - zvedne se i FF a Rew nebo ještě nějaký jiný problém, který mě nenapadl?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

dej typ motoru, možná se někde vykutá

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od HWTest »

starecd píše:dej typ motoru, možná se někde vykutá
Jelikož nemám originál, tak mám jen čísla ze SM 81-505-604-11 ten byl nahrazen 81-505-604-010 a ten zase:
Manufacturer Sony
Part Number 5-154-102-21
Description MOTOR, MMN5C2LB1/DSC

Fotky z webu bohužel taky nepomohly, motor je omotanej nějakou černou páskou nebo čím, takže tam není nic k přečtení :-(
Na tom "špatném" je:
Sankyo
BFS9B03
90419-E

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

hmmm, ty numera by pomohly jen u originálu, pokud budeš hledat náhradu potřebuješ znát napětí a otáčky, ještě je jedna možnost.Pokud máš původní motor, vyčistit jej.

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od HWTest »

starecd píše:hmmm, ty numera by pomohly jen u originálu, pokud budeš hledat náhradu potřebuješ znát napětí a otáčky, ještě je jedna možnost.Pokud máš původní motor, vyčistit jej.
Toho jsem se obával, originál bohužel nemám, jen jsem ho viděl na fotkách na webu a vypadá jinak, než ten co tam je.
Deck jsem již koupil v tomto stavu (jako plně funkční) :-(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Já se obávám, že ty přivíjecí motory jsou zvlášť dělané na malé otáčky a pulzaci momentu. Hrál jsem si s tím v malých studiových mgf.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#9 Příspěvek od starecd »

trochu jsem se zajímal v servisu o typ motoru, bohužel mi odpověděli, že takový neexistuje, zřejmě jde o speciál, který používají japonci do kazeťáků a není pro něj přesné označení

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od HWTest »

Ach jo, to jsou samé špatné zprávy :-(

Dneska jsem zíral na to schéma a snažil se něco vykoumat.
Vypadá to, že z 12V pomocí tranzistorů Q7-10 vyrábí napětí pro FF, RW a asi i Play. Nevykoukal jsem z toho ale jak to "vyrábí" i když to nevypadá až tak složitě, tak je to bohužel nad moje schopnosti ... :-(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Snad je tento motor v dalších mechanikách (660, 880...) a už někdo řešil jeho náhradu. Kdybys měl ten zničený, dalo by se uvažovat o zjištění vlastností, možná i o opravě.

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od HWTest »

Na stopro mají stejný motor 660 a 990, mají totiž i úplně stejnou mechaniku.
S vysokou pravděpodobností 810 a nejspíš ještě pár dalších AIW...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“