Set-top-boxy

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Set-top-boxy

#1 Příspěvek od p32 »

Od 1.10.2010 nám tu pojede mex1 i mux2, tak uz se to vyplai k té zachovalé TV strčit, ale z parametrů u STB se nedá vše vyčíst (citlivost, menu, DO atd.) Nenašel jsem tu nic o nynějšich STB, jen jsem pročetl na tvfreak.cz recenze na STB, ale vše bylo většinou z roku 2007 apod. (staré). Co jsem se díval, tak když vynechám ty drahé (nad 1500 Kč) nebo moc levné (pod 700 Kč), tak mi vycházejí buď s dvěma tunery pro případné nahrávání programu na USB flešku nebo 2,5" disk nebo bez nahrávání, ale s náhledem na 9 programů na obrazovce atd.

No a teď ta otázka. Co máte nebo vaši známí a s čím máte dobré nebo špatné zkušenosti a co byste dnes doporučili ?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Rodičům jsem koupil SRT 5203, za tu cenu nic lepšího asi není...
Má velkou citlivost, dobrou kvalitu obrazu i zvuku, USB podporuje 2.5" disk bez nutnosti externího napájení (jak které disky, můj WD passport 250GB bez externího napájení dělá kraviny - nahrávání se přerušuje) i NTFS, nahrává jeden program při současném sledování jiného programu ve stejném multiplexu (tuner má jeden), má plně české a srozumitelné menu, má timeshift, EPG, teletext, digitální výstup zvuku (bohužel ne optiku), nahrává na USB i přes EPG, tuner má funkci Loop-through, 2xSCART (jeden k TV, druhý VCR).
Jediné co stojí zaprd je dálkové ovládání - musí se mířit přímo na STB jinak nereaguje, ale to je dnes asi normální - DVD přehrávač i věž to taky dělají (stará TV TESLA reaguje i když je DO otočené vysílací LEDkou přesně na opačnou stranu).
Dva tunery má např. SRT 5222 ale s tím nemám zkušenost, na druhou stranu je to Strong, který je podobný tomu SRT 5203.
Informace od seriózních výrobců jsou podle mě dobré...

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Mirda »

Asi bych počkal s výběrem až začnou vysílat a podle přijmových podmínek a kvality signálu bych pořídil STB. Někdy opravdu stačí nějaká Orava a někdy nepomůže ani drahý Technisat. Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Také jsem tu 22 na radu Radka koupil a spokojenost .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Mirda píše:...Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.
Mohu jen souhlasit, místo T-22 je inovovaná T-30.
http://www.ame.cz/QIShop/detail/1956401 ... SCART.aspx

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od jopo166 »

prijimač ktory tu popisujete je velmy oblubeny hlavne kvoli citlivosti tunera ale ani tento neni zli vo vnutrije to to iste jak ta 22 http://www.nakupimsi.sk/#kodtovaru=RlRF ... etail2.php

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

AmarokCZ píše: Jediné co stojí zaprd je dálkové ovládání - musí se mířit přímo na STB jinak nereaguje, ale to je dnes asi normální ...
Já mám u STB tak citlivý DO, že funguje, i když ho potmě chytneš naopak - ledkou do dlaně. Pak se člověk nestačí divit, když poslepu přepíná programy...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ar196 »

Ano St jsou citlivé mašinky.Kauflandové Sr.....y nemají srovnání.Sám jsem několik Strongů instaloval na místech kde hypersuper neměl signál a vše v pohodě.Strong doporučuji.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

jezevec píše:
Mirda píše:...Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.
Mohu jen souhlasit, místo T-22 je inovovaná T-30.
http://www.ame.cz/QIShop/detail/1956401 ... SCART.aspx
Az na to ze T-30 je uplne neco jineho a je to srot tak na urovni evolve, strongu apod..
- jiny tuner, vyrazne horsi
- nestineny modulator, ktery rusi
- mensi odolnost na ne zrovna idealni signal.

Jsem velmi rad, ze jsem ty 3 kusy pouzil a mam tu jeste par T22.
kdyz bude dobrej signal, je to jedno.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

