multimetr UT-70A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Filda

multimetr UT-70A

#1 Příspěvek od Filda »

Zdarec lidi nemáte nìkdo multimetr UT-70A koupil jsem si ho je fakt super ale nezjistil jsem na co je ze zadu v horní polovinì takové zatmavené mírnì prùhledné pleksisklíèko o velikosti cca 5mm*15mm za ním jdou vidìt 2 koleèka nevíte na co to je ???? PROSÍM
:blyawn:

Uživatelský avatar
cemin
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2005, 01:00

UT70A

#2 Příspěvek od cemin »

UT70B tam má infra port pro připojení k PC.Kabel (na jedné straně infra
na druhé straně RS232) je i se software na CD součástí měřidla.
UT70A tohle podle výrobce nemá.

Filda

Multimetr

#3 Příspěvek od Filda »

Jo super dík vím že nemá pøipojení a tohle je nìjaký vylepšený UT70A vypadá to jako kdyby tam byly 2 led jako IRDA èko :D

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

třeba to tam je a nejde to

fana2

asgdveasfa

#5 Příspěvek od fana2 »

nevim ale taky bych to rád vìdìl ......

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

UT70A

#6 Příspěvek od DAP »

kupil som ho ešte v roku 2002, pričom predavačka ma upozornila, že má len 6 mesačnú záruku 8O
a svete div sa, po 6 mesiacoch mi začali odchádzať funkcie (na displeji behali hodnoty od výmyslu sveta)
tak som prišiel do predajne, oni ho poslali späť do firmy a po mesiaci čakania (svete div sa) prístroj fungoval a stálo ma to 400 Sk ibaže znovu došlo po krátkej dobe ku tomu istému a dnes na ňom odmerám akurát tak frekvenciu, inak mi leží v skrini a to nehovorím, že sa mi vratil s iným puzdrom, kedže ja som si na displeji šetril ochrannú foliu zatial čo ten vrátený má totálne doškrkané okienko.

Odišlo najprv meranie kapacity a indukčnosti a potom aj meranie napätia aj prúdu :evil:
plošný spoj má vzadu z 1/2 neznámy biely povlak :?:

Filda (nepøihlášený)

#7 Příspěvek od Filda (nepøihlášený) »

DAP : já ho mám už fakt dlouho ....... když ti to nemìøí indukènost a kapacitu tak za to muže taková malinká pojistka vevnitø .... musíš ji vypájet a zapájet druhou (taky se mì to stalo ale mùžeš si za to sám) a to napìtí a proud .... nevím ale nemìøils náhodou proud ve zdíøce pro napìtí (omylem) :D :D :D ten mùj v poøádku jede

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od DAP »

filda - tak snaď viem ktorá prípojka k čomu je a k čomu nie :roll: zrak mi zatial slúži :wink:
Ono totiž ukazuje na displeji rôzne cifry, aj keď na prístroji nemerám (teda ihneď po zapnutí) - dufam, že mi najbližšie nenapíšeš, či viem ku čomu služi tlačítko HOLD :roll: :wink:
________________________________

v meráku sú tri poistky (dve v pätici a jedna prispájkovaná)
Tú vnútornú som mal taktiež odpálenú, ale momentálne sú všetký v poriadku.
:arrow: mimochodom v návratke bol firmou uvedený dôvod opravy : výmena DPS
Přílohy
plosak.jpg
(50.3 KiB) Staženo 276 x
UT70A.jpg
(46.64 KiB) Staženo 311 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Atlan »

Filda (nepřihlášený) píše:DAP : já ho mám už fakt dlouho ....... když ti to neměří indukčnost a kapacitu tak za to muže taková malinká pojistka vevnitř .... musíš ji vypájet a zapájet druhou (taky se mě to stalo ale můžeš si za to sám) a to napětí a proud .... nevím ale neměřils náhodou proud ve zdířce pro napětí (omylem) :D :D :D ten můj v pořádku jede
Tak že podarilo sa mi odpalit meranie C a L. Pri merani na rozsahu 200V na TIG zvaracke ma hlupo napadlo stlacit mikrospinac aby nabehol hlavny zdroj, samozrejme zaplo sa aj HF zapalovanie obluka merak len blikol a zhasol...po zapnuti nabehol meral všetko čo mal. prekvapenie prislo neskor .. nemara c a l. pri prepnuti na rozsahy zobrazenie 1600, a symbol vybitej baterie. Vymena 4066 a TL062. Mera to ale urcite presnost bude ta tam.
Tak že keby bol niekto taky sikovny....
Přílohy
vymena IO1.jpg
(146.2 KiB) Staženo 198 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

Je tohle běžný chování UT70A? Předpokládám, že ano. http://www.youtube.com/watch?v=lBJJrkUiD7Q

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

Neviem mozno ze hej, lenze pouzivatel by mal mat aj rozum, ked raz sa na tom rozsahu maju merat tranzistory v pripravku nevidim dovod skratovat meracie svorky, navyse sa zda ze to vybija bateriu, osobne ani neviem ci som tam betu vobec meral. Tak isto pri merani odporu nikto nestrka svorky do zasuvky s napetim aspon nie umyselne. Video o nicom vlastne.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Každý multimetr by měl být odolný proti nesprávnému použití do 230V AC. Minimálně zkratování svorek by mu nemělo nikdy vadit. Přišlo mi to zajímavé, tak jsem to natočil.

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#13 Příspěvek od OMA50 »

Ahoj,

včera měřím také s UT70A a najednou zjistím,že při měření C na rozsahu 100uF multimetr měří úplný blbosti např.připojím kondenzátor 1000uF a měřák ukáže 2,5 uF.!!!!!!!!!!!Nestalo se to taky někomu z Vás????Co myslíte???Prosím o kvalifikované odpovědi. :) díky

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Na UT70A z roku 2009 mi přestalo fungovat měření napětí AC i DC. Měří to s velkou chybou. Místo 230V AC to ukáže cca 140V AC. Ostatní rozsahy (kmitočet, proud, teplota, odpor) fungují. Nesetkal se s tímto někdo? Zkusím prověřit přepínač a vstupní odporovej dělič. Jinak zapojení je zastaralé, obsahuje asi 14 (čtrnáct) ks trapných trimrů. Tak se to už dávno nedělá... Dnešní i čínské multimetry se často kalibrují softwarově...
Nemám zas tak velkou motivaci UT70A opravovat.
Přílohy
UT70A pic01.jpg
UT70A pic02.jpg
UT70A multimetr schematic.gif
(235.63 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Je to univerzální pouzdro, do kterýho se montují různé typy modelů, nebo je to příprava na novější variantu, která by mohla mít infraport.

Měření zesilovacího činitele je děláno za pomocí přípravku, kde je báze s kolektorem propojena přes odpor a kolektor a emitor jde přímo na svorky přípravku. Pokud je tranzistor probitej B-E, udělá to ten samý "efekt". Třeba je to nějaká forma upozornění na vadu - tranzistory jsem s tím ještě neměřil,
Kondenzátory ještě taky ne. V práci měřívám kondenzátory dost často a někdy je potřeba měřáku dát více času, nebo mu vnutit předpokládaný kapacitní rozsah a hlavně - Je jedno, jaký kondenzátor měříš - nový, vymontovaný, hlavně je nezapomínat preventívně vybít před připojením k měřáku. Vstupy pro tohle někdy nebývají jištěné.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“