CTV 214 pruhy po výmene VNT

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

CTV 214 pruhy po výmene VNT

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Prosím Vás o radu, alebo len vysvetlenie prečo tie pruhy sú v obraze. Pred výmenou VN trafa to nerobilo a menil som ho pretože prerážalo. Pôvodné bolo 1192.0447 a ja som dal Termal 003311106. Po zapnutí na nenaladený kanál sú v hornej časti obrazu dva tenké červené a zelené pruhy. Keď prepnem na scart a nie je tam signál obrazovka je čierna, ale tie pruhy nezmiznú. Akonáhle je na TV naladený nejaký program, alebo signál zo scartu tie pruhy zmiznú a je všetko OK. Už sa mi to raz stalo pri výmene, VN trafa, vtedy si pametám že to nebolo skoro vôbec vidno, tak som to ani neriešil a TV už ide asi 3 roky. Pametám si že vtedy som mal trafo od HR Diemen. Teraz je to dosť vidno, ale iba keď tam nie je nič naladené, tak ma to zaujíma či to je spôsobené rozptylom parametrov trafa.
Přílohy
DSC002888.jpg
(145.14 KiB) Staženo 114 x

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Výmena VN trafa má trochu iné požiadavky a postupy ako výmena sieťovej "šnúry" :wink:
Po pájkovačke sa zvykne čo-to pomerať a nastaviť.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

Po vymene VNT je samozrejme vzdy potrebna kontrola a konecne nastavenie.
Ako vies ze to nerobilo aj predtym?
VNT nastav a neries.
Problem je inde.
Ved na zrno aj tak nikto nepozera.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Dík ja sa tým nejak nezaoberám, nechám to tak, len ma zaujíma prečo to tam je a s pôvodným viem že to nerobilo, ten TV je môj. A pre procesora všetko je pomerané a nastavené tak ako má byť, ale ak som na niečo zabudol Ty určite vieš a možno poradíš :wink: .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Jancis1 píše:... A pre procesora všetko je pomerané a nastavené tak ako má byť, ...
Není! Jinak bys to odstranil. Je to celkem běžná vada. Kdybys trochu zapřemýšlel a znal funkci jednotlivých obvodů, tak bys na to přišel.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

Určite to bude si myslím niečo s vertikálnym vychylovaním, len prečo to nerobilo pred tým.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od BaluSK »

noo pises ze vsetko si pomeral a vsetko je ok,jedno napatie Ti vsak zarucene absentuje....skus merat este raz..je to banalna zavada

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Jancis1 »

TDA3654 má len jedno napájanie, či myslíš úplne niekde inde? Ale ten TV keď je signál tak v obraze to nie je a potom ani na zrne až keď prepínam viac krát za sebou predvolby bez signálu, tak niekedy to tam znova naskočí, ale akonáhle je tam signál, tak je všetko vporiadku, ale idem pomerať tie napätia ešte raz.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#9 Příspěvek od procesor »

TDA3654 je OK, zima, zima,....

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#10 Příspěvek od MaTTo »

Uz ked ste pri presne rovnakej zavade aku mam ja na tomto TVP tak sa rovno opytam, TV bola minuly rok na jar v servise z dôvodu ze po pripojeni na el. siet cykloval zdroj(nesvietila ani STB led) a bolo vadne BU508 + kondenzator v budeni toho tranzistora a viac mi v servise nepovedali iba toto a vzali 500SK tak som bol rad ze to ide ja som nemal cas ani odvahu ist do CRT TV , kazdopadne poslednych par mesiacov sa prejavuje taka zavada ze pri kazdom spusteni TV trva cca. 25-35 sekund nez nabehne obraz je jedno ci z AV alebo zrnenie z tunera trva to stale takuto dlhu dobu , OSD menu je viditelne ihned po zapnuti TV takze VN je OK len signalu to trva, odsledoval som si ze pri kazdom zapnuti studenej TV je obraz posunuty ca. 4cm dole co vidim podla OSD menu ako je posunute a mierne zvecsene a hore su tie farebne tenke pasy - toto po 25-35 sekundach s nabehnutim obrazu zmizne a rozmer je normalny, obraz ostry a bezchybny - ked TV bezi niekolko hodin a vypnem ju a dajmetomu o minutu zapnem tak rozmerovo je obraz OK, farebne ciary niesu , OSD funguje OK ale na zobrazenie signalu cakam ajtak tych 25-35 sekund ako kedy , fakt mozno 3x sa stalo ze signal nabehol po vyse minute ci som dal AV alebo TV .Pocas toho cakania na zobrazenie signalu je na obrazovke tma prip. iba vidno OSD ked stlacim ovladac inak nic nasledne budto zrnenie alebo AV vstup zobrazi no cas spustenia je na AV aj kanaloch rovnaky .
Teraz otazka - zavada ma neobmedzuje ani ziadnym spôsobom nedegraduje kvalitu obrazu a zjavne okrem dlheho spustania TV to inu zavadu nespôsobuje je nevyhnutne riesit tento problem na TV v co najkratsej dobe alebo sa jedna len o nejaku malickost a dajmetomu sa to môze este dalsich niekolko mesiacov pouzivat - uz ta zavada pretrvava myslim 5 mesiacov a za celu dobu sa jej prejav nezmenil proste zo dna na den zacala TV nabiehat pol minuty a tak to ostalo dodnes a ked je studena tak je to aj s farebnymi pasmi .
TV je mimo môjho bydliska a servis je v mieste môjho bydliska tak ak sa jedna o nejaky detail tak kaslem nato nech ostane tam kde je nakolko funguje OK az na spustenie ktore sice tiez funguje ale dlho .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

MaTTo píše:... kazdopadne poslednych par mesiacov sa prejavuje taka zavada ze pri kazdom spusteni TV trva cca. 25-35 sekund nez nabehne obraz je jedno ci z AV alebo zrnenie z tunera trva to stale takuto dlhu dobu , OSD menu je viditelne ihned po zapnuti TV takze VN je OK len signalu to trva, odsledoval som si ze pri kazdom zapnuti studenej TV je obraz posunuty ca. 4cm dole co vidim podla OSD menu ako je posunute a mierne zvecsene a hore su tie farebne tenke pasy - toto po 25-35 sekundach s nabehnutim obrazu zmizne a rozmer je normalny...
Slábnoucí baňka, v servisu ti zkrátí dobu náběhu (ne přižhavením nebo regenerací) a taky tu druhou vadu.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#12 Příspěvek od MaTTo »

Pokial je to slaba obrazovka tak ako je mozne ze OSD menu ako som uz pisal ide ihned po spusteni TV ale samotny signal zobrazi az po pol minute ,, proste zapnem TV a hned vidim na obrazovke cislo kanalu , AV rezim, regulaciu hlasitosti ale mozem prepinat kanaly ako len chcem aj prepinat medzi AV a TV tak signal nieje ziaden no na obrazovke bezproblemov vidim OSD menu s tym ze iba ak je TV studena tak su tam tri farebne ciary v hornej casti a obraz ca. 3-4 cm posunuty dole co hned zmizne po pol minute s nabehnutim signalu co je zvecsa zrnenie z tunera nakolko doneho nieje nic pripojene alebo signal ktory ide do Scartu ak sa zapne STB, taktiez po zapnuti TV ak spustim STB tak sa TV automaticky prepne do AV rezimu, zobrazi sa v rohu pekne zltym AV, pocujem zvuk z TV ale iba tma namiesto obrazu a vidno iba OSD .Zvuk a OSD funguju hned po zapnuti, obraz zo scartu alebo zrnenie z tunera po pol minute .
Mne to prave nepride ako problem zobrazovacej casti nakolko OSD vidno .
Ale tak uvidim, bude zaujimave ako sa to v tomto vlakne vyvinie s tou druhou TV a tymi ciarami po vymene VN trafa, mimo ineho na tej TV sa take dlhe nabiehanie nez je videt zrnenie neprejavuje ?
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Věř mi, je to tak. Důvod se mi nechce rozepisovat.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#14 Příspěvek od MaTTo »

Oukej v pohode ja som sa len chcel ubezpecit ze sa chapeme takze ani to tak nieje zavada ako skôr prejav starnutia .Cize to riesit nebudem ked sa to nezhorsi co zatial nevyzera zeby sa chcelo .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Jancis1, už si na to prišiel? Vieš, čo je to UG2? Skús trošku ubrať.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“