ar196 píše:Ano St jsou citlivé mašinky.Kauflandové Sr.....y nemají srovnání.Sám jsem několik Strongů instaloval na místech kde hypersuper neměl signál a vše v pohodě.Strong doporučuji.
Neni strong jako strong. Navic trosku plati, ze cim citlivejsi tuner, tim horsi odolnost vuci echu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Mirda píše:Asi bych počkal s výběrem až začnou vysílat a podle přijmových podmínek a kvality signálu bych pořídil STB. Někdy opravdu stačí nějaká Orava a někdy nepomůže ani drahý Technisat. Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.
Protoze nesplnuji EU srackoidni normu o hovne - stb mensi nez 1W
misto toho vznikl paskvil T-30
HW je to uplne neco jineho. Bohuzel.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Strong . . . před tejdnem se mě v práci dostal na stůl SAT přijímač od tohohle výrobce a větší prasečinu sem v satelitu snad ještě neviděl. To že se nafouknou elyty ve zdroji po 25 měsících od prodeje, je celkem běžný, ale to že jich bylo nafouklejch hafo aj na hlavní DPS s elektronikou . . . to se opravdu jen tak nevidí :? Perlička byla, že DPS zdroje v tomhle přijímači neměl obdelníkovej tvar, ale takovej lichoběžníkovej :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Zkušenosti se settopboxy nejlevnější kategorie, všechny prošly stejnými pro signál vražednými podmínkami v místě, kde se analogový signál topí v šumu nebo se pro odrazy nedá udržet obraz pohromadě: aktivní anténa First FA3102 asi 30 cm za settopboxem na ledničce asi půl metru od okna (nebylo dovoleno protáhnout kabel jinam), z něhož není vidět směrem k žádnému z vysílačů, jen do nádvoří obestavěného vyššími budovami. Příjem vysílačů Černá Hora, Krásné a Ještěd všechny anténou nasměrovanou na stěnu.
Právě pro ty mizerné příjmové podmínky jsem přišel na nápad prozkoušet tam každý settopbox, který si někdo nechal koupit a zapojit - ne každý si s tím poradí vlastními silami.
Obrázek
To, že jako zobrazovací jednotka je použitý monitor pro průmyslovou televizi, není důležité, jeho blbuvzdornost je v daných podmínkách výhodou (ale z jiných důvodů).
Sencor SDB1062T: všechny programy z Černé hory i Ještědu, podle počasí různě se zasekávající příjem všech programů z Krásného. Dobrá odolnost vůči preechu, rušení vlastním zdrojem zanedbatelné. Velmi slušný obraz i přes vestavěný modulátor.

Sencor SDB1010T: sice nemá modulátor, ale má USB port, přes který nelze nahrávat, ale filmy v několika formátech z memory sticku umí. Jinak platí totéž, co jsem uvedl u předchozího modelu.

Hyundai 321 a o dvě generace starší předchůdce, tuším 930: absolutně nejlepší poměr příjmových vlastností k ceně (první v doprodeji za 599 Kč). Nemají ani USB ani modulátor, ale všechny tři vysílače zvládají bez rušivých jevů, dokonce na modelu 321 udržel sice se sekající, ale přesto identifikovaný i signál ze Žizkova, který ostatní uvedené settopboxy jaksi ukázaly, že tam je, ale dekódovat se jim ho nechtělo vůbec.

Strong (typ už přesně nevím, vyexpedoval jsem oba tam, kde mají venkovní anténu): bez modulátoru i bez USB, jarní Tesco cena byla 899 Kč, ale zdroj vyzařuje tak, že aktivní anténě bylo nutné ubrat zesílení. Pak ovšem byla úroveň signálu na hranici, při níž byl schopný přijímat aspoň Ještěd, jehož signál byl asi nejlépe odražený některým z okolních objektů na anténu. To rušení bylo vidět i na analogové televizi.

Na smyčkovou anténu od Šilelise pověšenou asi 40 cm před okno chodily všechny settopboxy (tedy i Strong) dobře.

Rozptyl parametrů u Sencorů i Hyundaiů, jak soudím podle vždy nejméně desítky kusů od každého uvedeného typu, je nepodstatný (Strongy jsem zkusil jen ty dva, oba stejně rušící).
V každém případě i s obyčejnou krátkou colorkou nebo sítem poslouží všechny uvedené settopboxy více, než uspokojivě, těm, kdo nechtějí mít problémy s milionem tlačítek a funkcí, které nikdy nebudou používat, tedy zejména ti dříve narození. Ovládání jednoduché, snadno zapamatovatelné, to je jeden z přednostně požadovaných parametrů. Navíc chtějí do domácnosti pokud možno všechny stejné.

Chápu, že se do popředí zájmu derou settopboxy s možností nahrávání, ale pořád je značné procento lidí, kterým to nic neříká, a těm právě ty jednoduché a levné ještě dost dlouho budou vyhovovat.
Naposledy upravil(a) Hill dne 21 zář 2010, 19:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

ZdenekHQ píše:Já mám u STB tak citlivý DO, že funguje, i když ho potmě chytneš naopak - ledkou do dlaně. Pak se člověk nestačí divit, když poslepu přepíná programy...
Musím uvést na pravou míru - "můj STB" neznamenalo, že mám Strong, já mám (zatím) dva FTA17N z GES. Na druhou stranu stačí trošku víc roztopit krb a DO téměř přestane reagovat, ale kdo by u hořícího krbu koukal na televizi. A taky jsem v návodu nenašel pravidla hry Othello, což tento STB činí téměř nepoužitelným... :lol:

Co mě to dalo práce zjistit, proč se ta mašina najednou kousne....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#15 Příspěvek od RadekB »

ZdenekHQ píše:ale kdo by u hořícího krbu koukal na televizi.
S tím se nedá než souhlasit.

Jo, jinak dnes jsem podruhý nakopl kočku, protože se mě zase 🤐 na hoblovce. Krucinál, ona mě to snad dělá naschvál. A včera vyhnala sousedova psa a náš se bojí vylézt z kotce, když vidí kočku :(

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “