Hledá se pomocník ke zhotovení přístroje pro lucidní sny

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

Hledá se pomocník ke zhotovení přístroje pro lucidní sny

#1 Příspěvek od Alex005 »

Zdravím,

již delší dobu se zajímám o tento fenomén a došel jsem k vlastoručně vyrobené masce se kterou jsem byl již od prvních pokusů úspěšný. Rád bych ale dospěl k pár vylepšení, které již sám neumím ... hledám proto něko, kdo by zvládnul toto:

naprogramovat jednočip (schéma kódu mohu dodat), který by počítal čas a rozbilákal diody dle obsluhy. Je důležité, aby jednočip dokázal měnit jas LED diod! Bez jasu již mám (ovládané přes PC), avšak rád bych testoval i s možností změny jasu.

Pokud by seněkdo našel, kdo by měl třeba stejný zájem a dokázal by nějaký jednočip naprogramovat, popřípadě i dál testovat ...

PS: kód neni nijak složitý - jde jen o počítání času, nějaké tlačítko, nic komplexního.

Díky,
Alex

Uživatelský avatar
Kuba230
Příspěvky: 68
Registrován: 28 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Kuba230 »

Ahoj,
tohle mě trochu zajímá, kolik tam máš diod a co s tím plánuješ do budoucna? Docela by mě zajímalo, jak to funguje.

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#3 Příspěvek od Alex005 »

Ahoj Kubo,

sestrojil jsem sám a nebo s pomocí kamarádů pár přístrojů a pomalu z nasbíraných zkušeností zhotovuji finální verzi. Dnes večer jsem ještě jednou vyzkoušel svoji masku, kterou mám připojenou na PC a byl jsem s ní dvakrát lucidní + jsem měl jeden klasický lucodní sen ze snu (DILD).

Nějak tak jsem kus vzal z klasického NOVA DREAMERU, která snímá pohyby očí. Je to přístroj na min. 5000 Kč, který je drahý a přes velké možnosti nastavení je hodně těžko použitelný. Zatím mám sestrojenou masku, ve které jsou dvě vysokosvítivé LED diody (bílé). Z horní strany masky jdou kabely, tak aby nevadili při spaní k počítači. Samozřejmě, že to jen nestačí. Využívám u toho zpětné vazby mezi spícím a maskou, kdy maska v cyklech dává signály skoro po celou noc s tím, že spící může zažít tzv. falešné probuzení (ty jsem dnes měl dvě). Díky tomu je pak lucidní.

Cena všech komponent nepřesahuje snad ani 50 Kč. Je to jednoduché a hlavně funkční! Kdyby to mohl taky někdo vyzkoušet bylo by to fajn, protože krom REM DREAMERU (což je kopie NOVA DREAMERU) tady nic není co by v tomto směru pomáhalo.

Pokud bys mohl naprogramovat jednočip, který by měl integrovaný krystal a nějakou tu funkci na změnu jasu led diod (to je hodně důležité, neboť teď mám obě led diody naplno a občas je to docela šok když ti začne 15000 mCd blikat do očí z 1 mm uprostřed spánku) ... Jinak masku jsem si vyrobil, mohu poslat fotografie, s tím že místo počítače by byl jednočip co by vše obsluhoval. S počítačem bohužel nejde měnit jas LED diod.

Nějak tak schéma kódu mohu zaslat ... podle mého by stačilo toto:
1x jednočip
1x baterie (asi 3V)
2x vysokosvítivé LED diody
3x tlačítko (mikrotlačítko)
cca 3 metry pětižilového kabelu (používám kšandu)
+- nějaké ty odpory dle potřeby

Měl bys tu možnost?
Díky

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Alex005 »

BTW .. popřípadě kdyby někdo věděl jaký vhodný jednočip použít ... aby měl interní krystal, funkci PWM (to jest asi na tu redukce jasu u LED), tak 4 vstupy / výstupy. Pamět a vše okolo základní s napájením 3V (třeba baterií CR2032). Nejlépe takövý, který mohu programovat bez složitého programátoru - jen připojím vývody na LPT.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Kuba230
Příspěvky: 68
Registrován: 28 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Kuba230 »

Zajímalo mě to spíš s teoretického hlediska, prakticky nemám čas se tomu věnovat. Něco jsem si o tom přečetl i na netu, je to docela zajímavé, pokud to opravdu takhle funguje.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Basic »

Jj, fakt zajímavý, tak to co nejdřív dokoumejte do konce a pak si nechám od vás jeden komplet vyrobit, co vy na to? :)

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Alex005 »

dokoumaný to již je :) ... ale je komplikované najít někoho kdo by byl ochotný to naprogramovat. Mno za týden mi přijdou dva ATTINY2313, zítra zbastlím programátor a hold se budu učit programovat jednočipy ...

mimoto pokud vás zajímají lucidní sny, tak si můžete jednoduchou masku složit přes COM port počítače. Program který jsem naprogramoval v Delphi bych vám poslal ... rád bych věděl jestli je to opravdu tak dobré jako u mě.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od MirrA1 »

Alexi, psal jsem ti už soukromou zprávu. Skus nám tu objastnit na jakém principu respektive jakým způsobem má to zařízení vyvolávat ono lucidní snění?

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#9 Příspěvek od Alex005 »

ahh .. promiň, nevšiml jsem si toho :)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Basic »


Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

proč by na PC nemělo jít naprogramovat svítivost diod????

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#12 Příspěvek od Alex005 »

Využívám COM port a jazyk Delphi ... neni možné tak rychlé impulzy posílat. I tou nevyšší možnou frekvencí dioda svítí naplno a jemně poblikává.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od kelley »

Párkrát se mi to stalo i bez přístrojů, dokonce i DILD (vlastně TILD - trojnásobný !)... Jenže to bylo všechno spíš stresem.
Mám trochu strach, abyste to nepřehnali a nepřivodili si tím nějakou újmu na psychice.
Další článek třeba zde:http://www.help24.cz/index.php?page=cla ... idni_sneni

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#14 Příspěvek od Alex005 »

to kelley: není možné mít z toho újmu na psychice :) ...to mi můžeš věřit.

Uživatelský avatar
Alex005
Příspěvky: 63
Registrován: 22 zář 2010, 02:00

#15 Příspěvek od Alex005 »

Mimoto už jsem si spájel programátor na ATTINY2313. Do týdne mi přijdou dva modely ale programování jednočipů si již moc nepamatuji. Byl by někdo ochotný to naprogramovat? ... přikládám schéma kódu - berte jej s rezervou, dělal jsem jej v excelu.

Vysvětlení:
Po zapnutí "přístroje" bude jednočip čekat na nastavení času. Nejdříve první ALARM a pak druhý ALARM. První ALARM slouží jako oddálení prvního blikání. Osobně jej nastavuji v hodinách, jelikož sny jsou spíše až po 4 hodinách spánku a je tudíž hloupost aby nás maska budila dřív. Druhý ALARM slouží k přerušení blikání na již kratší dobu. Tuto dobu osobně nastavuji v rozmězí 10 - 30 minut. Pak si již masku nasadím na obličej a spím. Rád bych aby po skončení prvního ALARMU začalo blikání s nejmenším jasem, kdy by se jas zvyšoval do maxima v postupném náběhu tak 2 minuty. Po druhé minutě by blikal v maximálním jasu dokavaď by uživatel nepřerušil tlačítkem 3 na masce. Stiskem tohoto tlačítka by se začal odpočítávat druhý (kratší) ALARM. Pak zase blikání dokavaď uživatel nezmáčkne tlačítko a pořád tak dokola.
Přílohy
schema_kodu.png
(45.21 KiB) Staženo 132 x
scheme.png
(25.66 KiB) Staženo 134 x

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“